Burç Melekleri: Burcunuza Göre Baş Meleğinizi ve Anlamını Öğrenin

Bir başka dünyevi yaşamı (reenkarnasyon) yaşamak için dönme zamanı geldiğinde, deneyimlerimizin yaşam derslerini öğrenmemiz için en gerekli olduğunu düşündüğümüz Yıldız İşaretini seçme şansımız var. Elbette, bunu yapmak için seçimler ve rehberlik verilir. Şu anda Yıldız İşaretlerinin bize, enkarne olduktan sonra onları görebileceğimiz tuzaklar da dahil olmak üzere, özel öğrenme deneyimlerimizden en fazla yarar sağlayacakları anlatılıyor.

Burçların Melekleri, astrolojik doğum izimiz hayat yolumuz ve ruhsal amacımızla nasıl bir ilişki kurduğumuzu anlamamıza yardımcı olabilir. Bize içsel özelliklerimizi ve kişiliğimizi anlatır.

kapak-burc-1.jpg

 1. AŞAĞIDAN BURCUNU SEÇ !

  1. KOÇ
  2. BOĞA
  3. İKİZLER
  4. YENGEÇ
  5. ASLAN
  6. BAŞAK
  7. TERAZİ
  8. AKREP
  9. YAY
  10. OĞLAK
  11. KOVA
  12. BALIK

Burç Melekleri: Burcunuza Göre Baş Meleğinizi ve Anlamını Öğrenin

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  KOÇ - BAŞMELEK CAMAEL

  Başmelek Camael, Koç'un yıldız işaretini yöneterek, atılganlık ve özgüven niteliklerini getiriyor. Başmelek Camael, Altın ışının yanı sıra 'güneş melekleri' ile de ilgilidir. 

  Başmelek Camael, Mars gezegenini, ve Salı gününü yönetir. Koç burcunda doğanlar genellikle dışa dönük, dürtüsel ve fikir doludur. 

  Onlar coşkulu ve çoğunlukla dramatik olma eğilimindedirler ve zorlukları üstlenmeye isteklidirler. Koç'un baskın bir kişiliği vardır - ancak bu genellikle yetersizlik ve güvensizlik duygularını kapsamaktadır. 

  Koçlar, kendinden emin değildirler, bu yüzden çok güvensiz olabilirler. Koç'un ayrıntılar için sabırları ya çok azdır yada yoktur ve kolayca kızdırılırlar. 

  Onların öfkesi kısa ömürlü ve kinleri çabuk unutulur. Koç bir dakika da öfkelenip patlar ve sonrasın da ne olduğunuz hatırlamaz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  BOĞA - BAŞMELEK HAGIEL

  Başmelek Hagiel, yıldız burcu Boğayı yönetir  güvenilirlik ve pratiklik özelliklerini çağrıştırır.

  Başmelek Hagiel, Venüs gezegeni Cuma gününü yönetir.

  Boğalar, hem fiziksel hem de maddi rahatlığın sembolüdür.

  Boğalar lüks, güzel ve kaliteli malzemelerin tadını çıkarır ve duyularını memnun eden her şey üzerinde kendilerini gelişirtirler.

  Boğalar enerjilerini güce dönüştürürler. Yine de dikkatli olmalılar, çünkü bu güç 'kontrol' edilebilmeli

  Boğalar doğal olarak doğaya uyum sağlar ve çok pratiktir. Onların yaşam dersi “sabır” ı öğrenmektir.

  Boğalar, istikrara ve güvenliğe yönelik doğal bir eğilime sahiptir, ancak maddi dünyada tuzağa düşmemeye özen göstermelidirler.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  İKİZLER - BAŞMELEK RAPHAEL

  kizler burcunun burç işareti Başmelek Rapheal tarafından denetlenir. İkizler burcunda doğmuş olanların uyum yeteneği ve  sosyal olma özellikleri çok fazladır

  Başmelek Raphael, şifanın başlıca meleklerinden biridir ve hem de ücretsiz tüm şifacılara rehberlik etme kapasitesine sahiptir.

  Başmelek Raphael, Merkür gezegenini ve Çarşamba gününü yönetir.

  İkizler'in etkisi altındaki insanlar genellikle çok zeki ve yeteneklidirler ve ana araçları zihnidir. İkizler, çeşitliliğe büyük ihtiyaç duyar ve bu onları dağınık enerjilerle bırakabilir ve bu bazen sinirsel yorgunluğa yol açar. Genellikle öğrenme ve bilgi için doyumsuz bir susuzluk yaşarlar ve sonsuz meraklı akıllara sahiptirler. Onlar bilgi toplayıcılarıdır, ancak bunu her zaman başkalarıyla paylaşmazlar.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  YENGEÇ - BAŞMELEK GABRIEL

  aşmelek Gabriel  Ay'ı,  ve Pazartesi'yi yönetir.

  Yengeç burcunda doğanlar  Başmelek Cebrail tarafından denetlenir, sempati ve duyarlılık niteliklerini taşırlar.

  Yengeçler her düzeyde duygularını dengeleme ihtiyacı duyarlar.

  Yengeç burcunda doğan bireyler, özellikle duygusal potansiyellerinin büyümesini ve gelişmesini teşvik etmek için başkalarına yardım etmede etkili olabilirler.

  Yengeçler genellikle oldukça pasif görünürler, ancak kendi içlerinde son derece aktiftirler.

  İlişkiler, Yengeçler için son derece önemlidir, ancak samimiyetleri uzun sürse de, duygu dünyasındaki savunmasızlıkları onları güvensiz kılar.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 5. Test sonucu

  ASLAN - BAŞMELEK MICHAEL

  Aslan burcunun işareti, Mavi ışın Güneş ve Pazar günü üzerinde çalışan Başmelek Mikail tarafından yönetilir. Başmelek Mikail ve yıldız burcu Aslan  Güney'den sorumludur.

  Başmelek Mikail iletişim ve korumaya yardımcı olur ve daha yüksek gerçeklerin ve gizli bilginin arayıcısı olma yolunda ilham verir.

  Aslan burcunda doğanlara cömertlik ve “açıklık”  özellikleri verilmiştir.

  Aslanlar, özellikle tanınırlık kazanacakları alanlarda mükemmel organizasyon becerilerine sahiptirler.

  Aslanlar rekabetçi ve kesinlikle kazanmak ister. En büyük nitelikleri, yoğun olarak bireysel olma kapasiteleri, aynı zamanda sevdikleri kişilere karşı sadık ve cömert olmaktır.

  Aslanın olumlu özellikleri sıcaklık, samimiyet, koruma ve şefkat içerir. Gerçek bir öz güvence taşırlar ve genellikle kendilerinden önce gelenleri ele alabilirler.

  Negatif tarafta, Aslanlar boşuna gururlu ve abartılı olabilirler. Bazen, gösteriş eğilimi var.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 6. Test sonucu

  BAŞAK - BAŞMELEK RAPHAEL

  Başmelek Raphael gezegeni Merkür, Çarşamba günü ve Doğudan sorumludur.

  Başmelek Raphael, şifanın başlıca meleklerinden biridir.

  Başmelek Raphael Başak burcuna verimlilik ile analitik bir zihnin niteliklerini getirir.

  Başakların çok çalıştığı ve detaylara büyük önem verdiği biliniyor. Seçimlerini yapmadan önce her olasılığı ayırt edebilmeyi ve gözden geçirmeyi severler.

  Bu işaretin olumlu nitelikleri aynı zamanda yararlı, mütevazı olmayan, güvenilir doğalarında da görülürken, daha olumsuz nitelikleri çoğu zaman yanlılık, hata bulma ve kararsızlık olarak ortaya çıkar.

  Başaklar genellikle utangaç ve alçakgönüllü, kendilerini göz alıcı bir şekilde yansıtmaya isteksizdir. Başak çok fazla yaygara veya dikkat olmadan sahnelerin ardında sessizce çalışmayı tercih eder.

  Başak, mücadele etmeyi seçtikleri herhangi bir konuyla ilgili incelikleri ustalaştırabilecek usta, özenli ve istisnai bir araçtır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 7. Test sonucu

  TERAZİ - BAŞMELEK HAGIEL

  Başmelek Hagiel, Terazi burcunun yöneticisidir ve bu burçta doğanlar ahenkli ve diplomatik olma özellikleriyle özümsenirler.

  Başmelek Hagiel Venüs gezegeni ve Cuma gününü yönetirler.

  Terazi  bazı şeyleri tartmaya ve tarafsız bir yargıya varmaya çalışır, duygularla yönetilmez ve Teraziler her zaman bedeni, ruhu vr zihni dengeler.

  Terazi burcunda doğanların diplomatik, istikrarlı ve dengeli bir çevreye ihtiyacı olan armoniler olduğu bilinmektedir. Teraziler mantıkları ve diplomasileri ile bilinirler. Teraziler, bir konunun her iki tarafını görebilir, ancak karar vermede zorluk yaşayabilir. Teraziler sürekli dolaşır ve sosyalleşmeyi sever.

  Terazi bir Hava İşareti olduğu için, bu burçta doğanlar genellikle ayrı bir entelektüel çizgi ve bir bilgi sevgisini gösterir. Dilini zarif kullanmayı severler; ve “iletişim” onlar için çok önemlidir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 8. Test sonucu

  AKREP - BAŞMELEKLERİ AZRAEL VE CAMAEL

  Akrep, Başmelekleri Azrael ve Camael tarafından yönetiliyor.

  Başmelek Azrael, Plüton gezegenini yönetir.

  Başmelek Camael Mars gezegenini ve Salı gününü  yönetiyor.

  Akrep burcu meleklerinin etkisi altında olanlara güçlü ve yoğun kişilikler verilir.

  Akrep “gizli şeylerin” gezegeni olan Pluto tarafından yönetilir. Bundan dolayı Akrep kişiliği biraz paranoyaklaşabilir ve hayatlarında neler olup bittiğine dair takıntılı olabilir.

  Akrepler, güçlü duygusal doğaları için iyi bilinir. Onlar, neyin kendileri olduğuna ve kavga etmeden herhangi bir şey vermeyi reddettiklerine inatla tutunurlar. Ama bir Akrep bir şeye ya da herhangi bir kişiye olan ilgiyi kaybedince, duygu eksikliği aniden belirginleşir.

  Daha olumlu Akrep nitelikleri muazzam bir sadakati ve sorumluluk duygusunu içerir, ancak olumsuz yönleri sahiplenme, kıskançlık, kendi kendini yıkıcı ve dışa doğru yıkıcı olma eğilimi olabilir. Akrepler, onlara zarar veren veya onlara ihanet edenlerle oldukça acımasız olabilir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 9. Test sonucu

  YAY - BAŞMELEK ZADKIEL

  Yay burcunun yıldız işareti, ruhsal büyümenin ve öz dönüşümün odağı olan Mor ışın ile çalışan Başmelek Zadkiel tarafından yönetilmektedir. Başmelek Zadkiel Jüpiter, yıldız işareti Yay ve Perşembe gezegenini yönetir.

  Yay burcunun etkisi altında doğanlar, iyimser ve maceracı olma özelliklerine sahiptir.

  Yaylar doğası gereği, sezgisel ve yaratıcıdırlar, fakat çoğu zaman gerçekliğin sınırları ile temas halinde değildirler.

  Yay, harika fikirler ve yaratıcı vizyonlarla doludur, fakat onları uygulamaya koymak, başka insanlara gitmeyi tercih ettiği bir iştir.

  Yaylar çoğu zaman fikirlerini başkalarıyla paylaşmayı sevdikleri için harika filozoflar ve öğretmenler olabilirler. Herhangi bir zamanda ne yapmaları gerektiğini söyleyen kişilerden pek hoşlanmazlar.

  Yay burcunun olumlu nitelikleri pozitifliği, cömertliği, coşkuyu, eylemi, yaratıcılığı ve hayatın ateşli sevgisini içeriyor olsa da, olumsuz nitelikleri dogmatik olma eğilimi, görüşülen ve çoğu kez de tedirgin olma eğilimindedir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 10. Test sonucu

  OĞLAK - BAŞMELEK ASARIEL

  Oğlak Başmelek Asariel tarafından yönetilen burç işareti belirtisidir.

  Başmelek Asariel gezegeni Neptün ve yıldız işareti Oğlak burcunu yönetir.

