Seçilen Bir Kuş, Kişiliğinizle İlgili Gerçekleri Ortaya Çıkarabilir.

bird-personality-test-dove-owl-peacock-eagle-1024x576-1.jpg

Biz kişilik testlerini seviyoruz. Çünkü bize kendimiz hakkında  çok şey öğretiyorlar. Şimdi de seçeceğiniz bir kuşun kişilik stiliniz hakkında neler söylediğini öğrenebilirsiniz.

SİZİN İÇİN “KUŞ KİŞİLİĞİ” NELER GÖSTERİYOR?

4 Tip Kuş Kişilik Testi, insanların dört kişilik kategorileri ile kolayca ilişki kurmaları adına bir yöntem olarak oluşturuldu. Kullandığımız 4 tip kuş türü; güvercin, baykuş, tavus kuşu ve kartaldır. Bunar ile tanıştığınızda, hayvanın görüntüsünden hareketle her birine atayabileceğimiz tipik kişilik özellikleri mevcuttur.

Bu test, bir kuş tarafından temsil edilen ancak kendi kişilik tarzınızı hatırlamanızı kolaylaştıran bir uygulamadır. Dört kuş stilinden biriyle kişilik stillerini temsil etmek, aynı zamanda bir arkadaşınızı, aile üyesini veya romantik bir partnerinizi farklı bir kuş kişilik stili olarak kendinize göre resmetmenize yardımcı olur.

Etrafınızdaki kişilerin, kişilik tarzını bilmek, onlarla daha iyi bir partnerlik kurmanıza yardımcı olur. Çünkü sizden farklı bir perspektife, stratejiye ve tercihe nasıl sahip olduklarını görebilirsiniz. Her kuş kişilik tipi ilişki, duygu, iletişim ve çelişkiyi farklı bir şekilde ele alır. Richardstep.com’da “Richard M. Stephenson” isimli kişi, güvercin, baykuş, tavus kuşu ve kartal testi olarak da bilinen 4 Kuş Kişilikliğini oluşturmuştur. Richard M. Stephenson bu testi, Gary Couture tarafından formüle edilen orijinal dört kişilik tip testinden yola çıkarak ortaya koymuştur.

Bu dört kuşla en yakından ilişkili olan kişilik özelliklerini kolayca anlayabiliriz. Bilge baykuşların, barışçıl güvercinlerin, vb. temsillerini gördük. Bu yüzden onları anladığımızda, bu dört kuş kişiliğinden biri olarak insanları hızla kategorilere ayırabiliriz.

Örneğin, aşağıdaki özellikler dört kuş kişilik tipine uygulanır:

* Güvercin:  barışsever ve nazik

* Baykuş:  mantıklı ve akıllı

* Tavus kuşu: gösterişli ve kurnaz

* Kartal: cesur ve kararlı

4 Kuş Kişilikliği Testi gibi kişilik araçları, insanların kendi içgüdüsel çatışmalarına karşı daha bilinçli olmalarına yardımcı olabilir. Marquette Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından yapılan bir araştırma, bu tip kişilik testlerinin insanların, özellikle de çatışmak yerine başkalarının davranışlarını anlamalarına yardımcı olduğunu buldu.

Başka bir kişinin kişiliği hakkında bilgi edinmeniz, onun güçlü ve zayıf yönlerini anlamanızı sağlar. Ayrıca karar vermenin tercih edilen yollarını öğrenmenize ve böylece ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlamanıza, kararla ilgili duygularını yönetmelerine yardımcı olmanıza ve her iki insan için bir kazan-kazan politikası yaratmaya çalışmanıza yardımcı olur.

Bunun, güçlü yönler ve fırsatlar hakkında rehberlik yapmak için kullanılan ve diğer kuş kişilikleriyle birlikte elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olacak bir araç olduğu unutmayın.  Şimdi de kuş kişiliğinizin sizin hakkınızda ne ortaya koyduğuna daha derinlemesine bakalım.

 1. Bir Kuş Seçin

  1. GÜVERCİN
  2. BAYKUŞ
  3. TAVUS KUŞU
  4. KARTAL

Seçilen Bir Kuş, Kişiliğinizle İlgili Gerçekleri Ortaya Çıkarabilir.

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  GÜVERCİN

  Güvercin, iletişim konusunda çok pasif olmakla birlikte, yüksek bir duygusal zekaya sahiptir. 

  Dört kuş kişiliğinde Güvercin’in olumlu özellikleri: Hasta Yardımcı Olmayı Seven Güvenilir İçe dönük Risk Almayı Engeller Saygılı Dürüst Uyumlu Dört kuş kişiliğinde Güvercin’in olumsuz özellikleri: Bağımlı Tahmin edilebilir Takipçi Saf Başkalarına Bağımlı

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  BAYKUŞ

  Baykuş, iletişim konusunda çok pasif olmakla birlikte, yüksek bir mantıksal zekaya sahiptir. 

  Dört kuş kişiliğinde Baykuş’un olumlu özellikleri: İçe dönük Sakin Titiz Sade Dikkatli Öngörülebilir Muhafazakâr Detay Odaklı Dikkatli Meraklı Dört kuş kişiliğinde Baykuş’un olumsuz özellikleri: Tehlikeli Bencil Kararsız Kindar Kısa Görüşlü

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  TAVUS KUŞU

  Tavus kuşu, iletişim konusunda çok aktif olmakla birlikte yüksek duygusal zekaya sahiptir.

  Tavus Kuşu’nun dört kuş kişiliğindeki olumlu özellikleri: Konuşkan Açık Fikirli Enerjik Duygusal Etkileyici Sosyal Heyecanlı Maceraperest Rekabetçi Dört kuş kişiliğinde Tavus Kuşu’nun olumsuz özellikleri: Dağınık Duygusal Bencil Kontrolcü Hakim Gücü Seven

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  KARTAL

  Kartal, iletişim konusunda çok aktif olmakla birlikte yüksek mantıksal zekaya sahiptir. 

  Dört kuş kişiliğinde Kartal’ın olumlu özellikleri: Etkileyici Dürüst Inisiyatif Alır Bağımsız Tahrikli Agresif Motive Edici Zorlayıcı Korkusuz Dört kuş kişiliğinde Kartal’ın olumsuz özellikleri: Kaba Anlayışsız Egoist Kontrollü Sabırsız Saldırgan İnatçı Kartal, dört kuşun en yaygın kişilik tipi olup, genel popülasyonun sadece %29’u bir kartal türüdür.

  Sonuçlarınızı Paylaşın