Resimlerden Birini Seç ve Ne Tür Bir Empatiye Sahip Olduğunu Gör

empati-1.jpg

Empati, kendinizi başkasının yerine koyma ve sanki onlarmış gibi hissedebilme yeteneğidir. Her biri farklı empatik yeteneklere sahip olan farklı türde empatikler vardır.

Yapmanız gereken tek şey  6 resme bakmak ve  gözünüze ilk çarpanı seçmek. Seçiminiz size ne tür bir Empat olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi söyleyecek.

Haydi Başlayalım!!!

 1. Bir Resim Seçin

Resimlerden Birini Seç ve Ne Tür Bir Empatiye Sahip Olduğunu Gör

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Duygusal Empat

  Duygusal empati empatilerin en yaygın türlerinden biridir. Eğer bu tip iseniz, çevrenizdeki diğer insanların duygularını kolayca toplayacak ve bu duyguları kendinizin ki gibi hissedeceksiniz. Duygusal empati, başkalarının duygularını kendi duygusal bedenlerinde derinden deneyimleyecektir. Örneğin, duygusal bir empat, üzüntü yaşayan başka bir bireyin etrafında çok üzülebilir.

  Duygusal empatlar için, kendi duygularınız ve diğerleri arasında ayrım yapmayı öğrenmek önemlidir. Bu şekilde, etkilenmeden başkalarına yardım etme yeteneğinizi kullanabilirsiniz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  Fiziksel / Tıbbi Empat

  Bu tip bir empatiye sahip olanlar, diğer insanların bedenlerinin enerjisini toplayabilirler. Başka bir insanı neyin rahatsız ettiğini sezgisel olarak biliyorlar. Bu tip bir empatiye sahip birçok insan ya geleneksel tıp mesleklerinde ya da alternatif olarak şifacı olmaktadır. Fiziksel empatlar birisini tedavi ederken fiziksel bedenlerinde bir farkındalık hissedebilir. Ayrıca, bir kişinin enerji alanında, tedaviye ihtiyaç duyduklarını düşündükleri tıkanmaları da görebilirler.

  Eğer tıbbi bir empati halindeyseniz, başkalarının semptomlarını alabilir ve bunları kendi vücudunuzda hissedebilirsiniz. Başkalarının fiziksel semptomlarını üstlenmek sağlık sorunlarına yol açabilir. Fibromiyalji veya otoimmün hastalıklar gibi kronik hastalıkları olan bazı kişiler kendi enerjisel alanlarını güçlendirmeye yardımcı olabilir, böylece bu yeteneği gerektiğinde devre dışı bırakabilirler. İyileştirme şeklinde bir eğitim almak da bu yeteneği geliştirmeye yardımcı olabilir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  Jeomantik Empat

  Jeomantik empati bazen yer veya çevre empati olarak adlandırılır. Bu yeteneğe sahip olanlar, fiziksel manzaraya iyi bir uyum sağlar. Kendinizde rahatsızlık duyuyorsanız ya da belirli ortamlarda veya durumlarda gerçekten mutlu olursanız, görünür bir sebepten dolayı, jeomantik bir empat olabilirsiniz.

  Eğer jeomantik bir empatsanız, bazı yerlerde derin bir bağlantı hissedeceksiniz. Kutsal taşlara, koruluklara, kiliselere veya kutsal gücün diğer yerlerine çekilebilirsin. Bir yerin tarihine de duyarlı olabilir ve mekanlarda meydana gelen üzüntü, korku ya da neşeyi yakalayabilirsiniz. Yer empatları, doğal dünyaya büyük ölçüde uyum sağlamış ve ona herhangi bir zarar vermekten kaçınmıştır. Ağaçlar kesildiğinde ya da manzaralar yok edildiğinde korkuyla seyrederler.

  Eğer bu tür bir empatsanız, muhtemelen kendinizi yeniden şarj etmek için doğada vakit geçirmeniz gerekecektir. Günlük ortamınızı mümkün olduğunca uyumlu ve güzel hale getirmeniz de önemlidir. Evinizi bitki ve doğal kokularla doldurursanız daha mutlu hissedebilirsiniz. Giysileriniz ve mobilyalarınız için ahşap ve keten gibi doğal malzemeleri de seçmek isteyebilirsiniz.  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  Bitki Empatı

  Bir bitki empatı iseniz, sezgisel bitkilerin neye ihtiyaç duyduğunu hissedebilirsiniz.Yeşil parmaklı olacaksınız ve doğru bitkinin bahçenize veya evinize doğru yerde yerleştirilmesi için gerçek bir yeteneğiniz olacak. Pek çok bitki empatı, yeteneklerini iyi bir şekilde kullanabilecekleri parklar, bahçeler veya vahşi manzaralarda çalışmayı tercih eder. Aslında, bitkileri içeren bir mesleği seçtiyseniz, muhtemelen bir bitki empatı olursunuz. Bu yetenek ile bazı insanlar zihninin içinde duyarak doğrudan ağaç veya bitkilerden rehberlik alırlar. 

  Bu tür bir empatsanız, ağaçlar ve bitkiler ile çok fazla temasa ihtiyaç duyduğunuzu zaten bileceksiniz. Bu bağı, özel bir ağaç veya bitki tarafından sessizce oturup,ihtiyaç ve rehberliklerine daha yakından uyum sağlayarak güçlendirmek isteyebilirsiniz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 5. Test sonucu

  Hayvan Empatı

  Birçok empatın hayvanlar ile güçlü bir bağlantısı vardır. Ancak, bir hayvan empatı muhtemelen hayatlarını hayvan dostlarımızın bakımı için çalışmaya adayacak. Bu yeteneğe sahip olanlar, bir hayvanın neye ihtiyacı olduğunu bilir ve telepatik olarak iletişim kurabilirler.

  Eğer bir hayvan empatı iseniz, muhtemelen hayvanlarla mümkün olduğunca fazla zaman geçirebilirsiniz. Hayvanların biyolojisi veya psikolojisini incelemenizin, yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Özel yetenekleriniz, bir hayvanın neyin yanlış olduğunu öğrenebilmeniz ve buna göre davranabilmeniz için, şifacı olarak da eğitim almayı düşünebilirsiniz.


  Sonuçlarınızı Paylaşın
 6. Test sonucu

  Sezgisel Empat

  Eğer sezgisel bir empat iseniz, diğer insanlardan sadece etraflarında olan olaylar hakkında bilgi alacaksınız. Birisine bir bakışta her türlü fikri verebilirsiniz. Birinin size yalan söylediğini hemen anlayabilirsiniz çünkü sözlerinin ardındaki niyetlerini hissedebilirsiniz. Bu yeteneği olanlar diğerlerinin enerjisel alanlarına girerler ve başkalarının enerjilerini çok kolay okurlar. Bu, başkalarının düşüncelerini okuyabilen telepatik empatiyle yakından ilgilidir.

  Bu yeteneğe sahipseniz, kendinizi uyumlu hissettiğiniz insanlarla çevrelemeniz gerekir. Bu yetenek ile, enerjisel alanınızı güçlendirmeniz gerekebilir, böylece başkalarının düşünceleri ve duygularıyla sürekli olarak bombardımana tutulmazsınız.

  Sonuçlarınızı Paylaşın