  Oğlak burcundan etkilenenler, üstlendikleri her şeyde dikkatli ve sorumludurlar. Oğlak burcu, statü ve dünyadaki yüksek pozisyonu arzulayan bir işarettir, bu nedenle sosyal kabul onlar için büyük önem taşır.

  Tutkularını gerçekleştirirken, Oğlak burçları zor işlerden korkmaz ve hedeflerine ulaşmak için birçok zorluk ve engele maruz kalır.

  Sonunda Oğlakları istenen hedeflere taşıyan güçlü bir kararlılık ve güçlü bir irade vardır. Bu hedefin ister finansal, ister beğeni ister güç olsun, Oğlaklar hedefe ulaşmak için en yüksek çözünürlükle yola çıkacaktır.

  Oğlak burcunun en büyük yeteneği organizasyon ve kontrol alanında yatmaktadır. Disiplinliler ve yapılandırılmışlar, kesinlikle gerekli olmayan bir zaman ya da kaynak harcamazlar. Onlar aynı zamanda aile gelenekleri, toplumu  aile ve toplum bağlamında davranmanın doğru yolu konusunda da büyük destekçileridir.

  Oğlak getirdiği güvenlik için servet biriktirmekle ilgilenir. Bu genellikle onlara bir yetki ve liderlik pozisyonu getirecektir, ancak kötümser olabilir ve gereksiz yere kendilerini endişelendirebilirler.

  Oğlaklar örgütlenmeyi sever ve aşırı derecede temkinli olabilirler.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 11. Test sonucu

  KOVA BAŞMELEKLERİ - URIEL VE CASSIEL

  Kova işareti, Başmelekler Uriel ve Cassiel tarafından yönetilir, idealist ve insani olma enerjilerini getirir.

  Başmelek Uriel, yaşam yoluna ve ruh misyonuna odaklanarak yakut ışını ile çalışır.

  Başmelek Uriel, Kuzey'den sorumludur ve Uranüs gezegenini yönetir.

  Başmelek Cassiel gezegeni Satürn'ü, yıldız burcu Kova'yı ve Cumartesi'yi yönetir.

  Kovalar bağımsız, bakış açısından ilerici ve insani olma eğilimindedir.

  Kovalar, insanlığa bir bütün olarak yardım etme fikrini sevmektedir - ancak, birebir insan ilişkilerinde ortaya çıkan dağınık küçük problemlerle yüzleştiğinde sık sık sıkıntı çekerler. Yüksek idealleri, insanlık için pozitif olarak çalışmasına ilham veren Kovalar, kişisel ilişkiler dünyasına gömülmek için genellikle son derece memnundurlar.

  Kovaların zihni genellikle çok gelişmiştir, ancak onların  doğası çoğu zaman sürtünmeye yol açar.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 12. Test sonucu

  BALIK - BAŞMELEKLERİ - ASARIEL VE ZADKIEL

  Balık burcunun yıldız işareti, Başmelekler Asariel ve Zadkiel tarafından yönetilir ve denetlenir, Balıkların sanatsal ve duygusal etkilerinden etkilenir.

  Başmelek Asariel gezegeni Neptün ve Balık burcunun yıldız işaretini yönetir.

  Başmelek Zadkiel Jüpiter gezegenini ve Perşembe gününü yönetiyor. Başmelek Zadkiel, kendiliğinden dönüşüme ve ruhsal büyümeye odaklanarak Mor ışın üzerinde çalışır.

  Balıklar, doğaya göre, mantıklı olandan ziyade, nasıl hissettiklerine göre hareket eden ve tepki gösteren bir “duygu tipi” dir. İdealist, romantik ve duyarlı olma, kendini feda etme eğilimi gösterirler. Onlar aşk adına büyük bir fedakarlık gösterirleri. Balıklar aşık olmayı severler. Her şeyde, özellikle aşk ilişkilerinde romantiktirler. Hayatın her yönü, onlar için bir parça romantizm içermelidir - aksi halde sıkılırlar ve ilgilerini kaybederler.

  Balıkların genel özellikleri, nezaket, barışseverlik ve başkalarının sorunlarına karşı duyarlı olma özellikleridir.

  Balıklar  Cömert, sempatik ve anlayışlı, hassas doğaları onları karamsar ve / veya huzursuz edebilir.

  Balıklar becerikli, ilham verici ve yaratıcıdır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın