Evinizde Konfor Ve Rahatlığın Önüne Geçen 6 Hatalar

Eviniz kendinizi rahat hissedebildiğiniz tek yerdir. Ancak düzenli ve temiz olmasına rağmen bazen evinizde kendinizi rahat ve konforlu hissedemezsiniz. Evinizde yapmış olduğunuz bu 6 hata evinizde konforu hissetmemenize neden oluyor.

Evinizde yaptığınız 6 hata;
Hata 1: Nadiren “gizli” köşelerin tozunun alınması

Herkes bir masayı veya rafı sildiği anda tekrar tozlanmaya başladığını bilir. Yine de, bu havlu atmak için bir neden değildir. Tozun mobilyaların arkasında da biriktiğini unutmayın. Onları göremiyorsunuz ama her nefes aldığınızda hissedebiliyorsunuz. Bu yerleri en az 1-2 ayda bir temizlemeyi unutmayın.

Hata 2: Perdeleri nadiren yıkamak

Bu çok önemli! Birincisi, perdeler çok miktarda toz biriktirirler. İkincisi, donuk gözükürler çünkü güneş o kirli perdelerin arasından odaya parlıyor. Evinin ferah olması ve temiz hava solumak için perdelerinizi en az 3 ayda bir yıkayın!

Hata 3: Eskimiş giysileri tutmak

Eskimiş giysilerinizi dolabınızda tuttuğunuzda hem çok yer kaplıyorlar, hem de sizi üzüyorlar ve artık sizi harika görünmesi için temel işlevlerini yerine getirmiyorlar. Giysiler sizin için çok değerliyse, onları tamir ettiğinizden emin olun, ancak yırtık tişört veya delikli çorapları dolabınızda bulundurmayın.

Hata 4: Kırılmış kapları tutmak

Kırılmış eşyaları hiçbir anlamı yok çünkü onları onaramazsınız ya da en azından göze çarpmayan bir şekilde yapmak son derece zor olacaktır. Onları pişmanlık duymadan atın.

Hata 5: Sızdıran musluk veya boruların tamir edilmemesi

Sonuç olarak, yerde daima küf oluşumuna yol açabilecek küçük su birikintileri vardır. Buna değmez! Bir tesisatçı çağrın, böylece eviniz temiz ve hijyenik olacaktır.

Hata 6: Lambaları temizlemeyi unutmak

Çoğu zaman, avizeler ve diğer aydınlatma armatürleri açık renk tonlardadır. Sırasıyla ışığın kalitesini ve parlaklığını etkileyen tozları toplarlar. Loş bir oda oldukça iç karartıcı olabilir. Her altı ayda bir aydınlatma armatürlerini yıkamayı ve ampulleri değiştirmeyi unutmayın.

Bu hatalar oldukça zararsız görünüyor, ancak bunu düşünürseniz, her biri evinizin temizliğini ve konforunu tam olarak kullanmanızı engelliyor. Onları yapmaktan kaçının ve içeride geçirdiğiniz her anın tadını çıkarın!