Büyük Bir Psikoloji Testi:En Çok Nereye Girmekten Korkarsınız?

KORKUNC-KAPAK-1.jpg

“Girmekten korktuğunuz mağara, aradığınız hazineyi içeriyor,” diyor bunlar, insan psikolojisi üzerine çeşitli çalışmalar yapan ABD’li tarihçi ve yazar Joseph Campbell’in sözleri. Onun teorisi, insanoğlunun mutlu olması gerektiği gerçeğine dayanıyordu, ama sonunda kendi ideallerini takip ederek kendi korkularından kurtulabiliyordu.

 1. Gerçek kişiliğinizi bulmak için, aşağıdaki girişleri dikkatlice inceleyin ve sizi en korkutan birini seçin.

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6

Büyük Bir Psikoloji Testi:En Çok Nereye Girmekten Korkarsınız?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  1.Girişi Seçtiniz

  Terk Edilmiş Ev, kesinlikle çok güçlü, zeki ve analitik bir kişiliğe sahip bir insan olduğunuzu gösterir. Bir şeyleri olduğu gibi görme konusunda hiçbir sıkıntınız yok, her zaman değerlerinizi ilk sıraya koyar ve diğerlerinin de sizin yaptığınız gibi davranmasını beklersiniz.

  Duvar kağıdıyla kaplı duvar sadece duygusal ve manevi duvarları yükselttiğinizi gösterir ve bu da insanların sizinle ilişki kurmasını sağlar. Işık ise bu duygusal engelleri kırmaya istekli olduğunuzu gösterir.

  Aradığın hazine duygusal bir tatmin duygusu, ihtiyacın olanı biriyle iletişim kurmak, ama entelektüel olarak değil, daha derin bir ilişkiye ihtiyacın var, kalbinden gelen bir şey.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  2.Girişi Seçtiniz

  Bir kmahzen veya çatı katı merdivenleri, hayatınızın tadını çıkarmak için özgür olmak istediğiniz anlamına gelir. Bu ölçeğe inmek, gömülme korkusunu sembolize eder, kelimenin tam anlamıyla ölümden korkar ve sonra ne olduğunu bilmezsiniz.

  İstediğiniz hazine iyi bir sağlık kaynağıdır, bu yüzden sizin başınıza gelmesini sağlamak için. İyi yiyin ve uzun yürüyüşler yapın, çok fazla düşünen ve çok fazla hayatı seven, daima kendine saygı duyan bir kişisiniz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  3.Girişi Seçtiniz

  Bir buz mağarasına girmeyi düşünmekten korkuyorsanız, muhtemelen duygusal sıcaklık arayan bir süre geçirdiğiniz içindir. Bu, üzüntü ve hayal kırıklığı gibi duyguları hissetmekten korktuğunuz anlamına gelir.

  Olumlu tarafından bakarsak, hayatınızın güzel bir döneminden geçtiğinizi, kesinlikle ne istediğini bilen ve sizi gerçekten mutlu eden bir kişi olduğunuzu ifade ettiğiniz anlamına gelir. Büyük değerlere sahip bir insansınız, bağları çok sıkı sevmiyorsunuz, bu size bağımsızlık ve özgürlük veriyor.

  Muhtemelen bu mağarada aradığınız hazine, sadece çift sevgiden ibaret değildir, aynı zamanda arkadaşlık veya aile üyelerinden oluşan iyi bir ilişkidir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  4.Girişi Seçtiniz

  Yıkık ev, en kötü kabuslarınızdan biridir; Eviniz sahip olduğunuz sevgi ve güvenlik sembolüdür. Birinin sana ihtiyacı olduğunda geri çekilmeyen çok cömert bir insan olduğunuzu biliyorsunuz. Sevdikleriniz için daima iyi olmayı ve ihtiyacınız olan her şeyi vermeye çalışıyorsunuz.

  Sen çok sadık ve içten bir insansın, ama herkes bunu nasıl takdir edeceğini bilemez.

  Bu evden korkmak, aradığınız hazinenin servet olduğu anlamına geliyor. Çok iyi biliyorsunuz ki, bunu başarmak için çok çalışmak zorunda kalacaksınız, ama unutmayın ki, seni gerçekten sevenler lüks eşyalara değil, sevgi ve desteğe ihtiyaç duyarlar.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 5. Test sonucu

  5.Girişi Seçtiniz

  Bir tünele girmekten korkmak, duygularınızı içselleştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Eğer bulanık suyu ekliyorsak, bu sizin fikir ve düşüncelerinizin çok net olmadığı ve onları daha iyi anlamanız ve daha net bir şekilde görmeniz gerektiği anlamına gelir. Bütün sorunları bırakıp bir çözüm bulmalısınız.

  Sen çok zeki ve içten bir insansın.

  Aradığınız hazineye güvenmek, şüphelerinizi ve problemlerinizi çözmek için duygularınızı ifade etmeniz gerekiyor. Tünelin sonunda her şeyin daha da netleştiğini unutmayın.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 6. Test sonucu

  6.Girişi Seçtiniz

  Mavi kapı zincirlerle kapalı; Gökyüzü ve denizi andıran ve stabiliteyi gösteren bir renktir.

  Çok üretken bir insansınız ve genellikle belirlediğiniz hedeflere ulaşıyorsunuz, ki bunlar neredeyse her zaman çok zordur. Sen çok yaratıcısın ve problemleri basitlikle çözebiliyorsun. Her zaman kendinize en iyisini vermeye çalışın, çünkü siz büyük bir lidersiniz.

  Bu kapının ardında aradığınız hazine rahatlıktır, sorumluluklarınız ve çalışmalarınızla aşırıya kaçmayın, dinlenin ve hayatın güzel şeylerinin tadını çıkarmaya çalışın.

  Sonuçlarınızı Paylaşın