Hayatında olumlu bir dönüş yapmak için hangi düğmeye basarsın? Cevabınız şu anda ne hissettiğinizi belirleyecek.

Renkler yaşamda çok fazla öneme sahiptir ve etrafımızda yaygın olan bazı rastlantılar yoktur. Renk seçimimiz her zaman bir şekilde veya belirli bir ruh haliyle yapılmalıdır.

Renkler birçok araştırmanın konusu olmuştur ve hepimizin bildiği gibi pazarlamanın temellerinden biridir. Psikolojik alanda renk seçimi de incelenmiştir, örneğin, bir psikoterapist ve İsviçreli sosyolog Max Lüscher, bireyin ruh halini analiz etmenin mümkün olduğu ünlü “Lüscher Renk Testi” nin mucididir.  

Bugün sizlere şu anda geçerli olan duyguları belirlemek için bu testi yapmaya zorluyoruz.

 1. Soru şu: eğer bu düğmelerden birine basarak hayatınızın pozitif bir dönüşü olacağını biliyorsanız, hangisini seçersiniz?

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8

Hayatında olumlu bir dönüş yapmak için hangi düğmeye basarsın? Cevabınız şu anda ne hissettiğinizi belirleyecek.

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Kırmızı Düğmeyi Seçtiniz

  Kırmızı düğmeyi seçtiyseniz, duyguları çok yoğun bir insansınız ve verdiğinizden çok daha fazlasını sahip olduğunuzu hissedersiniz.

  Çalışmanızda iyi bir başlangıç ??yapmak, notlarınızı geliştirmek veya istediğiniz en iyi ortak olmak istersiniz.

  Hayatın hangi yönü olursa olsun, şu anda istediğiniz tek şey kendinize zaman ayırmak ve en iyisi olmaktır. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  Sarı Düğmeyi Seçtiniz

  Sarı düğmeye basarsanız, hayatınızın çok iyimser bir anı olduğu anlamına gelir. İşlerin gerçekten iyi gidebileceğini ve risk almaktan korkmadığınızı hissedin.

  Kendine güveniyorsun, ama mantıksız bir şekilde değil.Yaptığınız her işi çok iyi biliyorsunuz ve yeteneklerinize güveniyorsunuz. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  Turuncu Düğmeyi Seçtiniz

  Seçtiğiniz turuncu renk, her zaman üstesinden gelmeye çalıştığınız anlamına gelir. Ama büyük projeler için değil,  bunu detaylı ve küçük şeylerle ya da gerçekten önemli olduğunu düşündüğünüz şeylerde yapıyorsunuz. Uzun bir yolculuğun her zaman küçük bir adımla başladığını ve bunun sizi motive eden şey olduğunu biliyorsunuz: Bir seferde bir adım atın.

  Her küçük başarının tadını çıkarın, nereye gittiğinizi biliyorsunuz. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  Yeşil Düğmeyi Seçtiniz

  Kendinizi güvenlik ve özgürlük arasında seçim yapmak için sürekli bir mücadelenin ortasında buluyorsunuz. Yeşili seçtiyseniz, sessiz olmayı ve her zaman güvenliği aramayı seven bir insansınız

  Bazen, istediğini yapmak için rahat ve uyum içinde hissettiğin durumları tercih edersin. Harika bir arkadaşsın, ama seni gerçekten mutlu eden şeylere öncelik vermeye başlamalısın. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 5. Test sonucu

  Pembe Düğmeyi Seçtiniz

  Hayatınızın güzel bir zamanını geçirmeyi ve bu şekilde zevk almayı istersiniz. Şu ana kadar hayatı dolu dolu yaşamak istiyorsun ve bir anını bile kaybetmek istemiyorsun.

  Bu anı yakalamaya hazır olmanız güzel, ancak bulutlarda fazla kalmamaya dikkat edin, aksi takdirde yere geri dönmek zor olacaktır. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 6. Test sonucu

  Mor Düğmeyi Seçtiniz

  Eğer moru seçtiyseniz, hayatınızın bir zamanına geldiğiniz için çok çaba harcadıktan sonra kendi güveninizi kazanmış olursunuz. Siz çok hassas bir insansınız ve kendinize iyi bakmanın ve kendinize değer vermenin, dünyayla ve başkalarıyla ilişki kurmanın en iyi yolu olduğunu anlıyorsunuz. İnsanların söylediklerini umursamadığınız bir zamandasınız. Sizi mutlu edenlere öncelik verin. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 7. Test sonucu

  Mavi Düğmeyi Seçtiniz

  Mavi rengi seçen insanlar, kendileriyle ve etrafındakilerle tam bir uyum içinde yaşarlar. En azından istedikleri şey budur ve  bu anlam, onlar için diğerlerinden daha iyidir.

  Bu rengi seçtiyseniz, her zaman dengeyi arıyorsunuz ve aslında, hayatınızın farklı alanlarında ona ulaşabildiniz. Mükemmel dengeyi bulmak neredeyse imkansızdır, ama onu bulmaya çalışmaktan zevk alırsınız. Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 8. Test sonucu

  Gri Düğmeyi Seçtiniz

  Gri seçtiğiniz renk ise, hayatınızın çok rasyonel bir anı içinde olursunuz; Bunu her zaman yapmamış olsanız bile, artık duygulara değil, aklınıza öncelik vermeyi tercih ediyorsunuz.Rengi seçerken kendinizi tanıdınız mı?

  Sonuçlarınızı Paylaşın