Bu 8 Şeyi Kendinize Yapmayın

kendiniz-icin-bunlari-yapmayin-1.jpg

 

Düşününce kendi dünyamızdayız ama aslında kendimizin farkında değiliz. Özellikle kendimize yaptığımız kötü şeylerin farkında değiliz. Kendi iç dünyamızda mutlu olmak için öncelikle kendimizin ve düşüncelerimizin farkına varmalıyız. Tabii Bu 8 şeyi kendimize yapmaktan vazgeçmeliyiz.

1- Kendine Zulüm Etme

Kendine işkence etme unutma yaşananlar bizim için. Bu hayatta öğrenmen gerekenleri kolay yoldan öğrenemiyorsun. Öğrenmek için tecrübe etmen gerekiyor. Onun için kendini zulüm etmeyi bırak.

2- Kendini Kandırma

En çok kendimizi kandırırız. Bunu bazen bilerek ve bazen bilmeyerek yaparız. Gerçeklerle yüzleş ve mücadele etmeye hazırlan. Artık kendini kandırma

3- Kendini Aciz Görme

Bazen başarısız oluruz. Artık şu kurban rolünden sıyrıl ve kendine acımayı ve aciz görmeyi bırakmalısın.

4- Kendini Suçlama

Kendini affetmenin zamanı gelmedi mi? Sırtındaki yükleri indirmenin zamanı gelmedi mi? Artık geçmişi kabul et ve geleceğe güvenle bak

5- Kendini Kaybetme
Öncelikle kendi kişiliğini yok etme ve kendini unutma. Öfkene yenilme duygularını kontrol et. Unutma bu dünyadaki en önemli kişi kendin için sensin.

6- Kendini Bırakma

Olumsuzluklarda kolay yıkılma ve pes etme. Bir kere yere düştüysen ayağa kalkmayı bil. Herkes düşer ama tarih ayağa kalkabilenleri hatırlar.

7- Kendini Üzme

Sorunlar sorunlar sorunlar… Her şey üst üste gelebilir ama bunlar senin suçun değil. Akışına bırak ve gülümse. Göreceksin çözülmeyen sorunlar bile zamanla çözülecektir.

8- Kendini Tembelleştirme
Hareket et…Çalış…ve en önemlisi üret. Tüketen bir toplumda yaşıyoruz. Üreten insanlar ise kazanan insanlar oluyor. Fikirlerini hayata geçir ve asla tembelliğin esiri olma…

Kaynak