Asırlar öncesinde yazdı… ‘Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak olaylar 2018’de’

resim1-1.jpg

Üçüncü Dünya Savaşı’nın ne zaman ve nasıl başlayacağı Nostradamus’un ünlü ‘Les Propheties’ kitabında bahsedilen en dikkat çekici kehanetlerden birisi. Bu kehanete göre 2018 yılında Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak bazı olaylar patlak verecek.

resim2.jpg

Nostradamus’un en önemli kehaneti savaşın Fransa ve Almanya’da başlayacağını öngörmesi…

resim3.jpg

’27 YIL SÜRECEK’

Kitabında Üçüncü Dünya Savaşı’nı açıkladığı şöyle bir cümle bulunuyor: ‘Dünyanın iki büyük gücü arasında bir savaş çıkacak ve 27 yıl sürecek.’

resim4.jpg

Bazı komplo teorisyenleri Nostradamus’un bu teorisine karşın, bahsedilen büyük savaşın Çin, Rusya, Kuzey Kore ittifakına karşı ABD ile yaşanacağını iddia ediyor.

resim5.jpg

Nostradamus savaş esnasında yaşanacağını tahmin ettiği büyük bir kriz hakkında ise, “Zenginler ölüp ölüler dirilecek” ifadesini kullanıyor.

resim6.jpg

Nostradamus, 2018 yılında ABD genelinde büyük felaketler yaşayacağını öngörüyor. Ünlü kâhine göre ABD’nin batısında büyük bir deprem meydana gelecek ve deprem küresel çapta felaketleri tetikleyecek.

resim7.jpg

Nostradamus, 2018 yılında ABD genelinde büyük felaketler yaşayacağını öngörüyor. Ünlü kâhine göre ABD’nin batısında büyük bir deprem meydana gelecek ve deprem küresel çapta felaketleri tetikleyecek.

resim8-1.jpg

İlginçtir ki 2016’da ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Cascasia Dalma Zonu’nda sismik faaliyetler olduğunu tespit etti.

resim9.jpg

Bilim insanları da Cascadia Dalma Zonu ve Kaliforniya fay hatlarında uzun süredir 8 ve daha büyük bir depremin olmadığına dikkat çekiyor.

resim10.jpg

Nostradamus, İtalya’da bulunan Vezüv Yanardağı’nın patlayacağını ve zemini her beş dakikada bir sarsacağını, bunun sonucu olarak da 6 bin kişinin yaşamını yitireceğini söylüyor.

resim11.jpg

Nostradamus’a göre 2018 yılında Dünya’ya dev bir gök cismi çarpacak. Bu kehanetle ilgili kitapta şöyle bir cümle yer alıyor: ‘Gökyüzünde görünecek olan bir kuyrukluyıldızla beraber büyük bir felaket gerçekleşecek. Nükleer terör ya da doğal felaket gezegeni tahrip edecek.’

5ab897160f254417c83879bf.jpg

Bir gün Dünya’ya bir asteroid ya da kuyrukluyıldız düşme ihtimali olsa da NASA, en azından önümüzdeki 100 yıl boyunca böyle bir olayın gerçekleşmeyeceğini belirtiyor.

Kaynak: hürriyet.com.tr