Bu 7 Özelliği Taşıyorsanız Hem Yüksek Bir Zekâya Hem de Temiz Bir Kalbe Sahipsiniz

 1. 1 Analiz yetenekleri yüksektir


  Hem yüksek bir zekaya hem de duygusal olarak hassas ve iyi bir yapıya sahip bireylerin en belirgin özelliklerinden biri yüksek analiz yetenekleridir. Etraflarında olup biten olayların perde arkasını ve kişilerin görünmeyen yüzlerini görme konusunda iyidirler. Ancak çoğu zaman kişileri kırmamak adına sessiz kalırlar ve insanların ayıplarını yüzlerine vurmadan onları toplamaya çalışabilirler.

 2. 2 İnsanları ciddiye alırlar


  Bu kişilere arkadaşları kendileriyle alakalı bir şeyler anlattığında, asla onları dinlememezlik yapmazlar. Hatta öyle ki, iyi dinleyici ve problem çözücü oldukları için bazı arkadaşları tarafından sadece başları sıkışınca aranıp sorulabilirler. Yardım etmeye hep açık olan bu tavırları yüzünden farkında olmadan bir çok insan tarafından kullanılabilirler. Ancak herkese yardım etmeyi sevseler de, yüksek zekaları sayesinde kimin daha candan olduğunu her zaman ayırt edebilirler.

 3. 3 Yaşadıkları çevreyi düzeltme arzuları vardır


  İyi yürekli olmalarından dolayı etraflarındaki dünyanın daha iyi bir yer haline gelebilmesi isteğiyle doludurlar ve yüksek zekaları sayesinde bu düşünce doğrultusunda bir çok farklı fikir üretebilirler. Neyin nasıl olması gerektiğiyle ilgili her zaman bir fikirleri vardır. Örnek vermek gerekirse bu insanları, kendilerine ait olmayan bir çöpü yerden alırken, trafik için çözüm önerilerini anlatırken, ya da çevre düzenleme ile ilgili fikirlerinden bahsederken görebilirsiniz. Yaşadıkları dünyanın bilincindedirler ve zihinleri dünyayı daha güzel bir yer yapmak için bir çok fikirle doludur.

 4. 4 Bazen dışlanmışlık hissine kapılabilirler


  Her ne kadar hayatı ve hayatın getirdiği farklılıkları sevselerde, ince dünya görüşleri, hayalci vizyonları ve yüksek zekalarının birleşmesi onları diğer insanlardan bariz bir şekilde farklı kılar. Bu farklılık yüzünden bazen kendilerini diğer insanlardan soyutlanmış hissedebilirler. Ya da arkadaşlarının konuştuğu konular bazen onlara hiç ilgi çekici gelmeyebilir.

 5. 5 Şefkatli bir yanları vardır


  Dini inanışları her ne olursa olsun, dünyayı algılayış biçimleri diğer insanlara oranla farklıdır. Ufak şeylerin kıymetini bilirler. Bu kişilerin çoğu, çiceklere, hayvanlara ve hatta böceklere zarar vermekten kaçınan kimselerdir. Bu insanları bazen yolda duran güvercini ürkütmemek için kaldırımın diğer yakasına geçerken, bazense yolda gördükleri bir salyangozu ayak altından kaldırıp çimlere bırakırken görebilirsiniz. Canlıların tümüne sebepsiz ve içten gelen bir sevgi beslerler.

 6. 6 Uyku problemleri çekmeleri çok muhtemeldir


  Bu tarz insanların en çok göze çarpan özelliklerinden bir diğeride düzenli olarak ya da hayatlarının belli bir döneminde uyku ile alakalı problemler yaşamalarıdır. En belirgin problem ise gece uyuyamaktır. Başlarını yastığa bıraktıklarında zihinlerinde imgelenen düşüncelerin çokluğu onlar için yatar yatmaz uykuya dalmayı imkansız kılar. Bu insanların bir çoğunu gece kulaklıkla uyuyakalmış vaziyette bulabilirsiniz çünkü bir çoğu zihinlerindeki sesleri bastırmak için rahatlatıcı müzikler eşliğinde uyumaktan başka çare bulamazlar.

 7. 7 Doğada vakit geçirmek onlara ilaç gibi gelir


  Bu kişiler doğayla bütünleşik ortamlarda inanılmaz bir huzur hissederler. Ağaçlarla kaplı biri parkta, bir banka oturup kuşları izlemek, bir şeyler yazıp çizmek ya da okumak bu insanları oldukça fazla rahatlatır.

  Rüzgarın ağaçlara vururken çıkardığı ses onlar için dinlendirici bir şarkı niteliğindedir. İşin garip yanı hem zeki ve hem de duygusal kimselerin bir çoğu bu yönlerinden henüz haberdar bile değildirler. Bir akşam üstü vakti, kendinizi ağaçlarla kaplı güzel bir parka atın ve zihninizde oluşan berraklığı hissedin. Yenilendiğinizi ve adeta tekrar şarj olduğunuzu farkedeceksiniz.


  Kaynak: filoji.com/bu-7-ozelligi-tasiyorsaniz-hem-yuksek-bir-zekaya-hem-de-temiz-bir-kalbe-sahipsiniz/