Elinizdeki Çizgilerin Anlamını Biliyor musunuz? Hayatınız Ve Kaderinizle İlgili Sırları Öğrenin

el-okuma-1.jpg

Okumaya başlamak için bir avuç içi seçmelisiniz. Eğer seçeceğiniz avuç içi bir kadına ait ise sağ eli, bir erkeğe ait ise sol eli seçmelisiniz. Fakat “geçmiş ve gelecek” için bir el seçeceksiniz, kişinin yazı yazdığı eli seçmelisiniz.

 1. 1 Kalp Çizgisi


  Bu çizgi genellikle küçük parmağın altından işaret parmağına kadar uzanır. İnsanların romantik hayatlarını ve o hayatları nasıl algıladıklarını gösterir. Çizgi kıvrımlı veya düz olabilir. Çizgi köşelerden aşağıya doğru indiğinde kişi aşk hayatı için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Fakat çizgi küçükse veya hiç yoksa bu durum o kişinin hayatına daha çok kendisini merkeze koyduğunu gösterir. Eğer çizgi normalden daha uzunsa ve elin sonuna kadar uzanıyorsa, bu durum o insanın dürüst olduğuna dair bir işarettir. İnandıkları şeye çok bağlı kalırlar. Aynı zaman da kariyerlerinde çok başarılı olurlar.

 2. 2 Akıl Çizgisi


  Diğer çizgi akıl çizgisidir. Avuç içi sınırdan, başparmak ve işaret parmağının ortasından başlar. Avucun orta kısmına doğru yol alır ve kalp çizgisinin altında yer alır. Kişinin zekası ve kendini ne kadar kontrol edebildiğine dair bilgiler verir. Çizgi derinden aşınmış gibi ise kişi yetenekli ve oldukça zekidir. Kısa ise ve uzun değilse, kişi kendi ayakları üzerinde durmada çok iyi değildir ve duygusal yönü yoğundur. Eğer çizgi normalden daha uzunsa kişi çok zeki olmasına rağmen her şeyi gereğinden fazlasıyla düşündüğü için çeşitli ruhsal sıkıntılar yaşayabilir.

 3. 3 Hayat Çizgisi


  Akıl çizgisi ile aynı yerde başlar ve başparmağın dibine kadar devam eder. İnsanlar genelde bu çizginin insanın ömrünü işaret ettiğini düşünürler fakat bu düşünce yanlıştır. Aslında çizgi sağlığınızı ve enerjinizi gösterir. Bu çizgiye sahip olmayan bir kişi sağlık problemleri yaşamaya elverişlidir ve bağışıklık sistemi düşüktür. Eğer çizgi belirgin ise o kişi hastalıklara karşı oldukça dayanıklıdır. Çizginin kalın olması o kişinin çeşitli sporlarda ve fiziksel aktivitelerde başarılı olacağını belirtir. Eğer çizgi bir yarım daire oluşturuyorsa, bu o kişinin heyecanlı ve enerjik olduğunu gösterir. Bazı insanların çizgileri akıl çizgisi ile aynı hızada  başlar ve hatta iki çizgi birleşerek “7” şekli oluşturabilir. Bu kişiler hastalansalar bile çabuk iyileşirler, çok dirençli ve sağlam olurlar. Eğer çizgide küçük bir ada varsa, bu o kişinin geçmişinde bir hastalık atlattığını gösterir.

 4. 4 Simian Çizgisi


  Simian çizgisi oldukça nadir görülen bir durumdur ve Dünya nüfusunun sadece %10’nunda bulunur. Kalp çizgisi ve akıl çizgisinin ayrı ayrı çizgiler olarak değil, tek bir çizgi olarak birleşik bir şekilde tüm avucu boydan boya geçmesi halidir. Genellikle down sendromu gibi genetik bozukluklarla ilişkilendirilir ancak gayet sağlıklı kişilerde de görülmektedir. Bu çizgiye sahip kişilerin değerli olmasının sebebi hem mantıklı hem de duygusal olabilecek kapasiteye sahip olmalarıdır. Duyguları ve mantıkları arasında kalmış kişilerdir. İkisinden de eşit derecede etkilenirler ve bu durumu kontrol etmeyi öğrenemezlerse, hayatta çok zorlanırlar. Ancak ikisi arasında dengeyi kurmayı başardıklarında çok başarılı olurlar. Çünkü hayatta yaptıkları her işe hem akıl hem de duygusallık yönüyle eşit olarak yaklaşbilirler. Ayrıca ruhani yönleri gelişmiştir.