Hayatımızda Sadece 3 Kişiye Aşık Oluyoruz. Her Biri Belirli Bir Nedenden Dolayı

Hayatımızda üç kez aşık olacağız. Ve tüm bu aşklar bize hayatımız için önemli bir ders öğretecek!

İlki kesinlikle ilk aşktır. Genellikle bir yetişkin olarak karşılaştığımız gençlik aşkı. Peri masalı aşk. Bu, şarkılarda ve filmlerde her zaman duyduğumuz sevgidir. Lise aşklarının görünüşte mükemmel aşk hikayesi, dünyayı ele alıyor.

Fakat bu tür iyi hissetme faktörü kısa sürede ortadan kalkar. Çünkü günün sonunda, belki de aşka ihtiyaç duyduğumuz kadar hayat hakkında hiç bir şey bilmiyorduk. Ve sonra sadece taklitler yapıyoruz, çünkü başkalarının mükemmel aşk hikayemizin hiç de mükemmel olmadığını düşünmesini istemiyoruz. Her ikimiz de tam olarak doğru hissetmediğini bildiğimiz halde bile buna devam etmeye hazırız, çünkü ilişkide hissettiğimizden ziyade başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğünü önemsiyoruz.

İlk sevgiden edindiğimiz tecrübelerden hepimizin akıllı ve olgun olduğunu düşünerek ikinci sevgiye dalıyoruz. Ama bu sadece bizim düşündüğümüz şey.

Tüm doğru seçimleri yaptığımızdan emin oluruz, ancak kendimizi bazen yanlış yollarda da bulabiliriz. Bu bize en çok gönül vermeyi öğretecek olan aşktır. Bazen, sömürücü veya manipüle edici bir ilişki bile olabilir.

Bu kısır manipülatif aşk döngüsüne girdiğimizde, kendimizi tekrar tekrar aynı şeye geri döneceğimizi göreceğiz. Bu tür bir aşk kesinlikle sağlıklı değildir. Bu aşk, ne yaparsan yap hiçbir şeyin asla doğru olamayacağı bir aşktır. Ve yine de, devam etmesini sağlamak için çalışmaya devam edeceksiniz. Ter ve gözyaşlarınız boyunca, başarısızlığa devam etseniz bile. Çünkü, eğer bu aşklar da başarısız olursanız, size ne olacağından korkuyorsunuz.

Üçüncü tür aşk, her türlü sevgiye karşı tüm muhafızlarımızı koruduğumuzda başımıza gelir. O kadar aşık olduk ki artık zamanımızı boşa harcamak istemiyoruz. Ve yine de biz bile, üçüncü olanın sevgisini tahmin edemezdik.

Sadece bir yerden çıktı ve bizi ayaklarımızın arasından çekip çıkardı. Bu, tüm mantığa meydan okuyan türden bir sevgidir. Hepimizin belirli beklentileri vardır, sevgi ile ilişkilendirdiğimiz bazı şeyler. Bu aşk, bu beklentilere benzer bir şey olmazdı. Her şey farklı olacak ve bununla ilgili bir sorunumuz olmayacak. Çünkü nihayet o kişiyi gördüğümüzde, hiçbir şeyin onlardan daha önemli olamayacağını biliyorduk. Bunu açıklayamasak bile, yine de o kişiyle olduğumuzda her şey doğru gözüküyor.

Hayatta ilk olarak üçüncü aşklarını bulacak kadar şanslı olanlar da var.

Sevgiyi deneyimlemeden önce, bizi sevgiye hazırlayabilecek milyarlarca şey daha yaşamamız gerekir. Ancak unutmayın, tüm bu aşkların kendi önemi vardır. Sadece işe yaramadıkları için yanlış ya da korkunç oldukları anlamına gelmez. Size hayatınızda önemli bir ders vermeleri gerekiyordu. Bunun için onları besleyin.