Resimdeki Bölgeye Yapacağınız Baskı İle Birçok Sorununuza Çözüm Bulabilirsiniz!

baskiakapuntur-u1-1.png

Az sonra öğreneceğiniz yöntemlerle ağrı kesicilere elveda edeceksiniz.

Kimse haddinden fazla ağrı kesici almayı sevmez. İşe yarayıp yaramadığı konusu da kesin değildir. Az sonra öğreneceğiniz yöntemlerle ağrı kesicilere elveda edeceksiniz. Tepke bilimi de olarak bilinen refleksoloji sayesinde ağrı kesiciler olmadan da ağrılarınızı dindirebiliyorsunuz. Deneseniz ve sonuç alamasanız bile kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Ancak işe yaradığını görünce vücudunuza ilaç sokmaktansa artık hep bu yöntemi kullanacaksınız.

İşte ağrılarınızı doğal bir şekilde dindirmek için kullanabileceğiniz o yöntemler.
1970lerde yaygınlaşmaya başlayan refleksoloji tıpkı akupunktur gibi. Belli bölgelere uygulayacağınız baskılarla ağrılarınızı dindirebiliyorsunuz.

Genelde baskı uyguladığınız yerler elleriniz, ayaklarınız ve kulaklarınız. Belirli bölgelere baskı uygulayıp sinirleri uyarıyorsunuz.

Az sonra vereceğimiz dört farklı tüyoyu evde uygulayabilirsiniz. Parmaklarınızla baskı uygulamak yerine bölgeye mandal kıstırmak da mümkün.

el1.jpg

1- Baş ağrısı ve boyun tutulması
Eğer başınızın sağ kısmında bir ağrıma hissediyorsanız, sağ orta parmağınızın en uç ve iç kısmına parmak veya tırnağınızla baskı uygulayın. Eğer baş ağrınız sol taraftaysa, aynı yöntemi sol elinizde deneyin. Eğer başınızın her iki kısmı da ağrıyorsa, birisinden yardım alarak her iki elinize de baskı uygulamasını sağlayın.

el2.jpg

2- Mide bulantısı ve araç tutması
Eğer mideniz bulanıyorsa ve istifrağ edecek gibiyseniz, resimde gördüğünüz bölgeyi bulantınız geçene kadar ovun.

el3.jpg

3- Kulak ağrısı
Eğer kulağınız ağrıyorsa, yüzük ve serçe parmağınızın resimde gördüğünüz bölgelerine baskı uygulayın.

el4.jpg

4- Boğaz ağrısı
Boğazınız ağrımaya başladıysa, resimde gördüğünüz bölgeye baskı uygulayın. Baskıyı hafif uygulamanız gerekiyor.Anlattığımız yöntemler alternatif tıp ürünüdür. Araştırmalar hala devam etmekte ve bilimsel açıdan açıklamalar bulunmaya çalışılmakta. Bazıları yöntemin işe yaradığını söylerken bazıları ise yaramadığını ifade ediyor. Tabii ki durumunuz ciddi olduğunda en sağlıklısı doktora görünmektir.

Hemen hemen herkesin işine yarayabilecek bu yöntemleri arkadaşlarınız paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: birgulus