İstediğiniz Herşeyi Gerçekleştirebilirsiniz!!!

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek güçlü bir şeydir. Yaşınızı, gelirinizi, mesleğinizi ya da yaşamınızın kontrol altında olmadığınız izlenimini verebilecek herhangi bir yönünü dikkate almadan gerçekliğinizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Kontrol sizde ve dilekleriniz umduğunuz kadar somut ve mevcut olabilir: bu sadece nasıl yapılacağıdır. Bu makalede, isteklerinize en iyi şekilde ulaşma şansı vermek için denemeniz gereken 4 önemli tekniği tartışacağız.

1.Görselleştirme

Ne istediğinizi ya da dilediğinizi bilmek, ilk adımın yanı sıra hayati bir adımdır. Aradığınızı kesin olarak tanımlayabilmek – arkadaşlık, yeni bir iş fırsatı, vb. – bu şeyi daha ulaşılabilir kılacaktır. Özgüllük zorunludur. Bu, ikinci doğaya dönüşmesi için isteğinizi veya hedefinizi ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Temel olarak, dileğinizi net bir şekilde tanımlamak, başarmanın ilk adımıdır, çünkü hem sizin hem de çevrenizdeki dünyanın tam olarak ne istediğinizi ve ne yapmak istediğinizi anlamasına yardımcı olur. Hedefinizi ne kadar iyi görselleştirebilir ve anlarsanız o hedefe ulaşmak için o kadar yakın olursunuz.

2.Belirleme

Belirleme süreci ancak ne elde etmeye çalıştığınızı tam olarak bildiğinizde ortaya çıkabilir. Süreç odak ve isteklilikdir. Burada tekrarlama hayati önem taşıdığından biraz zaman alabilir, belirleme sürecine aktif olarak nasıl kolaylaştıracağınıza ilişkin seçeneklerden bazılarına aşağıdan bakabilirsiniz:

– Bir ruh hali tahtası yapın veya hedefinize ulaşmanıza daha iyi yardımcı olan bir teklif yazın ve her gün göreceğiniz bir yere koyun.

– Kendinize aynada günde bir kez bakın ve kendinize hedefinizi söyleyin. Gelecekte “sahip olacağım…” yerine mevcut “Bende” dilini kullanın.

– Hedefinizi veya dileklerinizi sürekli aklınızda bulundurun. Dışarıda kendilerini gizleyebilecek fırsatlar var, ancak dileklerinizi zihinsel olarak mevcut tutarsanız, onları bulabilirsiniz.

Bir planlayıcınız yoksa, bir tane alın. Eğer varsa, her gün hedefinize aktif olarak yaklaşmanın bir yolunu ekleyin. Neler üzerinde kontrolünüz var? Nasıl emin olabilirsiniz? Sonunda dileğiniz veya hedefiniz de kesin hale gelebilmek için hayatınızın kesin yönlerinden yararlanın.

İçsel arzularınızı dışsallaştırmanın pek çok yolu vardır, bu nedenle seçtiğiniz her şeyin kişisel olarak sizin için anlamlı ve etkili olduğundan emin olun. Bir arkadaşınız veya aile üyeniz için işe yaramış olabilecek şey sizin için çalışmayabilir, bu nedenle kutunun dışında düşünmekten korkmayın. Sonuçta, evren genellikle kutunun dışında düşünmek için sizi ödüllendirir.

İkinci olarak da dileğinizi veya hedefinizi belirtilmiş olan güncel bir gerçek olarak sürekli olarak görmektir. Bu, sadece isteğinize sahipmiş gibi davranmayı veya hedefinize ulaştığınızı (elbette, araçlarla) değil, henüz olmasanız bile, sizi oraya götürmek için evrene şükürlerinizi ifade etmeyi içerir. Dünya tanınmayı ve teşekkür edilmesini sever ve eğer zarif olmak için bile bir şeye sahip olmadan önce olan kuvvetlere minnettarlığınızı teslim ederseniz, geri ödenmeniz için çok iyi bir şans yaratılır. Bu da bizi şuraya götürür:

Şükür ve Sabır

Üçüncü adım, ve muhtemelen en zorlayıcı, arzunuzdaki tutumu serbest bırakmak ve evrene güvenmektir. İşi yaptıktan sonra gözlerinizi kapatın, geri çekilin ve çevrenizdeki dünyanın sizi yakalayacağını hemen anlayın?

Hedefinize ulaşacağınızdan veya isteğinizin gerçekleşeceğinden şüphelenmek, evrenden şüphe duymak ve size yardım etme gücünü geri çevirmektir.

Sabır minnettarlık kadar önemlidir, ancak işi hedefinize doğru koyarsanız ve istediğiniz kadar çabuk ulaşmazsanız yorucu olabilir. Geleceğinize kesinlikle inanmalısınız.

Güven Anahtardır!

Hedefinize, evrene ve kendinize güven zorunludur. Bu hedefe ulaşmaya değer olduğuna, bu amacın sahip olmaya değer olduğuna ve evrenin sunma gücüne sahip olduğuna gerçekten inanmalısınız.

Bu adımları izleyerek, hayatınızın umduğunuz şekilde gitme şansını önemli ölçüde arttırıyorsunuz. Herkes çaba göstermeye istekli olduklarını hak eder ve istekli olduğunuz sürece dileklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece ne istediğinizi tanımlamayı unutmayın, ulaşmak için daha önce yapabileceğiniz şeyleri yapın, kendinizi hedefinize ulaşacağınız inancıyla kuşatın ve sonra evrenin koşullarının gerisini yapacağına inanın.