Feng Shui Kullanarak Hayatınıza Bolluğu ve Zenginliği Çekmek

Feng Shui, 3.000 yıl önce geliştirilen eski bir Çin sanatı ve bilimidir.

Uyum, iyi sağlık ve talihi teşvik etmek için bir alandaki enerjileri veya Chi’yi dengelemek için tasarlanmıştır.

Hem evde hem de ofiste bir çevre yaratmak için çeşitli feng shui kürlerini kullanmanıza yardımcı olacak, sizi güçlendirecek ve refah enerjisini çekecektir.

Güçlü servet enerjisini mekanınızda kullanmak için birçok basit ve kolay feng shui ipuçları ve ürünler vardır. Gülen Buda, Para bitkisi, Servet vazoları, Servet gemileri ve diğerleri gibi klasik feng shui kürleri yüzyıllarca zenginliği çekmek için kullanılmıştır.

Feng Shui teknikleri, sevgi, para, şans ve sağlık akışını teşvik etmek için kullanılabilir. Hayatınıza para çekmek için kendinizi en iyi enerjisel konumda olacak şekilde hizalayabileceğiniz birkaç basit yol aşağıda verilmiştir.

1. Mutfağınızı Temiz Tutun

Feng Shui’de mutfağınız, para çekme kabiliyetinizle doğrudan ilgilidir. Kiler, buzdolabı, kullandığınız yiyecekler ve ocağınız temiz ve düzenli tutulmalıdır.

2. Kırmızı, Mor veya Yeşil ile Süsleyin

Renkler ruh halimizi ve aynı zamanda enerjimizi etkileme yeteneğine sahiptir. Kırmızı, özellikle hayırlı bir renktir ve gücü temsil eder. Mor ve yeşil de refahı çeken titreşimi taşır.

3. Güçlü Bir Ön Kapı

Ön kapıya girişin kolay görülmesi ve ulaşmak için kafa karıştırıcı olmaması gerekir. Ön kapıya feng shui’deki Chi’nin Ağzı denir ve onun gücü ve hayırlı enerjisi çok önemlidir. Gerekirse feng shui koruma sembolleri, bolluk ve iyi şanslar ile ön kapınızı koruyun. Temel olarak, buradaki ilke, paranın size akmasını kolaylaştırmak istediğinizdir ve bu, girişinizin evinize ne kadar kolay ve net olduğu ile temsil edilir.

Kapı zili de iyi çalışır durumda olmalı ve karşılama matı parlak ve temiz olmalıdır. Kapıya giden basamaklar veya yol temiz tutulmalı ve saksıda bir bitki önden tutulmalıdır.

4. Su ve Ayna Kullanın

Çeşmeleri kullanın zenginlik enerjisini ve taze Chi’yi (veya çeşmeleri temsil eden feng shui sembollerini) çekmek için çok güçlü feng shui kürlerini kullanın. Akan su görüntülerini de kullanabilirsiniz şelaleler, denizler, nehirler, vs. Su zenginliği çekmek için eski bir sembolüdür. Feng shui sembolleri olarak bol miktarda köpük ve açık manzara ile su görüntüleri feng shui servet uygulamalarında özellikle güçlüdür.

Feng Shui’de evinizdeki suyun durumu, mali durumunuzu yansıtır. Damlayan veya sızan musluklar, evin etrafındaki durgun su veya kırık çeşmeler refah için elverişli değildir.

Su bazlı sanat eseri veya burnunuzdan daha yüksek olan aynalar da refahla aynı çizgide değildir. Benzer şekilde ayna veya su bazlı bir resim asla yatağın üstüne asılmamalıdır.

5. Dağınıklığı Temizleyin

Dağınık bir alan zenginlik enerjisini koruyamaz. Feng Shui prensiplerine gelince, düzenli bir alan fırsatlarla ilgili olduğunda her zaman temiz tutulmalıdır.

Evinizde kullanmadığınız şeyleri kaldırarak, titreşiminize yeni fırsatlar ve refah davet edersiniz.

6. Ev Ofisi

Bir masa asla duvara dönük olmamalıdır, çünkü bu yaratıcı akışı ve potansiyeli sınırlandırır.

Masanızın önündeki boş alan, fırsatları temsil eder; bu nedenle, sandalyenizi düzenleyerek bir manzaraya sahip olmanızı ya da ziyaretçileri bolluk çekmesine yardımcı olmak için masanızın önüne sandalyeleri yerleştirerek yerleştirmeniz önerilir.

7. Evinizde Para Ağacı Kullanın

Zenginlik sembollü olan para ağacını evinizde kullanın. Böylece para enerjisini evinize çekebilirsiniz.

8. Balık Sembolünü Kullanın

Feng shui balık sembolünü kullanın.

Evinizi ya da işyerinizi bir zenginlik Chi (ya da belirli balıkların feng shui sembolleri / görüntülerini) çekmek için bir feng shui akvaryumu ile dekore edin.

9. Evinizi Kristaller İle Süsleyin

Sitrin kristali uzun zamandır zenginliği çekmek için bilinir, bu yüzden feng shui servet uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Ayrıca çok popüler bir feng shui servet taşı da piritdir. Örneğin bu kristalleri para köşenizdeki bir feng shui mücevher ağacında kullanabilirsiniz. Sitrin kişinin kendine güvenini güçlendirdiği de bilinmektedir, bu yüzden mücevherleriniz için iyi bir seçim olabilir.

10. Evinizi Sevin

Güçlü ve uyumlu bir Chi akışı oluşturun. Hem evinizde hem de ofisinizde Chi akışını düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Zenginlik ve bolluk enerjisini çekmeye odaklanıyorsanız, çeşitli feng shui zenginlik sembolleriyle birlikte taze ve güçlü bir Chi akışı hedefiniz olmalıdır.

Her gün eve gelmeyi sevmiyorsanız, evinizin düzeninden veya tarzından memnun değilseniz, sizin için çalışmasını sağlayacak bir yol bulun.

Kendinizi zenginlik ve iyi şansın titreşimiyle aynı hizaya getirmek için mekanınızda olmaktan keyif almak ve her gün eve gelmek istersiniz.