Bilinçaltı Testi: Bu Listede Size En Güvenilir Gözüken Kişi Kim?


psikoloji-testi-filoji-1-2.jpg

Ünlü psikiyatr Leopold Szondi’nin çalışmalarının bir parçası olarak yayınlanan bu test güven duymayı seçtiğiniz kişiye bağlı olarak, sizin hakkınızda bir takım çıkarımlar yapma iddiasında. Bu testi uygulaması ise gayet basit. Tek yapmanız gereken şey aşağıda resimleri sıralı olan şahıslar arasından size en güvenilir gözüken kişiyi seçmek. Ardından seçtiğiniz kişiyle alakalı yorumu okuduğunuzda oldukça çok şaşıracaksınız.

Kaynak

 1. Aşağıdan size en güvenilir gelen kişiyi seçin

  1. 1. Numara
  2. 2. Numara
  3. 3. Numara
  4. 4.Numara

Bilinçaltı Testi: Bu Listede Size En Güvenilir Gözüken Kişi Kim?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  1 Numarayı Seçtiniz...

  Eğer size en güvenilir gelen kişi 1 numaradaki bu şahıs ise, bu sizin doğaya, doğayla özdeşik yaşama olan özleminizi gösterir. Hatta kasaba, köy gibi yeşillikler içinde, şehir hayatından uzak bir yerlerde yaşama gibi bir hayale sahip olmanız gayet olasıdır. Ruhu doğayla bütünleştiği zaman huzur bulabilen insanlardansınız. Dağınık saçlı, kısık gözlü, yanık tenli ve üzerindeki modern kıyafeti tam oturmamış ve emanet gibi duran bu şahıs aslında çiftçidir.(peasant) Sizin en güvenilir kişi olarak bu şahsı seçmeniz doğal hayata olan özleminizin bilinçaltı yansımasını temsil eder.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  2 Numarayı Seçtiniz...

  Size en çok güven veren kişi olarak 2 numarayı seçtiyseniz, bu cömert, eli açık ve çabuk güvenen biri olduğunuzu işaret etmektedir. Sırf kıyamadığınız için, arkadaşlarınıza borç verebilir ya da onlar için harcama yapmaktab çekinmeyebilirsiniz. Buna iyi niyetinizde eklenince bu durumu suistimal etmek isteyen bazı tanıdıklarınızca kullanıldığınız zamanlar çok olmuş olabilir. Çünkü seçtiğiniz kişi bir bankacıdır.(banker) Bankacıya güven duymanız, parasal konulardaki iyi niyetinizin ve saflığınızın yansımasıdır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  3 Numarayı Seçtiniz...

  En güvenilir kişi olarak 3 numaralı şahsı seçtiyseniz bu, kendinizi geliştirmeye, araştırmaya ve eğitime verdiğiniz önemi temsil eder. Sizi geliştirecek konularda, okumalar ve araştırmalar yapıyor olmanız gayet olasıdır. Kendiniz eğitim hayatınıza devam edemediyseniz bile tanıdıklarınızı ve çevrenizde sizden yaşça küçükleri bu konuda en çok cesaretlendiren kişilerden biri olmanız çok büyük bir olasılıktır. Seçtiğiniz karakter ince kravatı, iyi taranmış saçları ve temiz traşı ile bir öğretmendir.(teacher)

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  4 Numarayı Seçtiniz...

  En güvendiğiniz kişi olarak 4 numaralı şahsı seçtiyseniz bu sizin adalete ve eşitliğe duyduğunuz özlemi ve bu değerlere verdiğiniz önemi gösterir. Haksızlığa gelemiyorsunuz. Kendi çevrenizde, etki alanınızda adaletsizliklere karşı geliyorsunuz ancak yaşadığınız çevrede meydana gelen ve gücünüzün yetmediği adaletsizliklerden ötürü çaresiz hissediyor olabilirsiniz. En güvenilir kişi olarak yargıç(judge) karakterini seçmeniz eşitliğe verdiğiniz önemi ve adalete duyduğunuz özlemin temsilcisidir.  Sonuçlarınızı Paylaşın

Bilinçaltı Testi: Bu Listede Size En Güvenilir Gözüken Kişi Kim?

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı