6.Hissinizi Geliştirmenin Yolları


 

6.His kanıt, veya bilinçli muhakeme olmadan veya bilginin nasıl elde edildiğini anlamadan bilgi edinme yeteneğidir. Doğuştan doğal bir yetenektir.

Altıncı hissinizi nasıl geliştirebilirsiniz

1. Hayal gücünüzün gerçek olduğunu kabul edin. Hayal gücü, bir algılama cihazı ve yaratıcı bir araçtır. Altıncı hissimizin temel bir bileşenidir. İlk önce birinin hayal gücünde ortaya çıkmayan yaratılmış bir şey düşünebiliyor musunuz?

2. Sezginizi geliştirme niyetinizi ayarlayın. Basitçe sizin için önemli olduğuna karar verin. Sezginizi geliştirmenize yol açan bir kapı açıldığında, içinden geçin.

3. Aklınızın arkasında beliren küçük fısıltılara dikkat etmeye başlayın. “Bugün bir şemsiye alın” veya “gitmeden önce randevuyu onaylamak için arayın” gibi şeyler. Genellikle bu küçük fısıltıları aldığımızda mantıksal zihnimiz tarafından çalıştırır ve karar vermesine izin veririz. Örneğin, bir şemsiye almak için ” his ” alırsanız, dışarıya bakmak ve yağmur gibi görünüp görünmediğini görmek doğaldır. Değilse, genellikle sezgilerimizi görmezden gelir ve şemsiyemizi evde bırakırız.

4. Her gün elde ettiğiniz “isabetlerin” bir günlüğünü tutun ve kaç tanesinin doğru olduğunu kaydedin. Bunun temel amacı, dikkatinizi vermeniz için teşvik etmektir. İkincisi, “isabetlerinizin” ne sıklıkla hedefte olduğunu doğrular.

5. Sezgilerini geliştirmek isteyen diğer insanlarla takıl. Deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşabildiğinizde daha hızlı öğreneceksiniz.

6. Günlük bir meditasyon uygulaması yapın. Fısıltılara karşı sizi daha çok tetikleyecektir.

7. Sezginin gelişiminde sınıflar edinin. Ne kadar çok şey bilirseniz, ilerleme o kadar hızlı olur.

8. Ve son olarak, psişik enerjiyi vücudunuzdan kanalize etmek, vücudunuzun sistemlerini etkiler. Doğru yemek ve egzersiz yapmak vücudunuzu dengede tutar.

Altıncı hissinizin doğal bir yetenek olduğunu unutmayın. Sıra dışı bir şey yoktur. Birkaç özel kişiye özel bir yetenek değil. Herkes sezgilerini geliştirebilir. Yukarıda belirtilen 8 adımı izleyerek başlayın.

Tamamen gelişmiş bir altıncı his sahibi olmak, doğru zamanda doğru yerde olmanıza yardımcı olacaktır.

6.Hissinizi Geliştirmenin Yolları

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı