Kanlı ay tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek? Kanlı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

tutlma-1.jpg

Ay tutulması için araştırmalar günler öncesinden başlamıştı, artık sadece saatler kaldı. Dünyanın büyük bir kısmı kısa bir süre sonra ender rastlanan Kanlı Ay tutulmasına tanıklık edecek. Yüzyılın en uzun tam Ay tutulması yaklaşık 1 saat 43 dakika boyunca gökyüzünde izlenebilecek. Peki, Ay tutulması ne zaman, saat kaçta izlenecek? Kanlı Ay’ın burçlara etkisi nasıl olacak?

21. yüzyılın en uzun Ay tutulması 27 Temmuz’da gerçekleşecek. Tutulma Türkiye saati ile 20.13’de başlayıp ertesi gün sabaha karşı 02.30’da sona erecek. Dünya ve Mars gezegenlerinin birbirine en yakın konuma geleceği tutulma esnasında Dünya’nın gölgesinin altında kalan Ay, muhteşem bir bakır rengini alacak.

Ay tutulması Türkiye’nin yanı sıra Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya’nın bir kısmında izlenebilecek İstanbul’da havanın açık olması durumunda, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü kompleksindeki teleskopların yanı sıra çeşitli portatif teleskoplarla da Ay, Mars, Jüpiter ve Satürn gözlenebilecek. Ay tutulmasını izlemek için büyük çaba gerekmiyor. Ay’ı ve gökyüzünü net biçimde görebileceğiniz bir konum ve bir sandalye yeterli olabilir.

TUTULMAYI İZLERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Ay tutulmasını izlemek için aşağıdakilere dikkat etmeniz yeterli.

Hava durumunu kontrol edin, ısıya uygun giyinin.

Ay tutulmasını görebileceğiniz uygun bir konum bulun. Dünya’da gece olduğu kentlerde bu mümkün. Ancak yapay ışıkların ve hava kirliliğinin bulunmadığı taşra, en açık gökyüzüne ve izleme koşullarına sahip.

Kişisel güvenliğinizi ciddiye alın. Karanlıkta yalnız yürümeyin. Arkadaş ve ailenize nerede olduğunuzu haber verin.

Ay tutulmasını internet üzerinden canlı gözlemlemek isteyenler Slooh, TimeandDate  ya da Virtualtelescopeeu sitelerini ziyaret edebilir.

BURÇLARI NASIL ETKİLECEK?

Peki bu tutulmanın burçlara etkileri nasıl olacak? Uzman Astrolog Aygül Aydın kanlı ay tutulmasının burçlara etkilerini açıkladı…

KOÇ BURCU:

Bu tutulma ile birlikte sosyal çevre iletişimlerinizde bazı aksaklıklar yaşayabileceğiniz gözükmektedir. Dostlarınızın hayatını ilgilendiren konularda daha empatili davranarak onlara yardımcı olmanız gereken süreçler başlayabilir.

Aynı zamanda toplum içerisinde duruşunuzu değiştirmek isteyebilir ve kendinize yeni bir takım aktiviteler ve işinizle ilgili önemli ilerlemeye kaydedecek kazanımları edinmek isteyebilirsiniz.

BOĞA BURCU:

Kariyerinizi ilgilendiren konularla daha fazla ilgilenmeniz ve mücadele etmeniz gereken durumlar oluşabilir. Herhangi bir işte çalışan boğa burçları için kendilerini göstermeleri gereken önemli bir sürece giriyor olabilirler.

İKİZLER BURCU:

Sevgili ikizler bu sefer sizlere yaşamınıza her zaman baktığınız pencereden değil farklı bir pencereden bakmanızı önereceğim ve kendinizi bazı alanlarda değiştirmenizi tavsiye edeceğim. Zira her zaman yaptığınız şeyleri yaparak farklı bir sonuca ulaşamazsınız.

YENGEÇ BURCU:

Yaşanacak olan ay tutulması sizlere maddi konularla ilgili belirli bir sonuçlanma getirebilir ancak bunun yanı sıra yöneticileriniz ile olan ilişkilerinizi de düzene sokmanız gerektiğini de hissettirebilir.

