Hayatında Olumsuz İnsanlarla Olumlu Bir Şekilde Başa Çıkmanın 5 Yolu

“İnsanların sizin hakkınızda düşündükleri ve söyleyebilecekleri olumsuz şeyler ne olursa olsun, sizi zorlayabilecek bir ağırlık taşıdığına inanmanız şartıyla sizi yıkmaya yeterli. Eleştirmenlerin söylediklerini kabul etmeyi kabul etmeyin; yapamayacağınızı düşündüklerini yaparak onları susturmaya hazırlıklı olun! ”

Bir başkası gibiyseniz, muhtemelen günlük yaşamınızda bazı olumsuz insanlarla karşılaşmışsınızdır. Belki bu insanlar meslektaşınız, arkadaşınız hatta ailenizdir. Yapmanız gereken tek şey ilerlemek hayatınızın olumsuzluklarla çevrili olmasını engellemektir.

Kendinizi negatif insanların sözlerinden koruyun. Başka biri hakkında kötü konuşmanıza yardımcı olan biri daha sonra başkaları hakkında kötü şeyler konuşmanıza yardımcı olabilir.

Olumsuz insanlarla başa çıkmanın doğru yolunu bulmak, daha olumlu bir yaşam sürdürmek ve daha olumlu insanlarla çevrelenmek için doğru yolda olmak en iyi yoldur. İnsanları hayatınızdan çıkarmak zorunda olduğunuzu bilmek kötü bir durum çünkü olumsuzlukları kendi olumsuzluklarınızı olumsuz yönde etkiliyor – ne yazık ki, olumsuzluklarla uğraşmanın tek yolu bu değil.

NEGATİF İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN 5 OLUMLU YOLU
1. ANLAMADIĞINIZ ZAMANLARDA BİLE EMPATİ KURMAYA ÇALIŞIN

Her zaman nasıl hissettiğini anlayamasanız bile, çoğu zaman olumsuz hisseden insanlara empati uygulamak iyidir. Motivasyon ve pazarlama eğitmeni Brendon Burchard, “Bu şekilde kendi insanlığımıza ve şefkatimize dokunuyoruz ve bu şeyler olumsuzluğu ortadan kaldıran iyi bir enerji seli oluyor. Şefkat kazanır diyor.

Bazen, olumsuz insanların sadece düzeltilmekten çok anlaşılması gerekir. Ne tür bir yaşamın değiştiğini veya kriz yaşadığını asla bilemezsiniz. Onları neşelendirmeye çalışmak yerine, sağlam durun ve mücadeleleriyle empati kurun. Bazen insanlara sadece “Bu berbat bir şey!” Denmesi gerekir. Bazen sadece dinlemek onların daha iyi ve daha olumlu hissetmeleri için ihtiyaç duydukları şey olabilir.

2.TAVSİYE VERMEYE ÇALIŞMAYIN

Size özellikle tavsiyeniz için size gelmiyorlarsa, sorunlarını nasıl çözebileceklerini söylemekten vazgeçmeye çalışın. Bazen çok fazla olumsuzluğu olan insanlar, herhangi bir yerde paylaşacak hiç kimseye sahip değillerdir. Şikayet etmeleri gerekiyorsa, konuşmaya katılabilir ve onlarla konuşabilirsiniz. Ancak, sormadıkları sürece, istenmeyen önerilerde bulunmamaya çalışın.

Ama bu onları terk edin anlamına mı geliyor?

“Bu kimseyi terk etmeniz anlamına gelmiyor. Yazar ve konuşmacı Phil Cooke, bu basitçe, izlemeniz, ilerlemelerini izlemeniz, sessiz kalmanız ve sorularına olumlu ve ilham verici bir şekilde cevap vermeye hazır olmanız anlamına geliyor. ” diyor.

Emin değilseniz, onlarla onaylayabilirsiniz: “Tavsiyemi ister misiniz, yoksa sadece konuşmaya mı ihtiyacınız var?” diye sormalısınız.

3. ONLARI MUTLU EDEN ŞEYLERİ ÖĞRENİN

Negatif insanlar her zaman negatif değildir – bu gördüğünüz tek taraf olma eğiliminde olsa bile. Ama, gerçekten onları mutlu eden şeyler sizinle veya başkalarınınkiylegenellikle aynıdır. Bunun ne olduğunu bulduğunuzda, onları bu konuyla meşgul edebilir ya da onları neşelendirecek bir şeylerle şaşırtabilirsiniz.

Mesele, negatif insanların sevdikleri hiçbir şeye sahip olmaması değil, sadece şu anda buna odaklanmaya vakti olmayabilecek başka şeylerle o kadar bunalmışlar ki. Onları mutlu eden bir konuya dahil etmek, olumsuzluklara duygusal bir soluklanma vererek, ikinizi de daha iyi hissettirecektir.

4. SADECE DİNLEYİN

Herkes çok güçlü olmayabilir, ancak negatif bir kişinin söylemediği şeyleri, söylediklerini dinlemekte olduğu kadar dinlemek önemlidir. Bazen, olumsuz insanlar karanlık mizahı başa çıkma mekanizması olarak kullanırlar, ancak gerçekte neler yaşadıklarına dair pek konuşmazlar.

Sizden daha stresli, depresif ve yalnız hissediyor olabilirler. Açıkça söylenmeyen şeyleri fark edebilmek, günlük etkileşimlerinizde kendilerini nasıl daha olumlu hissetmelerine yardımcı olacağınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

5. BU BİR ÇÖZÜM OLABİLİR GİBİ EĞLENİN

Günün sonunda, bazen tüm olumsuz insanların ihtiyaç duyduğu şey biraz eğlenmektir. Hayat çok stresli olabilir ve bazı insanlar hayatı yalnız yaşamak zorunda kalabilirler. Olumsuz bir insanı hayatınızdan çıkarmak yerine, onları meşgul etmeye çalışın ve daha önce görmediğiniz bir tarafını ortaya çıkarın. Belki de tek ihtiyaçları olan dinlenmeye, stres ve endişelerinin bir kısmını bırakmalarına yardım edebilirsiniz.

Yazar Peter Economy şöyle diyor: “Kendi hayatlarını kontrol etmekten ve bunlardan mahrum hissetmekten ötürü, sadece başkalarının sorumluluk almasını ve gitmesini istiyorlar. O kişi olun, ikiniz de daha mutlu olacaksınız. ”Kim bilir, ilişkinizin onlarla daha fazla ilişki kurmanızı güçlendirdiğini fark edebilirsiniz. Sonunda, onların tüm tutumu tamamen geri dönebilir!

Olumsuzluk başa çıkmak için eğlenceli değil – sizin için ya da böyle hisseden insanlar için! Olumsuzlukla baş etmek söz konusu olduğunda, bu insanları hayatınızdan uzaklaştırmaktan daha fazla seçenek var. Bunun yerine, bu duygularla özümsenmeden nasıl başa çıkılacağını öğrenmek, hayata dair kendi olumlu görüşünüzü korurken, insanların daha pozitif hale gelmelerine yardımcı olabileceğiniz anlamına gelebilir. Bunu bildiğinizde, pozitif enerji ile kuşatılacaksınız.