Kimseyle Konuşmamanız Gereken 6 Olay

Mutluluğun çok fazla yayılmaması gerektiğine dair bir görüş var. Sevdiklerinizin çemberinde beslenmesi gerekiyor. Birisine sürekli yaşadığınız olayları veya başarılarınızı anlatmanız ailenizi kötü etkileyebilir.

Arkadaşlarınız, yoldaşlarınız ve tanıdıklarınız tarafından tartışma konusu olmak istemiyorsanız, birisine sevdiklerinizle ilgili neler olduğunu anlatmadan önce iki kez düşünün!

Bu 6 olaydan kimseye bahsetmemelisiniz:
1.Sevgilinizin veya Eşinizin Eksi Yönleri

Elbette sevgilinizi övebilir ve hatta ilişkinizin bazı yönlerini tartışabilirsiniz, ancak insanlara dikkat ettiğiniz eksi yönlerini anlatmamalısınız. Sevdiğiniz kişi sizi bu şekilde arkadaşlarıyla konuşsa memnun olur musunuz?

2.Maddi Sorunlar

Erkeklerin ailede kendilerini iyi hissetmeleri gerekir. Bazen maddi sıkıntıları oluyor ve inanın bana bu onların gururunu çoktan vurdu! Durumu daha çok ağırlaştırmayın ve başkalarına da söylemeyin. Siz dedikoducu değilsiniz!

3. Aile Sırları

Siz, bu konuların diğer insanlarla tartışmak için tabu olduğunu anlamalısınız. Ailenizde yaşadığınız her durum her zaman sadece sizin içinizde kalmalıdır. Sevdiğiniz kişilerin size güvendiğini takdir edin!

4. Kayınvalide İle İlgili Sorunlar

Bu konuda eşinizle konuşmalısınız ve ancak o zaman arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Ancak onun tavsiyesinin hala bu durumda yardımcı olma ihtimalinin düşük olduğunu hatırlamalıyız. Sakinleşmeye ve problemi makul bir şekilde analiz etmeye çalışın.

5. Cinsel Sorunlar

Belki bu durumu arkadaşınıza bahsederseniz, sizin için kolaylaşır, ama size sorunla ilgili yardım edecek bir tavsiyede bulunmasından çok uzaktır. İlişkinize değer veriyorsanız bu tür sorunları sadece partnerinizle konuşun, ortak bir çözüm bulacağınızdan emin olabilirsiniz!

7. Aldatılmak

Bu çok acı verici bir konudur. Kategorik olarak bir partnerinizden ayrılmaya karar verdiyseniz, o zaman bu konuyu istediğiniz kişiyle tartışma hakkına sahipsiniz, ancak kalmaya ve affetmeye karar verirseniz, yakın çevrenizdeki kişiler neler olduğunu söylemeyin. Sözleriyle sizi destekleyebilirler, ama zihinsel olarak sizi de kınayabilirler.

Bu konuları arkadaşlarınızla tartışmayı bırakırsanız, kendinizi ne kadar hafif hissettiğinize şaşıracaksınız. Ne olacağını biliyor musunuz? Uyuyakalmış olan vicdanınız, dedikoducu olmadığınızla gurur duyuyor olacak!