21 Aralık Kış Gündönümü İçin Basit Bir Ritüel

Kış gündönümü karanlığın en uzun saatlerini ve güneşin yeniden doğuşunu kutluyor.

Kış gündönümünün yenilenme ve kendini yansıtma için güçlü bir enerji tuttuğuna inanılıyor.

Yaz Gündönümü gibi, Kış Gündönümü de ateşle kutlanılır, ancak Yaz Gündönümü doğurganlık konusunda daha fazla iken, Kış Gündönümü doğum zamanı veya yeni bir döngünün başlangıcı olarak onurlandırılır.

Günümüzde, Kış Gündönümü’nü bir dergide, içsel düşüncede, rüyada ya da meditasyon yaparken, Kalp, Boğaz ve Üçüncü Göz Çakralarınız üzerinde çalışmak ve evinize daha fazla Yin enerjisi getirmek gibi kış gündönümünü kutlamanın bir çok yolu vardır.

Ayrıca, Kış Gündönümü gecesinde eskiyi temizlemek ve yeniyi karşılamak için bir ritüel uygulayabilirsiniz…

Kış Gündönümü Ritüeli

– Banyoyu sıcak veya ılık bir su ile doldurun ve banyo etrafında mumlar ve tütsüler yakın.

– Sonra, adaçayı, papatya, fesleğen, nane, tarçın, sandal ağacı, lavanta veya biberiye gibi banyoya temizleyici otlar ekleyin. Onları kurutulmuş, taze veya esansiyel yağlar olarak ekleyebilirsiniz.

– Ilık suya girdiğiniz zaman, kendinizi başınızdan ayaklarınıza kadar arındığınızı ve temizlendiğinizi hayal edin. Kendinizi suyun içinde dinlenmeye bırakın ve gecenin enerjisiyle yıkanan tüm eski ve gereksiz düşünceler ve hisleri hayal edin.

– Gölge benliğinizi onurlandırın ve korkularınızı Ay’a sunun. Yeni ve olumlu bir şeylerin yeniden doğması için güç vermesine izin verin.

Hepimiz Evren, Güneş, Ay ve Dünya’ya bağlıyız, bu yüzden Gündönümü üzerinde ne tür bir ritüel seçerseniz seçin, bu İlahi bağlantıyı hissetmek ve onurlandırmak için birkaç dakikanızı harcayın.