Bilim Adamları, İnsanüstü Yetenekleri Öğreten Yasak Antik Metin Keşfettiler!

Scientists-Discover-Forbidden-Ancient-Text-That-Teaches-Superhuman-Abilities-600x359-1.jpg

Araştırmacılar, on üçüncü yüzyıla kadar uzanan gizemli bir kitap keşfettiler.

Bu ünlü kitap “Küçük Solomon’un Anahtarı” olarak adlandırılır ve içinde “Ars Notoria” ya da “Solomon’un Notory Sanatı” olarak adlandırılan eski bir metin vardır.

Küçük Solomon’un Anahtarı adlı belgesindeki en eski yazılar, onu okuyan ve anlayanlara, gümüş bir dil, mükemmel hafıza ve düşünülemez bilgelik sunuyor.

Orijinal metinler İbranice, Yunanca ve Latince dahil olmak üzere üç farklı stilde oluşturuldu. Kral Solomon’un, orijinal yazılarını Dünya üzerindeki bilge, merhametli ve yetenekli yöneticilerin kullandığı söylenir.

resim2.jpg

Eski metinlerin içinde, birçok okuyucunun büyüleyici ötesinde bulacağı bir iletişim hilesi vardır.

‘Manyetik deney’ olarak adlandırılan, büyük mesafeler boyunca iletişim kurmak için ahşabın ve iğnelerin doğru şekilde nasıl kullanılacağını detaylandırır. İki iğnenin tam taş zemine sürtünmesi halinde, iğnelerin sonunda birbirleriyle uzayın ötesinde “dolaşmış” hale geleceğine inanılmaktadır. Sonuç olarak, bir iğne hareket ederse, diğer iğne de öyle olur.

resim3.jpg

Dahası, eğer iğneleri bir daire ve harf çemberinin merkezine yerleştirdiyse, iki kişi kelimeleri yazarak büyük mesafelerde iletişim kurabiliyordu.

Eski metin, zamanlarının önünde bir yol olarak düşünülen birçok fikir ve kavram içerir.

Saygın eski kitaplar, geçmişini umut eden diğer dünyalara, bilgisini hoş karşılayanlara yazılmıştır. Geçmişteki insanlar, eski yazıların büyülü güçler ve onu okuyanların bilincini değiştirmenin yollarını sunduğuna inanıyorlardı.

Bazı bilimler, kavrayamadıkları ya da anlayamadıkları birçok bölümden kaçınmakla bilinir, bunlardan biri olması mümkün mü?

Uzak geçmişte, pek çok insan, bazı metinleri gizemli ve güçlü olarak kategorize edebilen eski (kutsal) yazıları okumayı veya yorumlamayı bilmiyordu.

Bugün insanlar, Nikola Tesla ve Albert Einstein gibi en büyük bilim adamlarından bazılarının daha fazla bir şey olduğunu bilse de, bilimin kanıtlayamayacağı bir şeyi Gözden düşürüyorlar; gözlemlenebilir ve test edilebilir gerçekliğin ötesinde bir şey.

Belki bunların arasında, geçmişin cehaleti ve bugünün sertliği, gizli yepyeni, garip bir dünya var.