Kendinizi Olumsuz Enerjilerden Korumanın 6 Yolu

 

1.Kristaller

İnsanların kristallerin iyileştirici gücü konusunda şüpheci olmaları yaygındır, ancak kristallerin ölçülebilir etkiye sahip nesneler olduğunun kanıtını bulmak için bilim ve teknolojiye yönelmek gerekir. Kristaller, tüm bilgisayarlarda, cep telefonlarında ve LCD’lerde kullanılan silikon ve saati düzenlemek için saatlerde kullanılan silikat bir malzeme olan kuvars da dahil olmak üzere her gün kullandığımız birçok nesnede kullanılmaktadır. Tüm bu uygulamaları göz önüne aldığınızda, kristallerin dış enerjiler üzerindeki etkisi yadsınamaz.

Pek çok kristal, özellikle siyah oniks, obsidiyen, ametist, florit ve kaplan gözü gibi koyu renkli olanlar, negatif enerjileri iter ve auranızı temizler.

2.Beyaz Adaçayı

Kuzey Amerika’da beyaz adaçayı demetleri yakmaktan kaynaklanan doğal gelenek, nesiller boyu beden ve ruhtan bayat ve negatif enerji çıkarmak için kullanılmıştır. Doğru niyet ve saygıyla yapılan bu işlem, herhangi bir sorundan habersiz bile, enerji alanınızı temizlemenize yardımcı olabilir. Geçmişte olan bir durum, bir olaydan sonra etkileşime giren öfke ve korku gibi olumsuz duygular, psikolojik veya fiziksel olarak hissedilen gerginlik ve stres ile kendilerine gizlenen diğer insanların zararlı enerjileri hakkındaki kalıntı duyguları netleştirmenize yardımcı olabilir.

3. Uçucu Yağlar

Esansiyel yağların doğal şifa özelliklerini kullanmak, insanlar bazı modern şifa modalitelerinin sınırlarını ve zararlı yan etkilerini fark ettikçe daha popüler hale gelmiştir. Sandal ağacı, niaouli ve mür gibi uçucu yağların hepsi çok güçlü temizlik özelliklerine sahiptir ve harika kokar. Koku alma duyusu, duygusal sistemimizle diğer duyularımızın hepsinden daha yakındır ve esansiyel yağlar kullanılarak, sağlıklı psişik durumlar ile şimdiki fiziksel varlıklar arasında bir bağlantı kurulur.

Esansiyel yağları kullanırken, doğrudan veya yağ difüzörü kullanarak (sadece daha büyük bir alanı veya birkaç kişiyi temizlerken ve korurken çok yararlı olabilir), sadece yağ aromasını solumak önemlidir. Ek olarak, boynun arkası, başın tacı ve kaşların ortası gibi başın etrafındaki belirli noktalara bir damla yağ damlatabilirsiniz.

4.Tütsü

Adaçayı dumanı ve dağınık esansiyel yağlara benzer şekilde, tütsü arındırıcı ve temizleyici özellikleri ile bilinir. Kamusal alandayken psişik saldırılarla mücadele etmeniz gerekiyorsa, tütsü en iyi seçenek olmayabilir, ancak başkalarıyla toplanırken kullanmak ve yaşam alanlarınızdaki negatif ve bayat enerjileri temizlemek için harika bir araçtır. Zehirli veya yapay parfüm içermeyen doğal esansiyel yağ tütsülerini kullandığınızdan emin olun.

5. Beyaz Işık Meditasyonunu Kullanma

Bilim bunu kanıtlamaya devam ediyor. Kendinizi psişik ataklardan korumak için çok kolay ve kısa bir meditasyon kullanabilirsiniz. Böyle bir meditasyon sırasında, gözlerinizi kapatın, nefesinizi sakinleştirin ve sonra zihnin gözünde, vücudunuzun her yerinde koruyucu bir kalkan ve korumak istediğiniz diğer herhangi bir kişi veya nesneyi oluşturan parlak beyaz bir ışık çekin. Gözlerinizi ne kadar süre kapalı tutacağınız ve ışığınızın ne kadar parlak olacağı size bağlıdır. Gözlerinizi açarken meditasyona devam ederek beyaz ışığınızın sizi çevrelemeye, korumaya ve rahatlatmaya devam edeceğine güvenebilirsiniz.

6. Temizlik Duşu veya Banyosu

Duş almak veya banyo yapmak gibi fiziksel eylemler, aklınızdaki doğru niyetle, negatif enerjiyi temizlemenize yardımcı olabilir. Beyaz ışık meditasyonuna benzer şekilde, banyonuzun içine girerken ya da duş suyunun cildinize çarpmasıyla vücudunuzun her bir parçasından çıkan negatif enerjinin tümünü görüntüleyin. Banyolar ayrıca ek şifa için esansiyel yağların, Epsom tuzunun, kristallerin ve çiçek yapraklarının kullanılmasına izin verir.

Sudaki temizliği tamamladıktan sonra, kurutulmuş cilde esansiyel yağlar uygulayın. Yukarıda belirtilen yağların bir kısmını, lavanta veya ylang ylang gibi cilde yarar sağlayan diğer sakinleştirici yağları kullanabilirsiniz. Birkaç damla esans yağını en sevdiğiniz losyona veya hindistan cevizi yağı ile karıştırmak da güzel bir seçenektir.