Zira bazı konularda fazlasıyla fedakârlık yaptığınızı düşünüyor ve bunun karşılığında aldıklarınızı yeterli görmüyorsanız bu noktada işinizi değiştirmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz.

ASLAN BURCU:

Bu tutulma ile beraber toplum içindeki duruşunuz gerek çalışma arkadaşlarınız gerek sosyal ortamdaki ilişkileriniz açısından son derece dengeleyici bir takım unsurlar yaşamınıza girebilir.

Aynı zamanda yaşamınızdan birilerinin çıktığını görürken kendinize heyecan ve şevk verecek başka kişilerin de yaşamınıza dahil olduğunu görebilirsiniz.

BAŞAK BURCU:

Bu tutulma ile birlikte hem kişisel hem de aile bireyleri olarak maddi durumlarla ilgili bir takım beklenmedik durumlarla karşılaşabilir ve kendinizi yeni hayat şartlarına alıştırmak zorunda kalabilirsiniz. Şimdiye kadar yürütmüş olduğunuz bazı planlarınızda değişiklik yapmanız gerekebilir.

Toplumsal ilişkilerinizde de bir takım yeni kararlar almak ve uygulamak durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir süreçten geçtiğinizin bilincinde olarak hareket ederseniz hem ruhsal hem de fiziksel anlamda rahat edeceğiniz bir tutulma anı yaşayabilirsiniz.

Bu tutulma ile öğrenmeniz gereken şey gereğinden fazla insanlara hizmet etmemek ve biraz olsun kendinizi düşünmek üzerine olmalıdır. Zira insanoğlu doyumsuz bir varlıktır. Bu nedenle önce kendinize kıymet vermeli sonra gerektiği kadar çevrenize hizmet etmelisiniz.

TERAZİ BURCU:

Ay tutulması sizlere bir takım kararlar verme zamanının geldiği yönünde uyarılar yapmakta. Nitekim aşk ta ve sosyal ilişkilerde nihai sona doğru yaklaşırken bir yandan da eskimeye yüz tutmuş ve köhneleşmiş kısacası verim alamadığınız ilişkilerde artık sona doğru geldiğinizi hissederek tüm dengeleri ortadan kaldırıyor ve yeniden kuruyor olacaksınız.

Duygusal ilişkilerde önemli yüzleşmeler yaşayabilir doğru bildiğiniz gerçeklerin yanlış olduğunu tecrübelerle öğrenebilirsiniz. Kısacası bu tutulma sizlere arkadaşlık gerçek dostluk ve sevgi konuları üzerinde devrimsel nitelikte kararlar almanızı sağlarken bir yandan da hayatınızı sil baştan yenilemenize olanak sağlayacak.

AKREP BURCU:

Aileniz ve kariyerinizle ilgili bazı konularda önemli bir başlangıç veya bir değişime gitmek durumunda kalabileceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili devam eden sorunlar bu tutulma ile birlikte çözüme kavuşabilir ve hayatınızda belli bir netlik sağlanabilir. Aile ile ilgili durumlar ile de söyleyebileceğimiz farklı iki seçenek arasında kalabilir ve bunlardan birini seçmeniz istenebilir.

Hayatınızın ilerisi için önemli olacak bu karar ile kendinizi yeni yaşam koşullarına alıştırmanız ve doğru bildiğiniz konularda farkındalıklar kazanmanız sonrasında bambaşka bir kişi olmanın verdiği muhteşem duyguyu yaşatacak ve yolunuza daha cesaretle ve kararlılıkla ilerleyeceksiniz.

Kısacası bu tutulma ile birlikte yaşamınızda ağır aksak ilerleyen konuların değişime uğrayacağı ve sizlerin de bunun farkına varması gerektiğinin altını çiziyor.

YAY BURCU:

Duygularınızı baskı altına aldığı için ay tutulması ile birlikte kendinizi içsel anlamda daha fazla sorguya çekeceğiniz ve ilişkilerinizi adeta titizlikle mercek altında inceleyeceğiniz kadersel süreçlerin içinden geçiyor olacaksınız. Bu tutulma esnasında alacağınız kararlar önünüzdeki 8 yıllık bir döngüde etkili olacaktır.

