Bakalım FBI Özel Ajanlık Testinden Geçebilecek misin?

news-psd-80.jpg

Haydi başlayalım!

 1. 1 Çocuğun annesi hangisi?

  Bu resimde; bir odada birbirinin karşısında oturan iki kadın var, küçük bir çocuk ise yerde oynuyor. Resme iyi bak. Sence çocuğun gerçek annesi kim?

  1. Cevabı Görmek İçin Tıklayın...
  Doğru!
  Yanlış!

  Cevap

  Çocuğun annesi soldaki kadın. Çünkü dikkat ederseniz bacakları çocuğa doğru bir şekilde. Bu pozisyon, bir annenin çocuğunu korumak için doğal arzusunu yansıtmaktadır. Soldaki kadının duruşu koruyucu, hafifçe öne eğilimli.

 2. 2 İki hap!

  Seri katil birgün bir grup insanı kaçırdı. Onlara bir teklifte bulundu. Teker teker hepsinin önüne 2 tane hap koydu bu haplardan birisi zehirli diğeri ise zehirsizdi. Herkes bu haplardan birini su ile içmek zorundaydı. Diğer hapı ise seri katil içecekti. Bu tehlikeli oyun sonunda ya seri katil ya da kurban ölecektir. Ancak seri katilinin karşısına kim gelirse hepsi teker teker öldü ve seri katil hayatta kaldı.


  Seri katil nasıl zararsız hapları seçerek hayatta kalmayı başardı?

  1. Cevabı Görmek İçin Tıklayın...
  Doğru!
  Yanlış!

  Cevap

  Hapların ikisi de zehirsizdir ancak kurbanların içtiği suyun içinde zehir vardır. Bu yüzden teker teker hepsi ölmüştür.

 3. 3 İçecekler

  Bir erkek ve bir kadın akşam yemeği için bir restorana gittiler. Ana yemek için beklerken, ortamın çok sıcak olmasından dolayı 5 bardak buzlu içki siparişi verdiler. Adam sadece bir tane içerken kadın 4'ünü içti. Bir süre sonra adam hastalandı ve öldü. Doktorlar içeceklerin zehirlendiğini söyledi.


  Adam öldüğünde hala kadın neden hayatta kaldı?

  1. Cevabı Görmek İçin Tıklayın...
  Doğru!
  Yanlış!

  Cevap

  Zehir buzdaydı. Kadın buzlar erimeden içerken adam ise yavaşça içti ve buzdaki zehir içkisine karıştı.

 4. 4 Dedektif intihar olduğuna inanmıyor! Peki ya sen?

  Bir sahne hayal et. Bir ölü adam, elinde bir tabanca ve yanında da bir kaset çalar var. Dedektif “Play” düğmesine bastı ve mesajı dinledi: “Bu hayattan yoruldum ve acımı ve ıstırabımı durdurmaya karar verdim” dedi ve sonrasında  bir ateş sesi. Dedektif bunun intihar olduğuna inanmıyor.


  Sizce dedektif neden bir cinayet olduğunu düşünüyor?

  1. Cevabı Görmek İçin Tıklayın...
  Doğru!
  Yanlış!

  Cevap

  Adam kendini öldürürse, kaseti en başa nasıl geri alabilir?

 5. 5 Yalnız adam!

  Yaşlı bir adam şehre yakın bir mahallede yalnız yaşıyordu. Uzun süredir evinden çıkmamıştı. Yazın ortasında bir cuma günü gazete dağıtan postacı yaşlı adamın evine geldi kapıyı çaldı ancak kimse kapıyı açmadı. Daha sonra pencereden içeriye bakınca adamı kanlar içinde yerde gördü ve hemen polise haber verdi. Polis eve geldiğinde evde salı gününe ait gazete, 2 şişe sıcak 1 şişe soğuk süt buldu.

  Ertesi gün polis katili yakaladı. Sizce polis katili nasıl bu kadar hızlı yakalayabildi?

  1. Cevabı Görmek İçin Tıklayın...
  Doğru!
  Yanlış!

  Cevap

  Katil gazeteleri dağıtan postacıdır. Çünkü çarşamba ve perşembe günü gazeteleri evde kimsenin okumayacağını bildiği için eve getirmemiştir.Bakalım FBI Özel Ajanlık Testinden Geçebilecek misin?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Puanın
  Doğru!
  Share Your Result