Direksiyon Tutma Şekline Göre Karakterini Analiz Ediyoruz!

news-psd-8-1.jpg

 1. 1 Minimalist


  Eğer ki direksiyonu böyle tutmayı tercih ediyorsan, az ama öz şeklinde nitelendirilebilecek birisin. Geniş arkadaş çevrelerinden ziyade, kendine yakın hissettiğin birkaç kişiyle zaman geçirmeyi seviyorsun. Rahat, kendine güvenen tavrın direksiyonu tutuş şeklinde belirgin bir biçimde görülüyor. Sürüş esnasında da kendine güveniyorsun.

 2. 2 Mantıkçı


  Sebep sonuç ilişkisine inanan ve mantıkla hareket etme taraftarı birisin. Aile bireyleri ya da arkadaşların tarafından güven duyulan bir bireysin ve genellikle etrafındaki insanlar bir problem ya da sorunla karşılaştıklarında senin fikrine fazlasıyla başvurmakta. Zaman zaman insanların mantıksızlıkları seni sinirlendirse de genel olarak güven duyulan bir kişiliğe sahipsin.

 3. 3 Birleştirici


  Problem çözme ve insanları bir araya getirme konusunda çok yeteneklisin. Sesini yükseltmek ve kavgaya tutuşmak sana göre oldukça saçma ve yersiz. Bu yapıcı tavrın sayesinde insanlar tarafından oldukça fazla seviliyor ve arkadaş ortamlarında özleniyorsun. Hatta bu birleştirici ve sevilen tavrın yüzünden telefonun hiç susmuyor olabilir.

 4. 4 Mükemmelliyetçi


  Yapılan her işin düzgün ve hakkaniyetle yerine getirilmesi gerektiğine inanıyorsun. Hem arkadaş çevrelerinde hem de aile içinde saygı duyulan birisin. Yapılan işlerde savsaklamalardan hoşlanmıyorsun ve düzgünce yerine getirmek için elinden geleni yapıyorsun. Bu tavrın araç kullanımına dahi yansımış. Direksiyonu araca en iyi ve düzgün şekilde hakim olacak tarzda tutuyorsun.

 5. 5 Temkinli


  Hayatta ve yaptığın işlerde hep temkinlisin. Başkalarını incitmekten ve başka insanlara istemeden zarar vermekten oldukça korkuyorsun. Aile ve arkadaş çevresinde herkesi düşünen ve gerekirse kendinden fedakarlık eden o kişi büyük ihtimalle sensin. Bu temkinli ve düşünceli tavrın direksiyon tutuş şekline dahi yansımış, yolu en iyi görecek şekilde direksiyonun üst kısmından tutuyorsun.

 6. 6 Maceracı


  Adeta bir macera düşkünüsün. Diğer insanların yapamadığı, farklı olan ne varsa senin merakını cezbediyor. Arkadaş çevrelerinde sürekli enerjik olan ve diğerlerini farklı şeyler yapmaya zorlayan kişi genellikle sen oluyorsun. Yer yer trafikte hız yapma düşkünlüğün de olabilir. Bu yüzden aile bireyleri ya da yakın arkadaşların ile ufak sürtüşmeler yaşıyor olabilirsin. Dikkatli olmakta fayda var!

 7. 7 Patron


  Sakin ve oturaklı yapın ile tam bir lidersin. Hayatta karşılaştığın zorlukları hep kendi başına yenmişsin ve kendi hayatının iplerini eline almışsın ve bu durum sana sarsılmaz bir özgüven kazandırmış. Bu özelliğinden dolayı diğer insanlar çoğu kez sana gıpta ediyor ve bol bol tavsiyelerine başvuruyor. Aile içinde de güvenilen bir yapın var.

 8. 8 Babacan


  Etrafındaki insanların büyük çoğunluğu seni hem sevip hem sayıyor. Çünkü hem ağırbaşlı ve sakin hem de esprili ve cana yakın bir yapıya sahipsin. Tevazu sahibi kişiliğin, korumacı ve babacan tavrınla birleşince yanında bulunan herkes kendini senin sayende güvende hissediyor. Gündelik hırslar peşinde değil, hayatı keyifle yaşama peşindesin.

 9. 9 Havalı


  Stres altında olsan dahi, sakin kalmayı başarabiliyorsun. Olayları ve problemleri analiz ederek çözme yeteneğin ve özgüvenin beden diline ve dolayısıyla araç kullanma tarzına da yansımış. Diğer insanlar için zorlayıcı olabilecek durumlarda kasılmadan işin içinden çıkabiliyorsun ve bu tavrın yüzünden etrafındaki insanlar belli etmeseler dahi sana içten içe gıpta ediyorlar.

 10. 10 Buldozer


  Hırslı ve rekabeti seven bir yapın var. Uğrunda çalışırsan, kafana koyduğun ve elde edemeyeceğin hiçbir şey yok gibi. Ancak sen hedefine ilerlerken diğer insanların yolunda durmasına tahammül edemiyorsun. Öyle ki, bu durum açıkça araç kullanma tarzına yansımış. Direksiyonu her an kornaya basmaya hazır bir pozisyonda tutuyorsun.