Sağlıklı Bir Cilt İçin 6 Gıda Önerisi


Yedikleriniz vücudunuzu hem içten hem de dıştan etkiler. Bu nedenle, sağlığınız için iyi olanı yemek en iyisidir. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmamıza yardımcı olabilecek faydalı besinler mevcut. Dengeli bir beslenme, yaşlanmayla savaşmamıza yardımcı olabilir.

Ispanak

Yeşil sebzelerin cilde çok iyi geldiği söyleniyor. Tüm yeşil sebzeler arasında ıspanak en iyisi olarak kabul edilir. Ispanak, A vitamini açısından zengindir. Bu bitki vücudumuzdaki lipit seviyesini yükseltir ve sözde ‘serbest radikal’ miktarını azaltır. Ispanak ayrıca sivilceyle savaşmaya da yardımcı olur.

Domates

Domates C vitamini açısından zengindir ve herkes C vitamininin cilt sağlığı için çok iyi olduğunu bilir. Ek olarak, domatesler önemli miktarda likopen içerir. Domates cildi kuru ve siyah noktalardan korur.

Havuç

Havuç, C vitamini ve antioksidan bakımından zengindir. Havuç, yara izleri, lekeler, kuruluk ve diğer birçok sorun gibi çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı olur. Havuç cildinizi genç ve taze tutmaya yardımcı olur.

Yoğurt

Diyetinize daha fazla yoğurt ekleyin. Yoğurt cildi nemlendirmeye, sivilcelerle savaşmaya ve renk değişikliğini önlemeye yardımcı olur. Bu, daha fazla yoğurt yerseniz herhangi bir kozmetik ürüne ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir.

Yabanmersini

Yaban mersini A ve C vitaminleri açısından zengindir.Ayrıca antioksidan bakımından yüksektir. Çiğ yaban mersini cilt için çok faydalıdır ve ayrıca cildi sivilcelerden korumaya yardımcı olur.

Somon

Somon, cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olan lipitler bakımından zengindir. Sağlıklı yağlı balıkların diğer örnekleri alabalık, uskumru, ton balığı, hamsi ve sardalyadır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin 6 Gıda Önerisi

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı