Kutuplaşma Yasası Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir Ve Çevrenizdeki İnsanların Hayatlarını Nasıl Değiştirebilirsiniz?

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Microsoft.SkypeApp_kzf8qxf38zg5c_LocalState_48b5cff2-b33c-454a-83ab-3fe4a9c38d4c-1.jpg

“Karşıtların gerilimi olmadıkça enerji yoktur; bu nedenle bilinçli zihnin tutumunu tam tersini keşfetmek gerekir.” C. G. Jung

Bu yasa, evrenin birbirini tamamlayan ve “bütün” nün bir parçası olan birçok karşıtlığı içerdiğini açıklar. Yin ve yang, siyah beyaz, erkeksi ve kadınsı, açık ve karanlık, sevgi ve nefret vb. Vardır.

Bu karşıtlıklar bir ölçeğin her iki ucunda ve aralarında milyonlarca varyasyon vardır. Örneğin, aşk / nefret spektrumunda, aşırı sevgiye veya nefrete veya kutbun bu iki zıt ucu arasında sevmediğiniz gibi farklı hisler olabilir.

“Polarizasyonun ustalığı, zihinsel dönüşüm ya da zihinsel simyaların ustalığıdır. Kendi polaritenizi değiştirme sanatınız almadıkça, ortamınızı etkileyemezsiniz…. Doğru ilke, ama elde edilen sonuçlar kendi kalıcı sabrınıza ve uygulamanıza bağlıdır. ”

Kendiniz ve başkalarının yanı sıra kendiniz için sıklığı ve deneyimi değiştirmek için düşüncelerinizi ve niyetinizi kutunun başka bir alanına yönlendirebilirsiniz.

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Microsoft.SkypeApp_kzf8qxf38zg5c_LocalState_ae1d9d1b-01be-43e7-86e2-4d794af12d14.jpg

Kutupluluk yasasını anlamanın anahtarı, hayatımızın mücadeleden ziyade rahatlıkla akması ve “denge” (yin yang sembolünün gösterdiği gibi) olduğunda, her şeyin uyum içinde olmasıdır.

Örneğin, olumsuz düşünceleri yönlendirilmiş zihinsel düşünce aracılığıyla pozitif olanlara dönüştürebilir ve bu da dönüşümü beraberinde getirir. Ölçeğin diğer ucunda, pozitif düşünceleri zihinsel titreşimler yoluyla negatif düşüncelere dönüştürebilirsiniz.

“Barış, çatışmanın yokluğu anlamına gelmez; çünkü muhalefet, kutuplaşma ve çatışma, doğal ve evrensel yasalardır.” -Bryant McGill

Öyleyse, bir anket gibi zıtlıkların bir boyutunu hayal ederseniz, bir termometre üzerinde göreceğiniz gibi, aralarında çeşitli dereceler olduğunu görebilirsiniz. Dondurucu soğuktan sıcağa kadar aralarında çok derece var. Bu kavramı, ilişkilerdeki, kariyerinizdeki hisleriniz, mali durumlarınız, ruhsal bağlarınız vb. Gibi kutupluluğun bulunduğu birçok yaşam alanına uygulayabilirsiniz.

Anlayacağımız şey, aynı şeylerin derecesiyle sadece farklılıklar olduğudur. Bu nedenle sevgi, bir karşıtlıktır ve karşı ucun nefret ettiği ölçeğin bir ucundadır. Onlar aynı şeyin ölçeğinde iki karşıt fenomendir.

Bilinçli bir usta, yaşam deneyimlerini geliştirmek için kutupluluğun hukukunu kendi avantajlarına kullanır. Yaşadığınız şeyin polaritesini, arzu ettiğiniz başka bir şeye aktif olarak değiştirebilirsiniz. Hayatınızda neyin eksik olduğunu düşünün veya şu an içinde yaşamakta ve daha sonra ölçeğin öbür ucuna doğru hareket ettirerek görselleştirin.

Örneğin, zihinsel odaklanma ile yoksulluğu refaha, korkuyu cesarete, canlılığa ve başarısızlığa dönüştürebilirsiniz.

Kendi titreşiminizi arttırdığınızda ve ruhsal durumunuzu geliştirdiğinizde, diğerlerininde titreşimini ve ruh halini  artırabilirsiniz.