Geçmiş Yaşamınızı Gösteren Üç İşaret


feffr-1.jpg

Hiç başka bir zamanda yaşayabileceğinizi düşündünüz mü?

Neye inanıyorsunuz? Ruhunuzun birçok insandan geçtiğine inanıyor musunuz?

Geçmiş yaşamlara inanan insanlar, geçmiş yaşamımızın mevcut duygusal, fiziksel, entelektüel ve psikolojik kişiliklerimizi oluşturan çeşitli unsurlarda neler olabileceğine dair ipuçları olduğunu söylüyorlar. İşte bunlardan bazıları ile geçmiş yaşamınızı ortaya çıkaracaksınız.

Deja Vu

dejavu.jpg

Birçoğunuz, déjà vu’nun ürkütücü hissini deneyimlediniz, biliyorsunuz ki, yaşadığımız olayın daha önce gerçekleştiğine dair şaşırtıcı bir hissiniz var, ama nerede olduğunu asla hatırlayamadınız.

Deja vecu: Yaşanmış bir olayı hissetmek

Deja senti: Yaşanmış bir olayın çoğunlukla ses ve müzik yoluyla tetiklenerek hissedilmesi.

Deja visite:Daha önce oradaymışsınız gibi aşina olduğunuz bir yeri hissetmek.

Tuhaf Anılar

tuhaf-anilar.jpg

Bazı insanlar, aile ve arkadaşlarının hiçbir zaman gerçekten bilmedikleri olayları çocukluk anıların da yaşadılar. Geçmiş yaşam olayını hatırlamak mümkün olabilir mi?

Araştırmalar insan belleğinin hata ve uyumsuzluklarla dolu olduğunu gösteriyor, çoğumuzun aile ve arkadaşların hiçbir zaman kanıtlanamayacağı şeylerin anılarına sahip olduğundan eminiz. Yani soru şu ki, sadece yanlış bir hafıza mı yoksa geçmiş yaşamımızda meydana gelen olayları mı hatırlıyoruz?

Rüyalar ve Kabuslar

ruyaqlar.jpg

Son zamanlardaki araştırmalarda, psikologlar rüyaların ve kabusların geçmiş yaşam anılarımızın bir parçası olduğunu göstermişlerdir.

Kabuslar için de aynı şey söylenebilir, onlar ruhlarımızın derinliklerine sarılmış ve sık sık uykumuza musallat olan geçmiş yaşam travmalarının yansımalarıdır.

Korkularınız ve fobileriniz var ve neden onlara sahip olduğunuzu merak ediyor musunuz? Belki örümceklerden, yılanlardan ve yükseklerden korkarsınız… onlar insan sağlığımıza hayatta kalma içgüdümüzün bir parçası olarak inşa edilirler.

Birçoğumuz tamamen irrasyonel olan fobilerden muzdarip. Bazı insanlar sudan, kuşlardan, sayılardan, aynalardan, bitkilerden korkarlar … liste uzayıp gidiyor. Bazı insanlar her türlü tuhaf fobilere maruz kalırlar.

Psikologlar sizi birkaç yılda bu korkuların köküne sokabilir,ancak geçmiş yaşantılara inanırsanız, bu korkuların başka bir yaşamdan mı taşındığını merak edeceksiniz.

Geçmiş yaşamlarımızdan olabilecek anılar, hayaller,  ve korkular var. Olayların gerçekleştiğini fark etmeden hayatımıza devam ediyoruz, bazılarını şimdi hissedebiliyor, görebiliyor ve deneyimleyebiliyoruz. Rüya sahibi olmak, bir yerde olmak ya da bir déjà vu ruhumuzun geçmişten gelen olayları hatırlamasına izin verebilir.

Geçmiş Yaşamınızı Gösteren Üç İşaret

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı