Değişim İçin Size İlham Verecek 17 Yaşam Gerçekleri

Birçoğu hayatlarını değiştirmek istiyor ama nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu yazıda size ilham verecek ipuçlarını bulacaksınız.

1. Kişiliğiniz, birlikte vakit geçirdiğiniz kişiler tarafından şekillendirilir. Hayatınızı zehirleyenler için zamanınızı boşa harcamayın.

2.Her gün sevdiğiniz şeyde daha iyi olun. Bir yılda %1’lik bir iyileşme bile ilerleme kaydetmenize yardımcı olacaktır.

3. Özgür olmak, kişisel gelişiminizle ilgili her şeyde diğer insanların kararlarına güvenmemek demektir.

4. Minnettarlık ve korku bir arada var olamaz. Aldığımız tüm kararlar ya gelişme arzusuna ya da korkuya dayanır. Ama sadece iç pusulamızın gösterdiği yönde hareket ettirir.

5. Farklı insan grupları vardır. Geleneksel olarak +, – ve = işaretleri ile gösterilebilirler.

‘+’ Kategorisindeki kişilerle daha fazla zaman geçirin. Bunlar, bir konuda sizden daha iyi olanları ve öğrenebileceğiniz kişileri içerir.

‘=’ Grubu sizinle aynı seviyede olan kişilerdir, birlikte büyüyebilir ve gelişebilirsiniz.

‘-‘ Grubu ise geride kalanlardır, siz kendiniz bir şeyler öğretebilirsiniz.

6. Herhangi bir alanda bir şeyi başarmak için enerjiye ihtiyacınız var: fiziksel, duygusal, yaratıcı ve ruhsal. Her tür enerjiyi yenilemeye çalışın.

7. Fiziksel olarak sağlıklı olmak için doğru beslenin, daha çok egzersiz yapın ve yeterince uyuyun. Bunlar üç ana sağlık faktörüdür.

8. Duygusal olarak sağlıklı olmak için, sizi seven ve takdir edenlerle daha fazla zaman geçirin.

9. Yaratıcılığı geliştirmek için her gün 10 yeni fikir yazın. İyi ya da kötü olmaları önemli değil. Üç ay sonra, fikir üretmenin süper gücü ortaya çıkıyor.

10. İç huzuru sağlamak için, geçmişten pişmanlık duymanın ve gelecek kaygısının sizi şimdiki zamandan uzaklaştırmasına izin vermeyin. Şu an sahip olduğumuz tek şey.

11. Daima başkalarına yardım etmeye çalışın.

12. Prensiplerinizden vazgeçmeyin. Hayat genellikle zordur, ancak ilkelerinize bağlı kalmadan iki hayat yaşamanız gerekir. Bu enerjinizi alır ve sizi mutsuz eder. Bu nedenle, değerleriniz ve ilkeleriniz konusunda net olun ve bunlara uymaktan korkmayın.

13. Bildiğinizi ve anladığınızı sandığınız her şeyden şüphe edin. Bir zamanlar tartışılmaz görünen birçok gerçek, sonra değişti. Bir şeye sadece söylendiği veya yazıldığı için inanmayın. Daima soru sorun. Bu, şüpheci düşünceyi geliştirirseniz, daha hızlı başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

14. Hepimiz mantıksız düşünüyoruz. Nadiren haklı olmamız şaşırtıcı değil. Bunu unutmadığınızda başarılar ve başarısızlıklar arasında manevra yapmanız çok daha kolay olacaktır.

15. Başkalarını suçlamayın. Suçluluğunuzu kabul ederek her zaman bir şeyler öğrenebilirsiniz. Başarısızlıklarınızı analiz edin ve onlardan öğrenin. Bu daha iyi olmanın tek yoludur.

16. Sonuca değil sürece odaklanın. Çaba gösterir, öğrenir, gelişir, daha deneyimli insanların tavsiyelerini uygular, okur ve uygularsanız, sonucu tahmin edemezsiniz. Sonuçta, yarın bugünden daha iyi olacaksınız

17. Herhangi bir engel aslında bir fırsattır. Bunu unutmayın ve asla pes etmeyin.