6 Tip El Şekli – Hangisi Sizinki?

Bunlar finansal olarak başarılı ve zengin insanların ellerinden!

Ellerin yaş verdiğini söylüyorlar. Ancak çok az kişi, yaş dışında, ellerin size karakter özelliklerinizden olası bir mesleğe kadar çok sayıda şeyden bahsedebilir. Bilim olarak el falı tamamen resmi değildir, ancak tarihi farklı olmasına rağmen yaşam hakkına sahiptir: 17. yüzyılda Almanya’da Leipzig ve Halle üniversitelerinde okutulmuştu, ama aynı zamanda İngiltere’de cadılık olarak düşünüldüğü için yasaklandı. En basit şey, el türlerini anlamak ve bunu hayatınız boyunca kullanmaktır. Bir kişiyle ilk temasta, bu bilgiler yeri doldurulamaz olabilir.

Tip 1: Temel

Bu, ilkel el tipidir – kalın kısa parmakları ve kısa tırnakları olan geniş el şekli. Baş parmak kısadır, avcunuzun içine dayanır (bu parmağa katilin parmağı da denir). 2011 yılında 400 katil incelendi. Hepsinin ortak noktası bu el şekli oldu. Bu şekilde adlandırmak zor olsa da – kısa parmakları olan pek çok insan sineği bile incitmez. Bu tür elleriyle insanlar genellikle saldırganlığa yatkındır, sinirlenmeleri kolaydır. Hiçbir zaman uyumaktan, lezzetli yiyeceklerden ya da lezzetli içeceklerden hoşlanmazlar – sadece temel ihtiyaçlarını karşılamak onlar için yeterlidir.

Tip 2: Hayalperest veya Romantik

Bu tür bir el dünyamızla bağlantılı görünmüyor. İnce, uzun parmaklar ve badem şeklindeki tırnaklar ile çok güzel, zarif ve hassas bir insan olduğunuzu göstermektedir. Bu el şekline sahip olanlar fantezilerinin ve hayallerinin dünyasında yaşayan, çok duygusal, yaratıcı bir doğaya sahip olurlar. Bu tür insanlar nadiren öfkelerini kaybederler ve hatta biraz melankoli olurlar. Ama bir dezavantajları var, başkalarının etkisine kolayca yenik düşerler ve çok savunmasızdırlar.

Tip 3: Filozof

Bul el tipinde Kabarık kemikler, oldukça dar bir avuç içi ve uzun parmaklar vardır. Tırnaklar uzatılmıştır. Eski Yunanlılar, böyle ellere sahip olan insanları çok akıllı görüyorlardı. Bunlar düşünürlerdir, genellikle bilge, ancak nadiren zenginlerdir.

Bazen başkalarına karşı kayıtsız görünürler, benlik saygısına sahip olurlar ve ayaklarının üzerinde dururlar. Onları anlamak zor, ama mümkündür, ve eğer başarılı olursanız, karşınızda harika bir muhatap bulacaksınız: kişilik açısından filozoflar en gelişmiş ve ilginç olanlardır.

Tip 4: Kare

Kare avuç içi ile birlikte, fayda elde edersiniz! Bu, baskın karakter, pratik insanları her şeyde tutarlı kılan iyi bir işarettir. Her şey mantığa tabi olduğunda, hem işyerinde hem de düşüncelerde düzen oluşturulmasından hoşlanırlar.

Sadık insanlar ve daha sağlam bir destek bulmak oldukça zor. Böyle bir kişinin arkasında “taş duvarın arkasında olduğu gibi” olacaksınız, ama hassasiyetlerini ifade etmeleri zor. Çünkü bazı durumlarda hayal güçleri yoktur, ancak iş ve pratik faaliyetlerde mükemmellerdir. Bu insanların en iyisi işadamları, doktorlar, avukatlar ve akademisyenlerdir.

Tip 5: Sanatçı

Bu el şekline sahip olan insanlar hakkında bir piyanistin parmaklarına sahiptir derler. El, sivrilen parmaklara sahip uzun ve esnektir. Avuç içi dikdörtgen şeklindedir. Bu tür ellere sahip olan kişiler bir başyapıt çizemezler ama kesinlikle sanatla ilgilenirler.

Genellikle sanatçıların avuç içi yumuşaktır. Sağlam bir avuç, bu kişilerin adil bir miktarda elde ettikleri doğal tembelliğe rağmen, hedeflere ulaşma eğiliminde olduklarını öne sürüyor.

Tip 6: Kürek

Düz parmaklı kürek şeklinde bir el. Avuç içi genellikle tabanda parmak uçlarından daha geniştir, kare veya dikdörtgen olabilir. Anahtar faktör, geniş, düzleştirilmiş parmak uçlarının varlığıdır. Bu tür ellerin sahipleri bağımsız, orijinal ve yaratıcıdır.

Hepsinden iyisi, bu tür insanlar kendilerini bilimde, mühendislikte anlarlar ve iyi yatırımcılar olabilirler. İç enerjileri nedeniyle yaşamda çok şey başarabilirler, ancak çok üzülürler ve eğer başarısız olurlarsa umutsuzluğa düşebilirler.