Astrolojide 8 Derece: Bilmeniz Gereken Her Şey

Astroloji
Astroloji

Astrolojide dereceler çeşitli anlamlara gelebilir. Ama önce grafiğini okursanız derece teorisini uygulayabilirsiniz. Akrep ve Pluto sekizinci evi yönetir. Doğumu, ölümü, cinsiyeti, enerjileri ve derin bağları yöneten gizemli bir sektördür.

Astrolojide Evlere Genel Bakış

Toplamda 12 farklı burç vardır. Zodyak, 12 bölüme ayrılmış bir saate benzer şekilde düzenlenmiştir. Çarkı oluşturan on iki bölüme ev denir. Doğduğunuzda, gezegenlerin her biri elementine göre belirli bir burçta ve evde bulunur.

8. Derecede Saklı Sırlar

Bu eve kısa bir genel bakış sağlamak için, bu evle ilgili bazı önemli temalar. Cinselliği, sırları, ortak finansmanı, duygusal yoğunluğu, dönüşümü, sezgiyi, ölümü ve iyileşmeyi içerir. Ayrıca, miras ve gölge yönleri bu evle ilişkilendirilir.

Canlandırma Evi

Sırlardan biri sekizinci evde yatıyor. En önemlisi, tüm değişikliklerin doruk noktası vefattır. Bu evde derin duygusal kuyular keşfedeceksiniz. Ayrıca bir ömür boyu ruhun sırları açığa çıkar. Kısmen önceki varoluş biçimimizi sona erdirme yeteneğinden dolayı, sekizinci evde olanlardan korkmamız yaygındır. Sekizinci ev, ruhsal düzeydeki dönüşümü temsil eder ve hayatınız boyunca meydana gelir. Şu anda zirvede bulunan işaret, yeni formlara geçişlerinizi ve bu alandaki gezegensel aktiviteyi etkiler.

Hayatınızdaki önemli dönüm noktaları, eski ve yeni benliklerinizi tanımlar. Bu ev bir tür değişimi temsil ediyor. Sekizinci ev, hayatın üzerinde çok az kontrole sahip olduğunuz yönleriyle ilgilidir. Önceden belirlenmiş olma duygusuna sahip olan ve ele alınması zor olan.

8. Derecede Cinsellik

Bu evin cinsellik alanında mutlak hakimiyeti vardır. Bunun nedeni, kendini evrenin temel güçlerine teslim etmeyi içermesidir. Bu yüzden orgazma ulaşmak bazen ‘küçük ölüm’ olarak adlandırılır. Cinsel karşılaşmalar sırasında meydana gelen dönüşüm süreci aynı zamana denk gelir.

Sekizinci ev ayrıca finansal konular gibi diğer birleşmelerle de ilgilenir ve füzyon evi olarak bilinir. Bir eşin servetinin kaynaklarınıza nasıl katkıda bulunduğunu veya onlardan nasıl uzaklaştığını anlıyorsunuz. Miras, mülk ve parasal varlıkların tümü bu kategoriye giren şeylerdir. Vergilerin ödenmesi, hayatın hız treninde ilerlemenin maliyeti olarak görülebilir.

Gelişim ve İyileşme

Sekizinci ev, bilinçsiz olan her şeyin doruğa ulaştığı yerdir. Diğer insanlarla güç çatışmalarını içerir. Duygusal ve ruhsal istikrarın yaşam alanıdır. Ayrıca bunu başarmak cesaret ister. Kişinin endişeleriyle kafa kafaya yüzleşmesinden kaynaklanır. Örneğin, kontrolle ilgili zorlukları çözmek gibi. Kişisel bir şeytanı besleyen temel akımları araştırma süreci. Ayrıca, o iblisten kurtulmak, iyileşmeyi sağlayan şeydir.

Büyücülük

Gizemli veya açıklanmış herhangi bir şeyi ifade eden okült, bu evle ilgilidir. Suç psikolojisini, berbat karmayı, intikamı ve kıskançlığı kapsar. Karanlık gücün evidir. Derin karmaşıklığın dönüşümü, karakterinizin merkezindedir.

Astrolojide Derecelerin Önemi Var mı?

Dereceler olmadan, duymak istediğiniz tahmin edilen fikirleri almaya devam edebilirsiniz. Ancak Astroloji de matematiğe dayalıdır. Derecelerle yorumunuz doğru olacaktır. Bunun nedeni, Astrolojideki derecelerin haritanızdaki sayılardan daha fazla olmasıdır. Astroloji, hayatınızı görmenizi sağlayan göksel geometridir. Derece kavramını kavrarsanız, Astrolojide başarılı olursunuz. Doğum haritanızdaki rakamlar oldukça önemlidir. Pozisyonlarınız nedeniyle yorumunuzu benzersiz kılıyorsunuz. Doğum haritanızda her derecenin bir anlamı vardır. Ama bu dereceler, sen olmak istediğin için orada değil.

