Zenginliğe Farklı Bir Bakış Açısı Kazandıran Zengin İnsanlar Hakkında 9 Gerçek


Zengin olmak için bir aktör, müzisyen, profesyonel bir sporcu veya etkili bir lider olmanız gerektiğini kim söyledi? Gerçek şu ki, bu özel yetenekler, ünvan veya görünüm gerektirmez.

Mali planlamacı Thomas S. Corley 5 yıl boyunca milyonerleri okudu. Yıllık brüt geliri en az 160.000 dolar ve net varlıkları 3.2 milyon dolar olan 233 kişi ile röportaj yaptı. Thomas, varlıklı insanların başarılı olmalarına yardımcı olan alışkanlıkları olduğu sonucuna vardı.

İşte size servete farklı bir bakış açısı kazandıracak en ilginç 9 gerçek:

1. Zengin olmak için, pasif gelirin yaşam masraflarına eşit veya daha yüksek olması gerekir.

Zenginlerin rahatça yaşayabilmeleri için sabit bir maaş almalarına gerek yoktur. Giderlerini karşılamak için yeterli pasif gelirleri olmalıdır. Yaşam tarzları yılda 150.000 ile 160.000 $ arasında olanların maliyeti yaklaşık 3.2 milyon dolar. Yılda 50-60 bin dolar üzerinde yaşıyorsanız – 1,2 milyon dolar.

2. Mütevazı bir yaşam sürdürürler

Bu tür insanlar nadiren lüks arabalar, evler veya takılar alırlar. Thomas tarafından incelenen zengin erkeklerin % 83’ü ucuz kıyafetler giyip,kullanılmış arabalara biniyor. Satın alımlarını dikkatlice düşünürler. Spontanlıktan ve duygusallıktan kaçınılmalıdır. Sonuçta, haftalar sonra, bu şeyler size tamamen işe yaramaz gibi görünecektir.

3. Başarılı insanlar ne zaman hayır diyeceğini bilir.

Milyonerler seçicidir. Yeteneklerini objektif olarak değerlendirir. Onlar hiçbir işe yaramayacak bir şeye “hayır” demeyi öğrendiler. Ve sadece hayallerine ve hedeflerine karşılık gelen görevleri üstlenirler.

4. Zenginleşmenin en kolay yolu, tasarruf ve yatırımlardır.

Thomas tarafından incelenen milyonerlerin neredeyse yarısı “yatırımcı yolunu” seçti. Bu insanlar yüksek maaş almadılar, seçkin üniversitelerden mezun olmadılar, para devralmadılar ve benzersiz becerilere sahip olmadılar. Kurtarıldılar, mantıklı şeylere yatırım yaptılar ve beklediler.

5. Düşünmek için zamanı planlamak, zengin insanların ana alışkanlığıdır.

Zengin insanlar genellikle sabahları uzun süre düşünürler (her gün en az 15 dakika). Kendilerine “Daha fazla para kazanmak için ne yapabilirim?”, “İşim beni mutlu ediyor mu?” gibi sorular sorarlar.

6. Zengin insanlar iyimser, yapıcı ve ilham veren arkadaşlar ararlar.

Milyonerler, kural olarak, iyimserlik, güven, duygusal istikrar, sabır, dürüstlük ve dikkatlilik gibi niteliklere sahip insanları arar ve çevreler. Kişilerarası ilişkilerin başarabilmemiz üzerinde büyük bir etkisi vardır.

7. Zenginleşen insanlar, onları dibe çekenlerden kaçınırlar.

Çevremizin parasal alışkanlıklarını sık sık benimsiyoruz. Ve bunun farkında bile değiliz. Milyonerler, kendilerine benzer fikirleri düşünen insanlarla iletişim kurmayı tercih ediyor. Çevresindeki biri israf etmeye eğilimli ise, onu görme olasılığı daha düşük olacaktır.

8. Milyonerlerin sadece %1’i kendilerini 40 yaşına kadar zenginleştirdi.

Kalan % 99 için iyi alışkanlıklar geliştirmek en az 18 yıl aldı. Çoğu durumda zenginlik bir gecede kazanılamaz.

9. Milyonerlerin büyük çoğunluğu ebeveynlerinden önemli alışkanlıklar edinmiştir.

Milyonerlerin % 95’inden fazlası Thomas’a ebeveynlerinin onlara eylemlerinde sorumluluk almayı, yasalara ve başkalarının mülkiyetine saygı duymayı öğrettiğini söyledi. Çocukluktan itibaren, çok çalışmanın ve kendilerini geliştirmenin önemini de fark ettiler. Gelecekteki milyonerlerin ebeveynleri çocuklara servet edinmenin iyi olduğunu öğretiyor.

Zenginliğe Farklı Bir Bakış Açısı Kazandıran Zengin İnsanlar Hakkında 9 Gerçek

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı