Naif, Bencil Veya Gizemli: Doğal Saç Renginizin Kişiliğiniz Hakkında Ne Söyleyebileceğini Öğrenin

Muhtemelen doğal saç rengimizle ilgili bazı klişeleri duymuşsunuzdur. Saç renginize çarpıcı bir dönüşüm yapmak, diğer insanların sizin hakkınızdaki algılarını anında değiştirecektir ve bu, ruhlarımızın derinliklerine yerleşmiş köklü önyargılardan kaynaklanmaktadır.

Örnek olarak, sarışınlar “parti kızları” olarak bilinir. Bu tür insanlar mutlu ve şanslı olarak kabul edilirken esmerler akıllı, olgun ve sofistike oldukları için ayrı bir üne sahiptirler.

Kızıl saçlılar çok benzersiz, ateşli ve ilginç bireyler olarak görülüyor, çünkü nüfusun sadece %2’si doğal olarak kızıl saç rengine sahipken, kahverengi saçlı insanlar gizemli, egzotik ve diğerlerinden ayrılmış hissi veriyor.

Bu konular bazı insanlar için saçma ve düpedüz rahatsız edici görünse de, saç renginiz kişiliğiniz hakkında çok şey söyleyebilir.

1.Kızıl Saç Rengi

Kızıl saç rengine sahip olan kişilerin toplumda her zaman önemli bir duruşu olmuştur. Kızıl saçlı insanlar farklı kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Romantik, çekici, ateşli ve gizemli olarak görülürler. Bununla birlikte, bir diğer özellikleri de ani öfkelenme, inatçılık, baştan çıkarıcılık ve kötü mizaçtır. Kızıl saç rengine sahip bireyler, daha düşük anti-stres hormonu seviyeleri nedeniyle yüksek heyecan seviyelerine sahiptir.

2. Sarı Saç Rengi

Sarı saç rengine sahip kişiler genellikle çok bakımlı lişiler olarak görülür. Sarı saç rengi kadınsı, naif, itaatkar ve genç olarak algılanır, bu yüzden, beyler sarışınları tercih etme eğilimindedir.

3. Kahverengi Saç Rengi

Bu tür insanların çok çalışkan olduklarına inanılıyor ve onlardan vazgeçmek neredeyse imkansızdır. Kahverengi saçlı bireyler daha ciddidir ve uzun süreli ilişkiler kurma eğilimindedir.

4. Siyah Saç Rengi

Tıpkı erkeklerin sarışınları tercih ettiği gibi, kadınların da siyah saçlı erkekleri tercih ettiği bilinmektedir. Siyah saçlı bireyler din, maneviyat ve şiir ile ilgilenir. Her ne kadar ciddi ve ben merkezli olsalar da, kendilerinden şüphe etme eğilimindedirler.

Bilim saç renginin yanı sıra ten renginin kan basıncımızı gerçekten etkilediğini de kanıtladı. Yani, saçınızı doğal saç renginizden başka bir renkle renklendirirseniz, davranışınızı etkileyeceksiniz ve bir süre sonra onunla ilgili kalıplaşmış kalıpları bile benimseyeceksiniz.