Kendinizi Sık Sık Hayat Üzerine Düşünürken Buluyorsanız Bu Maddeleri İyi Dinleyin!

 1. 1 “Neden böyleyim?” diye kendinize sormayı bırakın


  Hayat, insanlar, yaşayış şekilleri, evren, yaratıcı ve buna benzer birçok konu hakkında düşünceler size zuhur etmeye başladığında, bu konuları çevrenizdekilere açmak istediğinizde çok büyük ihtimalle sizi anlamayacak, normal olmadığınız yönünde bir algıyı size empoze etmeye çalışacaklardır.

  Şunu unutmayın, sizinle alakalı yanlış giden hiçbir şey yok. Evet azınlık konumunda olan bir gruba dahil olduğunuz doğru. Ancak sizin gibi hisseden, bilinmeyene ilgisi artan, bu konular hakkında eskiye nazaran daha fazla kafa patlatan birçok insan var. Yani yalnız değilsiniz. Bu sebeple kendi kendinizi daraltmayın ve düşüncelerinizden dolayı garip hissetmeyi bırakın.

 2. 2 Not almaya başlayın


  İlk başlarda size önemsiz, gereksiz ve zaman kaybı gibi gözüken bu farklı düşünceler aslında oldukça kıymetlidir. Kendinizi zorlanmış hissederseniz, ilk başlarda sadece bir kaç cümle ile başlayın. Zamanla beyninizdeki tilkilerin kalem aracılığıyla döküldüğü kağıtta ahenk ile dolaştığını farkedecek ve çok şaşıracaksınız. Hatta öyle ki 2-3 ay önce yazdığınız şeyleri dönüp okuduğunuzda, size ait olduğundan hiçbir zaman şüphe duymadığınız beyninizin sanki sizin dışınızda gelişen düşünceleri kağıda döktüğü hissine kapılabilirsiniz. Çizim yeteneğiniz bulunuyorsa, düşüncelerinizi çizerekte kayıt altına alabilirsiniz.

  Günümüzünde toplum sonuçları kesin olmayan ve hemen gerçekleşmeyen her şeyi önemsiz adleder. Ancak siz bu tuzağa düşmeyeceksiniz. Eğer olur da, “Bunun bana ne yararı olacak sanki?” derseniz, aklınıza sadece bir tohum getirin. Siz bir tohum ekiyorsunuz.Tohumu ektikten 3 gün sonra “Ağaç nerede?” diye soramazsınız. O tohumu düzenli olarak sulayarak, beslerseniz, ilk önce fidanı, sonrada ağacı göreceğinize emin olabilirsiniz.


 3. 3 Boş zamanınızla ilgili seçici olun


  Zaman zaman öylesine vakit öldürmek, bize pek katkısı olmayacak şeyler yapmak kafamızı rahatlatmak ve kendimizi resetlemek adına güzel olabilir. Ancak insanların yüzde doksanının yaptığı gibi bunu bir alışkanlık haline getirmekten ölesiye kaçmalısınız.

  Instagram’da onlarca farklı fotoğraf ve videoya bakmak, Twitter’da mizah unsurları kovalamak, Facebook’ta hepsi birbirinin kopyası olan sayfaların gönderilerini beğenmek. Bunların hepsinin ortak noktasının ne olduğunu biliyor musunuz? Size hiçbir şey katmamaları… Özellikle internetin hayatımızın her alanında ister istemez söz sahibi olduğu günümüzde, sosyal mecralarda takip ettiğiniz, beğendiğiniz şeylerde seçici olmalısınız. Size bir şeyler katmaya çalışanlar ile sizin vaktinizi çalmaya çalışanları ayırmaya başlayın.

 4. 4 Farkındalığınızın farkına varın


  Kendinizle alakalı olarak, size kendinizi diğer insanlardan farklı hissetiren duygu ve düşüncelerden kaçmayın, aksine onları keşfetmeye çalışın. Farkındalığı yüksek bir insanın hayata bakış açısındaki değişimler ruhani olarakta kendini belli edebilir. Bu madde ile daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum;

  Kaynak: filoji.com/kendinizi-sik-sik-hayat-uzerine-dusunurken-buluyorsaniz-bu-4-maddeyi-iyi-dinleyin/