Sinir Sisteminizi Sakinleştirebilecek 5 Yiyecek

Sinir sistemimizin görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için özen ve özel ilgiye ihtiyacı vardır.

Bu bağlamda, her birimiz onu uyarabilecek ve destekleyebilecek yiyecekler yiyerek ona ilgi gösterebiliriz.

NE YERSEK OYUZ

Aldığın şey sadece fiziğini değil, aynı zamanda ve her şeyden önce ruh halini, kararlılığını ve ruhunun saflığını etkiler.

Özetle, yediğimiz besinler hayatımızın koordinatlarını sükûnet yoluna ya da huzursuzluğun tamamlayıcı yoluna yönlendirir.

Seçim çoğu zaman bizim elimizdedir, bu nedenle gıda alanındaki bilgilerini derinleştirmeye devam etmek her bireyin görevidir.

İyi hatırlayalım ki her birey, her şeyden önce kendisinin doktoru, yetiştiricisi ve koruyucusudur.

1. SİYAH ÜZÜM

Bir İngiliz araştırmasına göre, siyah frenk üzümü, mevcut antioksidanların zenginliği sayesinde stres seviyelerini düşürme yeteneğine sahiptir.

Bunlar, diğer şeylerin yanı sıra, konsantrasyon cephesinde bize yardımcı olacak ve onu katlanarak artıracak gibi görünüyor.

2. BADEM

Bu kuruyemiş, gerginlikle baş etmek, onu yenmek ve sinir sistemini normal bir rahatlama durumuna getirmek için en önemli minerallerden biri olan magnezyum açısından zengin bir kaynaktır.

Birçok baş ağrısının sinir hücrelerinin iltihaplanması nedeniyle ortaya çıktığını ve genellikle kas gerginliği ve sertliği ile sonuçlandığını unutma.

Bademin içerdiği magnezyum da bu nedenle önemlidir: Sinir sistemini sakinleştirerek, sonrasında ortaya çıkacak baş ağrılarını ve kas ağrılarını önlemeyi başaracaktır.

3. ORGANİK YULAF

Yulaf, stresi azaltmana ciddi şekilde yardımcı olur çünkü karbonhidrat kaynağı “iyi ruh hali hormonu” olarak da bilinen serotonin akışını desteklemeye yardımcı olur.

Bir fincan badem sütü ve bir tabak taze meyve ile tamamlayabilirsin.

4. AVOKADO

Avokado da B vitamini önemli miktarlarda bulunur.

İkincisi, sinir sisteminin yenilenme sürecine katkıda bulunur ve aynı zamanda bir anti-stres görevi görür.

Avokadonun aynı zamanda bir kolin (özellikle hafıza için yararlı bir madde) ve lutein (gözleri ve görüşü koruyan bir antioksidan) kaynağı olduğu vurgulanmalıdır.

5. KUŞKONMAZ

Sinir sistemine yardım eder ve üzüntüyle savaşır.

Birinci noktadan hareketle, kuşkonmazda bulunan folik asit ve B12 vitamini, sinir sistemi hastalıklarının, özellikle dejeneratif hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

İkinci noktaya gelince, bu sebze içerdiği magnezyum ve potasyum nedeniyle önemli bir antidepresan işlevi de görüyor.