“Hayır” demek istediğinizde “Evet ” demeyi bırakın”


Sevildiklerini ve kabul edildiklerini hissetme gereksinimlerinden dolayı, birçok insan başka insanlara uymayı seçer, aksini yapmanın insanlığın geri kalanından izole edilmiş soğuk bir dünyada yalnız bırakılmalarına neden olacağından korkarlar.

Bu tür insanlar kendilerini olduğu gibi hissetmezler – kendilerini küçük, önemsiz hisseder ve kendi değerlerini yalnızca başkalarının kendileri hakkındaki görüşlerine bağlarlar.

Doğal olarak, başkaları tarafından beğenilmek için yapabilecekleri her şeyi yaparlar, bu şekilde kendileri hakkında iyi hissetmeyi başarabileceklerini düşünürler.

Bu insanlar dürüstçe kendilerini ifade etmez, düşüncelerini ve duygularını gizlemeyi seçerler, kim olduklarından farklı gibi davranırlar.

Başkalarını memnun etmek için kendilerini feda ederler, başkalarının istedikleri veya onlardan beklediklerini düşündükleri her şeye “evet” diyerek, ne kadar baskı altında olduklarından ve dolayısıyla acı çektiklerinden bağımsız olarak, “hayır” deseler bile bu onların ruhlarını rahatsız eder.

Bu insanlardan biriyseniz, kendinize şu soruyu sorun: diğerleri yalnızca giydiğiniz maskeyi sevdiğinde onun arkasında gizlenenleri sevmediğinde, sevildiğinizi ve kabul edildiğinizi nasıl hissedebilirsiniz?

Sadece tek bir kişi, sizi olduğunuz gibi severse, sizi sevmeyen yüzlerce kişiden daha iyidir. Ve sizi gerçekten kimin sevip kimin sevmediğini keşfetmenin tek yolu, kendinize ve başkalarına karşı dürüst olmaktır, böylece insanların kendi varlığınıza bakmalarını ve sizinle birlikte olup olmadıklarını bulmalarını sağlamaktır.

Bundan böyle, “hayır” demek istediğinizde “evet” demeyi bırakın. Tabii ki, tüm insanlar sizden hoşlanmayacak, ama en azından bunu doğru nedenlerle yapacaklar.

“Hayır” demek istediğinizde “Evet ” demeyi bırakın”

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı