Uyurken Başınıza Gelen 8 Gizemli Olay

Untitled-1-6-768x402-1.jpg

İnsan beyni o kadar karmaşıktır ki, asla %100 çözemeyiz. Araştırmacılar, bir şeyin cevabını bulduklarını düşündüklerinde bile, bulguları konusunda hala ihtiyatlı davranıyorlar. Geceleri huzur içinde uyumak ve enerjiyi geri kazanmak isteriz. Uykuya eşlik eden garip ve hoş olmayan durumlarla hiç karşılaşmamış bir insan bulmak zordur.

 1. 1 Kas Seğirmesi


  Rüya görmeye başlamadan önce, vücudunuz genellikle felç olur. Ancak bazı durumlarda, vücudunuzun tamamen “fişi çekilmeden” önce rüya görmeye başlayabilirsiniz.

  Bu esnada düşme hissi yaşayabilirsiniz ve vücudunuz ani bir tepki verebilir. Beynin karmaşıklıkları gibi, araştırmacılar bunun da neden olduğundan emin değiller.

 2. 2 Uyku Felci


  Yüzyıllar boyunca, dünyadaki farklı kültürler doğaüstü cevaplar kullanarak bu olguyu açıklamaya çalıştılar. Temel olarak, zihin REM uykusu sırasında uyanır.

  Ancak araştırmacılar bunun neden değil, sadece ne zaman olduğunu biliyorlar. Dört kişiden birinin uyku felci yaşayacağına inanılıyor. Semptomlar : nefes darlığı, hareket edememe veya konuşamama, korku hissi ve bazı hallerde halüsinasyonları içerir.

 3. 3 Uyurgezerlik


  Bu korkunç bir rahatsızlıktır çünkü uykularında insanlar yürüyebilir, temizlik yapabilir, hatta evlerini terk edebilirler ki bu genellikle çok tehlikelidir. Ve sabah uyandıklarında hiçbir şey hatırlamazlar.

  Nedeni hala bilinmemektedir, tedavisi de.

 4. 4 Sayıklama


  Söylenenler, mırıldanmaktan bağırmaya, uzun ve karmaşık konuşmalara kadar değişebilir.

  Uyku bozukluklarının çoğunda olduğu gibi, uyku döngüsünde ne zaman olduğu biliniyor, ancak neyin tetiklediğini hala anlaşılamıyor.

 5. 5 Rüya İçinde Rüya


  Kişi bir rüya görür, sonra uyanır, ama garip şeyler başına gelmeye devam eder. Görünüşe göre kişi, sadece uyandığını hayal eder.

  Ezoterikler, böyle bir rüya görmek, spiritüel uygulamalara yatkınlığınızı gösterir. Bilim ise, neden olduğunu açıklayamıyor.

 6. 6 Yinelenen Rüya


  Muhtemelen herkes aynı senaryoyu sürekli olarak yeniden üreten garip rüyalar görmüştür.

  Psikologlar, beynimizin günlük hayatımızda fark etmediğimiz bir şeye dikkat çekmek için bu gibi rüyaları kullandığını düşünüyorlar.

 7. 7 Patlayan Kafa Sendromu


  Kişi yüksek bir patlama sesiyle uyanır. Bazen ses, sağır edici olabilir. Tehlikeli değildir, ama insanları korkutur.

  Sesin işlenmesinden sorumlu olan beyin bölgelerinde nöral bir aktivite artışı olduğunda gerçekleşir. Bazen sendrom, uykusuzluk veya jet lag ile ilişkilendirilir.

 8. 8 Astral Seyahat


  arı uyur yarı uyanık halde, bedeninizi dışarıdan gözlemlersiniz. Mistikler ve okültistler için bu, ruhun varlığını doğrular.

  Bilim insanları, bu durumun nasıl işlediğini ve neden ortaya çıktığını hala bilmiyor. Bununla nasıl baş edeceğimiz de belli değil. Bazı insanlar bu duruma kasıtlı olarak girebiliyor.