Baş Parmağın Düz Mü, Eğri Mi? İşte Anlamı!

1.-Straight-Thumb-1.jpg

Başparmağınızı resimdeki gibi yukarıya işareti veriyormuş gibi yapın. Başparmağınızın açısını kontrol edin. Düz mü duruyor  yoksa eğri mi?

DÜZ BAŞPARMAK

Bazı insanların düz bir başparmağı vardır. Kemiklerde hiç bir bükülme yok ve başparmak bileğin üzerinden geriye doğru hafifçe geri çekilmiyor.

Düz başparmak, daha çok ciddi bir insan olduğunuz anlamına gelebilir. Uyanıklığınızı göstermeseniz de, bu sizin daha aşağılayıcı olduğunuz anlamına gelmez.

ÇARPIK BAŞPARMAK

Çarpık bir başparmağın arka tarafı kıvrılır. Kişiye bağlı olarak çok veya biraz eğri olabilir.

Çarpık bir başparmak, duygularınızı tümüyle ifade etmek ve düşüncenizi ortaya koymak istediğiniz kadar etkileyici olmanız anlamına gelir.

GENİŞ AÇI

Baş parmağını işaret parmağı ile geniş açı yapan bir kişi bir mücevherdir. Bu gibi baş parmaklar sağlam, uzun ve zayıftır. Onlara yumuşak başparmak denir. Böyle başparmaklara sahip insanlar sakin ve düşüncelidir. Bunu genellikle harika sanatçılar ve müzisyenler yaparlar.

İKİNCİ YARI İLK YARISINDAN DAHA UZUN.

İkinci yarı ilkinden daha uzunsa, tüm kararlarınızı irade gücü yerine mantık temelinde yaparsınız. Aşık olma söz konusu olduğunda kendinizi dizginlemeye eğilimlisiniz ve sonuç olarak uygun bir yaşam partneri bulmak için  altın fırsatları kaçırmış olabilirsiniz.