Menopoz Sırasında Yaşanan, Unutkanlık, Sıcak Basması Ve 3 Önemli Vücut Değişikliği


Her şey 40’lı yaşların bir noktasında başlar, kendinizi ilk gözlük çiftinizi alırken bulabilir ve böylece bir noktada oldukça okunaklı görünen ince yazıları okuyabilirsiniz. Ancak, bu sadece başlangıç. Menopozda, bedenlerimiz ve zihinlerimiz, çoğu bizi sinirli ve rahatsız edici hale getirebilecek çeşitli değişikliklerden geçmeye başlar.

Yaşlanma süreciyle bağlantılı birçok gereksiz rahatsızlıklar var. Yaşamakta olduğunuz değişikliklerin hoş olmadığı doğru olsa da, yapabileceğiniz belirli şeyler olduğunu bilmek güzel.

1. Mesaneyi Kontrol Etmek Daha Zordur.

Kadınlar doğumdan sonra, hamilelik ve menopoz sırasında mesane kontrol sorunları ile karşılaşabilirler. Aslında, artık tutamayacağınız veya öksürdüğünüzde, hapşırdığınızda veya güldüğünüzde küçük bir durumun olduğu hissi, 40 yaş üstü kadınların yaklaşık% 40’ında yaşanır. Çeşitli egzersizler yaparak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

2. Unutkanlık Daha Sık Hale Gelir

40 yaşından sonra hafızanızın kötüleştiğini hissedebilirsiniz. Korkma yada bunama ile bağlantılı değildir. Menopoz yaklaşırken unutkan olmak normaldir. Bununla birlikte, sadece güvence almak için her şeyin yolunda olup olmadığını belirlemek için doktorunuza danışabilirsiniz. Ayrıca rahatlamayı deneyebilirsiniz.

3. Saçlarınız Dökülmeye Başlayabilir

Yaşamlarımız boyunca, sahip olduğumuz saç miktarı dalgalanıyor. Örneğin, hamilelikte daha dolgun ve daha sağlıklı saçlara sahipken, bebek doğduktan sonra saç dökülmeleri olağandır. Ve hormonal değişiklikler nedeniyle menopoz yaklaşırken saç dökülmesi de oluşabilir.

Bununla birlikte, saçlarınıza gözle görülebilir bir şekilde hacim kazandıracak çok sayıda ürün var.

4. Gri Saç Tam Anlamıyla Her Yerde.

Çoğumuz gri saçların yaşlanmanın bir parçası olduğunu biliyoruz, ancak her yerde griye dönüşmesi gerekiyor mu? Sözde Evet. Grileşme sadece kafa saçlarıyla sınırlı değildir. Bununla başa çıkmak için saçlarınızı boyayabilirsiniz ama kimyasal içerebileceğinden, vücudunuzun diğer kısımlarında baş için tasarlanmış ürünleri kullanmayın.

5. Sıcak Basmaları Yaşayabilirsiniz.

Menopoz döneminde kadınların % 80’inde sıcak basması yaşanıyor ve araştırmalar, bazı kadınlar için sıcaklığın 7 ila 11 yıl kadar sürebileceğini gösteriyor. Olası bir çözüm için jinekoloğunuzla görüşebilirsiniz. Bazı antidepresanlar dahil olmak üzere hormonal olmayan ilaçlar da yardımcı olabilir. Ve elbette, hafif giysilerle giyinme seçeneğini de düşünmeye başlayın.

Kısacası, yaşlanma kişinin saklamaya çalışması gereken bir şey olmak zorunda değildir. Bu doğal bir süreçtir ve onunla yüzleşmeliyiz.

Menopoz Sırasında Yaşanan, Unutkanlık, Sıcak Basması Ve 3 Önemli Vücut Değişikliği

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı