Burcunuza Göre Gücünüzün Kaynağı Nedir?

Her birimiz farklı sinirsel bağlantılara, farklı karakterlere, farklı enerjilere, farklı hafıza kalıplarına, farklı seçenek koleksiyonlarına sahiptir. Bu nedenle, her birimizin farklı özellikleri vardır.

Burcunuz, enerjisel olarak gelişiminizde büyük rol oynar.

Hepimiz biraz farklı olsa bile, burç işaretiniz gücünüzün kaynağı ve ona nasıl erişeceğiniz hakkında çok şey gösterebilir.

Hepimizin bilinçsizce ustalaştığımız doğal güçleri vardır. Ancak gücünüzün ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, burcunuz size yardımcı olacaktır.

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Koç aksiyonu sever

İhtiyaç duyduğunuzda, güçlü, doğru, kışkırtıcı, aktif ve ilerici, saldırgan, rekabetçi, pozitif, kendine güvenen, eğlenmeyi seven ve biriyle karşı karşıya geldiğiniz zaman en güçlüsünüz.

Kendinizi durgun ve yaratıcılığınızı ifade edemediğinizde, başkalarına karşı çıkarken, duygularını okuyamadığınızda, biraz saldırgan, duygusal açıdan savunmasız ve sebepsizce tartışırken kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa gelişen ve istikrarlı.

Kararlı hissettiğinizde, tutkunuzla yoğun bir şekilde meşgul olduğunuzda, tutkulu olduğunuzda, yeteneklerinizi bolluk için kullandığınızda, zihninizin, bedeninizin ve ruhunuzun gücünü hissettiğinizde, hayatınızda büyüdüğünüzde çok güçlüsünüzdür.

Değişime karşı koyduğunuz, sahip olduğunuza takıntılı olduğunuz, her fırsatı yakalayamadığınız, aşırı düşkün olduğunuz, tembelleşmiş ve kendi yolunuza çok fazla odaklandığınız zaman da kendinizi güçsüz hissediyorsunuz.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler akıcılıkta gelişir.

Zihinsel olarak esnek hissettiğinizde, her şeyi canlandırmak, akıllıca mizah vermek, yaşamla meşgul olmak, bir şeyler öğrenmek, tutkularınıza katılmak, merakınızı tatmin etmek, birçok tarafınıza dalmak, dinlenmek için kendinize zaman verdiğinizde çok güçlüsünüz.

Derin yaralandığınızda, rutini sürdüremediğinizde olumsuz olduğunuzda, yalnız zaman geçirmediğinizde ve zihninizi gevşetmek için sessizlik bulamadığınızda kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç duygusal gücü ifade eder.

Zayıfları korurken, gerçekleri duygular ile gördüğünde, hayal gücünüzü kullanarak, tanıdık bir yerde rahat hissederken, nerede olursanız olun evinizde bir ortam yaratırken, sezgilerinizle bağlantı kurarak, hatıralarınızı, izlenimlerinizi ve samimiyetinizi korurken çok güçlüsünüz.

Kendinizi her zaman savunurken, yaralılıktan kaçarken, kimi seveceğinizi seçerken ve sorunlarınızın ötesinde görmeyi başaramadığınızda kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan, enerjik yaratıcıdır.

Coşkulu kişiliğinizi ifade ederken, saygınlık gösterme, büyük bir kalbe sahip olma, cömert olma, arkadaşlara sadakat gösterme, başkalarını güvenle teşvik etme ve liderlik etme, yaşam için minnettarlık göstermek için ilginç şeyler yapma, coşkulu yaşadığınız zaman çok güçlüsünüz.

Bilmeden övünç duymadan, başkalarına saygısızlık etmede, kırılgan olmada ve yaşamı gerçekte olduğundan daha fazla ciddiye aldığınızda kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak, bağlılık, sağlıklı yaşam ve kendini geliştirme anlamına gelir.

Hedeflerinize ulaşmak, bedeninizde iyileşme ve dönüşüm bulmak,başkalarına yardım etmek, işlerin nasıl yürüdüğünü analiz etmek, bakış açınızı sunmak ve iyileştirme yeteneklerinizi paylaşmak konusunda üretken olduğunuzda çok güçlüsünüzdür.

Kendinizi çok alçak gönüllüyken, başarılarınız için kredi almamanız, nerede olduğunuzdan memnun hissetmemeniz, eleştirilere başvurmanız, işlerin yanlış gidebileceği konusunda endişelenmeniz ve bedensel acılarınıza odaklandığınızda kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi, güzelliği, sanatı ve romantizmi ifade eder.

Uyumlaştırıcı bir etki yarattığınızda, diğerinin enerjisini kullanmakta harika olduğunu, eşitliği yarattığını, bir ilişki içinde büyüdüğünü, güzelliği yarattığını, tarzını gösterdiğini, zarafetini sağladığını, adalet için savaştığını, dengeyi geri kazandığını ve barışçıl olarak hareket ettiğinizde çok güçlüsünüzdür.

Başkalarının senin olmadığın kişi olmanı istediğinde, hareket etmekten korktuğunda, zorunluluk duyduğunda bile karanlıktan kaçınmaya çalıştığında, karanlığı görmeyi önlediğini ve parlak fikirlerini yerine getirmekte başarısız olduğunda kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep, başarıları ve gölgeleri sembolize eder.

Ruhu ve tüm gölgelerini keşfederken, değerli faaliyetlerde bulunurken, iyileştirici ve dönüştürücü güçlerinizin farkında olduğunuzda, beklerken sabırlı olduğunuzda ve diğerlerinin karanlığını hissettiğinizde çok güçlü olursunuz.

Yaşamın duygusal yüklerini hissettiğinizde, her şeyin sonunda sıkışıp kaldığınızda ve bir yıkımdan devam ederken zorluk çektiğinizde, kontrolünü kaybetme korkusu için kendinizi ifade etmediğinizde ve manipülatif veya ruhsal olarak müdahaleci olmadığınızda kendinizi güçsüz hissediyorsunuz.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay bilgi için susuzluk.

Sizi büyüleyen şeyler keşfederken, bir şeyler planlarken, arkadaşlarınızın hayatına girip çıkarken, pozitivizminizi paylaşırken, neşeli ve arkadaşça davranarak, yapabileceklerinizi ve yapamadıklarınızı test ederek, deneyimleyerek kendinizi çok güçlü hissedersiniz.

Hiçbir değeri olmayan ve başkalarına karşı hoşgörüsüz davranan bir işte kapana kısıldığınızı hissettiğinizde kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Oğlak burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak, gelenek, azim ve hayatın kasvetli zamanlarını temsil eder.

İzleyenleri ödüllendirmeyi, otoritenizi kurmayı, başkalarına saygılı olmayı, becerilerinizi geliştirmeyi, gelişiminizde sabır göstermeyi ve melankolinize rağmen şefkat göstermeyi taahhüt ettiğinizde çok güçlüsünüzdür.

Çok fazla zaman harcadığınızda, hayatın mucizelerine veya gizemlerine bağlanamayan, duruma çok fazla odaklanan, yalnızca istediğinizi elde etmek için her şeyi yaptığınızı ve kendinize sert davrandığınızda kendinizi güçsüz hissedersiniz.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova uzak görüşlü ve insani değerlere sahip.

Yolculuğunuzun sizi yönlendirdiği her yerde sürekli deneyler yaparken ve takip ederken, harika şeyler düşünmeye, büyük resmi görmeye ve tüm grup için düşünmeye, sizi bir sonraki seviyeye getirme olasılığı olan atılımlara açmaya çalışırken kendinizi çok güçlü hissedersiniz.

Matris düşüncesinde sıkışıp kaldığınızda, meydan okuyup yaşamda istikrar yaratamadığınızda kendinizi çok güçsüz hissedersiniz.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Balık, yoğun hassasiyet ve hayal gücünü sembolize eder.

Eski yaraları salıverirken, yeni bir şeye dönüşürken, hayal gücünüzü değerlendirirken, hayal dünyasına ve diğer ruh alemlerine uyum sağladığınızda, maneviyatınıza odaklanıp farkındalığınızı ve sezginizi güçlendiririrken kendinizi çok güçlü hissedersiniz.

Etrafınızdaki çok fazla enerjiyi emerken, duyguları işlemek ve bunalmış hissetmek için zamandan yoksun hissettiğinizde, diğerlerini bu süreçte kendinizi unutarak, çok fazla sevindirerek ahlaki merkezinizi kaybetmeye, aşırı uyarılmaya maruz bırakmaya odaklanmaya odaklandığınızda, kendinizi güçsüz hissedersiniz.