Sıradan Bir Tebeşirle 8 Gündelik Sorunları Çözmek


Tebeşirleri farklı şekillerde kullanabilirsiniz: sadece bir çizim aracı olarak değil. Tebeşir günlük yaşamda sıklıkla kullanılır.

İşte günlük yaşamınızda tebeşiri kullanabileceğiniz 8 yol

1) En sevdiğiniz tişört veya elbisenizden yağlı bir lekeyi çıkarmayı sağlar

Bir tebeşir alın ve lekeyi ovun. Yaklaşık 10 dakika bekleyin. Daha sonra, her zamanki gibi eşyalarınızı yıkayabilirsiniz. Makineye koymadan önce tebeşir kalıntılarını silmeyi unutmayın.

2) Süet ayakkabılar korur

Süet ayakkabılar ilk birkaç hafta güzel görünür. Ve sonra toz, kir ve su lekeleri ortaya çıkar. Eğer bir çift ayakkabınız daha kötü görünmeye başlarsa veya yağlı bir leke fark ederseniz, üzerine ezilmiş tebeşir serpin ve ayakkabınızı bir gece bekletin. Sabah tebeşiri temizleyin ve lekelerin kaybolduğunu görün.

3) Çatal bıçak takımını temizleme

Sadece aşındırıcı ürünler çatal bıçak takımını parlatabilir. Fakat onlardan sonra, nesneler görünümlerini kaybettiği için küçük çizikler kalır.

Alet kutusuna sadece birkaç parça tebeşir yerleştirmeyi deneyin. Daha sonra çatal bıçaklarınız rutubetten korunacak ve parlaklıklarını koruyacaktır.

4) Çizilmelere karşı tebeşir.

Duvarlardaki küçük talaşlar, çizikler ve oyuklar yaygındır, ancak aşina olmamalıdır. Renkli ve beyaz boya kalemleri alın ve bunları “bir dahaki sefere kadar” kabinde saklayın. Bir sonraki çizik göründüğünde, uygun renkte bir tebeşir alın ve alanı ovalayın.

5) Kötü kokuları giderme

Çamaşır sepetinin aksine, dolapta her şey temiz ve düzgün bir şekilde katlanmıştır. Fakat orada bile, bir nedenden dolayı, belirli bir küf kokusu ortaya çıkıyor. Bu kokulardan kurtulmak için raflara tebeşir parçaları koyun. Sonuç sizi gerçekten şaşırtacak.

6) Küçük böceklerden kurtulma

Evinizde karıncalar belirdi ve sürekli olarak tüm mutfak yüzeylerini işgal etmeye çalışıyorlarsa, pencere kenarlarında ve kapılarda bulunan tebeşirlerden bir çizgi çizin. Karıncalar böyle bir çizgiyi geçmez.

7) Küçük onarımlar için tebeşir.

En üst kattaki komşularla sular altında kaldın, ruh halinizi bozan tavanda lekeler belirdi? Tebeşirle onların üzerine gidin, bu lekeleri çizin. Bir sonraki onarım işine kadar her şey tolere edilecek, kimse bile farketmeyecek.

8) Tırnaklarınızı beyazlatma

Fırçayı beyaz tebeşirle ovalayın, ardından tırnak uçlarının altına sürün. Kıllar kiri tırnakların altından çıkaracak ve beyaz tebeşir iç yüzeyi hafif, temiz ve bakımlı hale getirecektir.

Sıradan Bir Tebeşirle 8 Gündelik Sorunları Çözmek

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı