Mısır Astrolojisine Göre Burcunuzu ve Anlamını Öğrenin

maxresdefault-1.jpg

Mısırlılar, tıpkı bizim yaptığımız gibi on iki burç İşaretine sahiptirler ve bir insan hakkında çok şey söylüyorlar. İşaretlerin her biri, size rehberlik edecek olduğuna inanılan bir Mısırlı Tanrı tarafından sembolize ediliyor.

 1. 1 Nil (1-7 Ocak, Haziran 19-28, 1-7 Eylül, 18-26 Kasım)


  Mısır zodyak sisteminin ilk işareti başlangıç ??anlamına geliyor. Bu burç altında doğan insanlar çatışmadan nefret ederler ve yaşama gelince çok tahrik edilirler. Tutkulu ve hayalperestlerdir. En uyumlu oldukları mısır burçları Amon-Ra ve Set'tir.

 2. 2 Amon-Ra (8-21 Ocak, 1-11 Şubat)


  Sistemdeki bir sonraki işaret Amon-Ra'dır. İyi liderlik yeteneklerinin işareti budur. Bu işaret altında doğmuş insanlar, diğer insanları her zaman motive eder ve cesaretlendirir ve gerçekten nasıl bir takım oluşturup sürdüreceğini bilirler. Onlar her zaman kendi konumlarında emin ve güvenlidirler. Horus ve Nil ile en uyumludurlar.

 3. 3 Nut (22-31 Ocak, 8-22 Ocak)


  Bu annenin işaretidir. Bu burcun altında doğmuş olan herkes besleyici bir yapıya sahiptir.İdealizm ve pratikliğin mükemmel bir dengesidir. Meslek olarak hemşirelik ve öğretime mükemmel şekilde uyuyorlar.Uyumlu burçlar  Amon-Ra ve Thoth'tur

 4. 4 Geb (12-29 Şubat, 20-31 Ağustos)


  Gebler diğer burçları içinde en hassas olanlarıdır. Onlar, yaşadıkları dünyayı gerçekten önemseyen nazik ve yumuşak kalpli insanlardır. Doğanın ve yeryüzünün zarar gördüğünü görmek onlara acı verir. Horus ve set, Geb'le en uyumlu iki işarettir.

 5. 5 Osiris (1-10 Mart, 27 Kasım - 18 Aralık)


  Osiris'in kişiliklerinin iki farklı tarafı vardır – ikisi de aynı anda güçlü ve zayıftırlar. Hayallerini  içinde sahip oldukları her şeyle kovalarlar. Onlar thoth ve Isis ile çok uyumludur.

 6. 6 Isis (11-31 Mart 18-29 Aralık 19-31)


  Isis Osiris ve Thoth ile çok uyumludur. Bu burcun altında doğan insanlar çatışmayı sevmezler ve bu yüzden çalıların etrafında dövüştüklerine inanmazlar ve doğrudan doğruya konuya gelmeyi severler. Yanlış anlamaları sevmezler, bu yüzden olaylara doğrudan bir yaklaşımları vardır.

 7. 7 Thoth (1-1 Nisan, 8-17 Kasım)


  Bu burcun altında doğan her kimse bir problem çözücüdür. Thot bilgelik tanrısıdır. Burç işareti Thoth olan insanlar mükemmel hafızaya sahip olur iyi şeyler yapan ve minnettar olan insanların yüzlerini asla unutmazlar. Kararlı bir ilişki ararlar. Isis ve Bastet ile çok uyumludurlar.

 8. 8 Horus (20 Nisan-7 Mayıs, 12-19 Ağustos)


  Horus, herkesin en cesur göstergesidir. Risk almaktan ve sınırda yaşamaktan hoşlanıyorlar, ancak güvenlik hissi onları büyük ölçüde sakinleştiriyor. Onlar yıldız gözlü ve iyimserlerdir. Geb ve Bastet burcu ile çok uyumludurlar.

 9. 9 Anubis (8-27 Mayıs, 29 Haziran - 13 Temmuz)


  Anubis, yalnızlığı seven  bir burçtur. Huzurlu ve sakin ortamların tadını çıkarırlar. Onlar tutkulu  ve yoğun duyguları vardır. Bastet ve Isis'le çok uyumlulardır.

 10. 10 Seth (28 Mayıs-28 Haziran, 28 Eylül-2 Ekim)


  Bunlar gerçek mükemmeliyetçidir. Durgunluktan hoşlanmazlar ve her zaman değişmek isterler. Uzun süre bir yerde olmak onları mutsuz ve rahatsız eder. Bu burç en çok Nil ve Geb ile uyumludur.

 11. 11 Bastet (14-28 Eylül, 23-27 Eylül, 3-17 Ekim)


  Hayatta istedikleri şey denge, yapı ve barıştır ve sürekli olarak onu ararlar. Metafizik ile derin bir bağlantı hissederler ve güçlü bir sezgiye sahiptirler. Sekhmet ve Horus ile son derece uyumludurlar.

 12. 12 Sekhmet (29 Temmuz - 11 Ağustos, 30 Ekim - 7 Kasım)


  Bu işaret altında doğmuş insanlar son derece dayanaklıdırlar. Onlar istisnai bir adalet duygusuna sahiplerdir, bu yüzden bu insanlar mükemmel bir şekilde hakimlik ve milletvekilliği yapabilirler. Geb ve Bastet, en uyumlu oldukları iki işarettir.