Eğer Bu 6 Zorlukla Sık Sık Karşılaşıyorsanız, Yüksek Bir Zekaya Ve İçgörüye Sahipsiniz

beanie-2562646_640.jpg

 1. 1 Zeki insanlar boş konular hakkında konuşmaya gelemez.


  Önemli olmayan konularda konuşmak ya da tartışmak zorunda kalmak zeki insanlar için işkence niteliğindedir. Örneğin insanların küresel sorunlara çözüm bulabilecekmiş gibi üzerinde saatlerce konuşması ve onlara fazlasıyla tuhaf gelir. Çünkü o an konuşulan konunun dünyada olan bir sorunu düzeltmeyeceğini bilirler. Az laf çok iş sözünü gerçekleştirmek onlar için daha çok önem taşır.

 2. 2 Her zaman ifade ettiklerinden daha fazla düşünceye sahiptirler.


  Zeki insanlar problemlerini çözmek için her zaman birden fazla çözüm üretirler. Çünkü bu çözüm yollarından bazılarının işe yaramayacağını bilirler. Ellerinde alternatif bir çözüm kalması adına daima böyle bir yol izlerler. Yarı emin oldukları fikirlerden uzak durmaya çalışırlar. Çünkü asıl doğru olan yola ulaşmayı geciktirirler. Bu yüzden ince eleyip sık dokurlar.

 3. 3 Rutin bir şekilde çalışmaktan sıkılırlar.


  Zeki insan, zihinsel uyarılmayı gerektirir, bu yüzden ne işiniz olursa olsun, bir dahi iseniz, işiniz sıkıcı görünecektir bu yüzden bir şekilde zihinsel, bedensel ve ruhsal uyuşuklukta bulacaksınız. Zeki insanlar, doğal problem çözücüler ve yaratıcı düşünürlerdir, bu yüzden yeterince zorlayıcı ve değişen bir kariyer onların akıllarını korumak için hayati önem taşır. Değişim onlar için her zaman iyidir.

 4. 4 Bazen dahiler de aşırı analize bağlı olarak felç yaşarlar.


  Eğer zeki bir kişi çok fazla fikir üretiyorsa – ya da fikirler çok karmaşık ya da geniş kapsamlıysa, hepsi ayrı ayrı incelenmelidir – aksi taktirde bir karar verme ya da eyleme geçme konusunda yetersiz kalabilirler. Ancak, bir dahi her şeyi düşünmek için zaman, mekân ve enerjiyi bulabildiği sürece her şey yolunda gidecektir.

 5. 5 Sosyal ortamda biraz gariptirler.


  Basit konulardaki konuşmalara olan ön yargıları ve onları zaman kaybı olarak gördükleri için konuşmaların tekdüzeliğinden devamlı rahatsız durumda kalırlar. Bu da çevreleri tarafından tuhaf karşılanır. Eğer önlerinde sosyal ortamda bulunmaktan daha iyi bir seçenek varsa,örneğin kendi alanlarıyla ilgili bir araştırma yapmak, sosyal beklentilere ve sorumluluklara aldırış etmeden kendi istediklerine yönelirler.

 6. 6 Aşkı anlayamazlar.


  Çoğu insan, son derece zeki insanların sevgi dolu ve kalıcı ilişkiler kurmasının zor olduğunu fark eder. Kendi alanlarının dışında onları adeta çıkmaza götüren bir konu da aşktır. Zihinleri bu konuda da daha analitik bir şekilde çalışır. Karşı tarafla bir şey yaşıyorsa ya da demek istediği bir şeyi anlamak istiyorsa adeta matematiksel bir denklemin içindeymiş gibi hareket ederek olayı kavramaya çalışır.