Astrolojide dereceler, algınıza bağlı olarak birçok şey ifade eder. Evet, şu an için anlaşılması çok karmaşık olabilir. Astroloji dereceleri hakkında bilgi edinmek zordur. Yine de, rakamlardan dolayı arka plana koyabilirsiniz. Ancak mücadelenin üstesinden gelmek, Astroloji ile daha fazla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Astrolojinin temel kavramını kavrarsanız, dereceleri de anlayabilirsiniz. Doğum haritasında her derecenin bir anlamı vardır. Doğum haritanızdaki dereceler 12 bölüme ayrılmıştır. Her sembolün kendisine tahsis edilmiş 30°’lik bir alanı vardır. Derece nerede yatıyorsa, hayatınızı yorumlayacaksınız. Kesin doğum saatinizi bildiğiniz zaman derece teorisini de öğrenebileceksiniz. Astroloji bir açının her derecesine değer verir. Bu açılar, doğum haritanızın kesin bir şekilde okunmasını sağlayacaktır.

Astrolojide Plüton

Astrolojide Pluto hem yoğun hem de ketum ve karanlık bir tarafı olan bir gezegendir. Astrolojide Plüton son gezegen olarak kabul edilir. Sadece modern astroloji bundan yararlanır. Bu tür bir astroloji, Plüton’u Akrep burcunun ana gezegeni olarak kabul eder. Pluto keşfedilmeden önce Mars, Akrep burcundaki baskın güçtü. Astrolojide Pluto, görüşlerden gizlenen şeylerle ilgilidir. Gizemleri, sırları, travmatik deneyimleri, psikolojiyi, cinselliği ve suçluluğu içerir.

Pluto’nun doğum haritasında işgal ettiği ev, güç anlaşmazlıklarının yaşanabileceğini gösterir. Ayrıca, özel otoritenizi keşfedebileceğiniz konum. Pluto gezegeni kuşak gezegenlerinden biri olarak kabul edilir. Plüton çok uzun bir yörünge periyoduna sahip olduğundan, birkaç on yıl boyunca aynı burçta kalır. Ancak Pluto’nun zodyaktaki konumu toplum üzerinde daha önemli bir etkiye sahiptir. Çünkü pek çok insan aynı burcu paylaşıyor.

Pluto Sekizinci Derecede

Doğum Pluto’su olan kişiler için çok az zorluk aşılamaz. Ancak kriz anları, sekizinci evde bulunan gezegenleri tam anlamıyla tezahür ettirir. Bu pozisyon, güvenebileceğiniz önemli miktarda içsel güce sahip olduğunuzu ima eder. Bu konum, konuşmacının yasak konularla ilgilendiğini gösteriyor. Ölümden sonra yaşam ve büyü gibi konular ilginizi çekebilir. Ancak bu konuma sahip birçok kişi aynı zamanda ürkütücü şeylerden veya korku filmlerinden de hoşlanıyor. Gizli şeylere karşı güçlü bir ilginiz var. Bu konum aynı anda hem büyüleyici hem de ölümle ürkütücü olabilir.

Pluto’nun dokuzuncu eve yerleştirilmesi, cinselliğin sizin için önemli olduğunu da ima edebilir. Ayrıca, hayatınızda bununla bağlantılı bazı korkunç deneyimler yaşadınız. Pluto’su bu konumda olan kişilerin libidoları yüksek olabilir. Ayrıca, Pluto’nun haritadaki diğer gezegenlerle kolay açıları varsa tutkulu olursunuz. İlişkide liderliği ele alma eğilimindesiniz. Pluto, bu senaryoda, güç tarafından enerjilendirilir. Kendinizi savunmasız durumlara sokma konusunda endişeli olabilirsiniz. Ayrıca, samimi deneyimler yaşamak istersiniz.

Pluto’su sekizinci evde olan insanlar, psikolojiye karşı doğal bir yeteneğe sahiptir. Anlayışlı olduğunuz için aldatmanız zordur. Pluto’nun hiçbir şeyi gizlemesi imkansızdır. Ayrıca kendinize sakladığınız sırlarınız da var. Genellikle, bilgeliğiniz için çalışmanız gerekir. Plüton, zorlu yönleriyle tereddüt etmeyen bir kişiyi temsil edebilir. Bu yüzden hedeflerine ulaşmak için gerekli olan her şeyi kullanırsınız. Ancak, kendinizi korkutulmuş veya hüsrana uğramış hissederseniz, saldırgan olabilirsiniz. Sekizinci evdeki Plüton, para için bir yetenek işaretidir. Bankacılar ve muhasebeciler gibi parayla uğraşan kişiler bu pozisyonda başarılı olabilir. Yani büyük finansal başarı elde etme potansiyeline sahipsiniz. Ancak Jüpiter-Pluto açılarına karşı dikkatli olun.