Öyle hemen tutulma ile birlikte karar vermeniz gerekmeyecek. Sizlere belli bir zaman tanıyan bu süre içerisinde ilişkilerinizi ve özel hayatınızdaki bazı yaşamsal kararlarınızı tekrar gözden geçirmenizi isteyecek olan bu süreç sizlere rahat rahat düşünmenizi tavsiye ediyor.

Kısacası yorgunum, tükendim, bittim dediğiniz her nokta ay tutulması ile yeni bir form kazanıyor. Sizler de bu değişimi sevgi ve farkındalıkla geçirirseniz her şey daha kolay ve rayında ilerler.

OĞLAK BURCU:

Bu ay tutulması ile birlikte yaşamınızda dengelemeyi çok istediğiniz finansal kaynaklarınız artık tam olarak rayına girecek gibi gözükmektedir. Zira krediler, borçlar finansal ve hukuki konular, miras, vergi nafaka gibi bu tarz gelir sağlayan konular yardımıyla hayatınıza yeni bir sayfa açabilir ve rotanızı güzel günlere doğru çevirebilirsiniz.

Kısacası sizlere yeni olanaklar sağlayacak olan bu tutulma ile birlikte sizler de gözünüzü dört açarak yeni hayatınızın oluşmasına katkıda bulunabilir ve önünüzdeki fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Kısacası sizlere yaşama bakış açınızla ilgili farkındalıklar getirmesini isteyen bu tutulma yaşamınıza yeni şeyler dahil ederken korkmadan cesaretle ilerlemenizi tavsiye ediyor ve karamsarlık gibi negatif duygulardan bir an önce arınmanız gerektiğinin de altını çiziyor.

KOVA BURCU:

Sizin burcunuzda yaşanacak olan bu ay tutulması ile birlikte duygusal bazı zorlanmalar yaşayabilir kendinizi yalnız bırakmak isteyebilirsiniz. Gökyüzü adeta sizlere kişilerin gerçek yüzlerini gösterecek olaylar yaşatmakta kararlı. Yaşadığınız bazı durumlar sizlere bu kişiyi hiç de tanıyamamışım dedirtecek kadar zorlayıcı olabilir.

Bu dönemde arkanızdan çevrilen oyunlar önünüze gelebilir. Düşmanlıklar daha açık yaşanabilir. Kısacası sizler için yepyeni bir dostluk kapıları açılmakta. Yeni açılacak olan bu kapı eskiyi kapattığı için sizler de bu anlamda geçmişe takılı kalarak ne kadar hata yaptığınızı görebilir ve bu tutulma ile birlikte yaşamınızda yepyeni bir sayfa açabilirsiniz.

Sizlere muhteşem bir yaşam felsefesi sunacak olan ay tutulması yaşamınızda kaybettiğini sandığınız her zamanın çok daha büyük güzelliklerle dönmesini sağlayacak güçte.

BALIK BURCU:

Bu tutulma ile zihninizde çözememiş olduğunuz bazı soru işaretlerinin cevaplarını rahatlıkla bulabiliyor olacaksınız. Finansal anlamda sorunlar yaşıyorsanız burada pratik çözümler bularak hayatınızı iyileştirebilirsiniz. Çalışma ortamında bir terfi veya maaşınızda bir artış söz konusu olabilir.

Gizli kalmış bir çok olayın gerçek yüzünü öğrenebilir ve duyduklarınıza şaşırabilirsiniz. Eğer evliyseniz evlilikle ilgili önemli aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Görmezden geldiğiniz ya da gözden kaçan ne varsa bir anda gözünüzün önüne gelerek sizleri bambaşka bir şekilde aydınlatabilir.

Kısacası ay tutulmasının sizlere yaşamınızda artik bitmiş olan birçok olayı aydınlatacak durumlar yaşatacağı ve bu sayede farkındalık gücünüzü artıracağı gözükmekte. Adeta bir arınma ve temizlenme aşaması olarak düşünülebilirsiniz.