Vatikan’da Saklanan, Geçmişi ve Geleceği Gözlemleyebildiği Söylenen Olağanüstü Bir Cihaz!

the-chronovisor-768x480-1.jpg

Bu içerikte sizlere günümüzün en tartışmalı komplo teorilerinden birinden bahsedeceğiz. Bu komplo teorisine göre geçmişi ve geleceği gözlemleyebilen olağanüstü bir aygıt var ve Vatikan’da bulunuyor. “Chronovisor” olarak adlandırılan bu aygıt hakkında neler söyleniyor hep birlikte bakalım.

İtalya’nın Venedik şehrinde Katolik bir rahip ve Vatikan’ın en büyük şeytan çıkarıcısı olarak bilinen Pellegrino Ernetti; 1950’li yıllarda Chronovisor adını verdiği bir icatla geçmişi görebildiğini iddia etmiş.

1-44.jpg

Aynı zamanda kuantum fiziğinde derece yapmış bir rahip olan Ernetti’ye, Enrico Fermi ve Wernher von Braun gibi ünlü bilim insanları da yardım etmiş.

5b27b98d2d7a54c12a6fdb83.jpg

Chronovisor’ın çalışma sistemi nasıldı sorusunun yanıtı ise şöyle; bir kabin ve kontrol sisteminden oluşuyor ve geçmişteki elektromanyetik radyasyonu çözümleyerek çalışıyor.

5b27b9b1721bcafd1b0a8bab.jpg

Bu icatla ilgili en çarpıcı iddialardan biri de şu; Pellegrino Ernetti’nin icadı kullanarak İsa’nın çarmıha gerildiği zamana gidip fotoğrafını çektiğiydi. Ancak kendisi bir rahip olduğu için bunu dünyaya açıklamaya çekindi.

5b27ba16858488e61fb68f94.jpg

Günümüzdeyse CIA‘den sızan bilgilerden sonra yeni iddialar ortaya atıldı. Bu bilgilere göre Cronovisor MI6 ve CIA gibi gizli servisler tarafından kullanılıyor. Hatta bazı komplo teorisyenlerine göre CIA bu cihazı, Amerika Birleşik Devletleri politikalarının belirlenmesi aşamasında bile kullanmaktaymış.

CIA’den sızan bu bilgilerden sonra uzun süredir Vatikan‘dan bir açıklama gelir mi diye bekleniyor ve bu iddiaların gerçek olup olmadığı da ayrıca merak konusu.

5b27bc5b765b3ce82a81e3a5.jpg

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak