Oturma Şekliniz Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor Olabilir

Vücut dilinden bir insan hakkında birçok şey öğrenebiliyoruz aslında. Keyifli, yorgun, heyecanlı, hüzünlü ya da gergin olup olmadıklarını insanların vücut dillerinden anlamak mümkün. Fakat oturma şekilleri insanlar hakkında direkt olarak bilgi vermiyor. Birtakım detayları fark etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

Hepimiz rahat hissettiğimiz şekilde otururuz. Aslında seçim meselesi değildir. Alışkanlıktır ve o şekilde oturmaya alışmışızdır.

Hemen en bilinen beş oturma şeklini ve ne anlama geldiklerine bir bakalım. Muhtemelen siz de bu beş oturuş şeklinden birini kullanıyorsunuzdur.

fuhyam-1.jpg

Pozisyon A

Böyle oturanlar yaratıcı ve karizmatik insanlardır. Genelde mutludurlar ve bir an olsun sıkılmazlar. Sorunlara yaklaşım tarzları ile hemen çözüme ulaşırlar. Akıllarına geleni hemen söylerler. Konuşması kolay insanlardır.

Pozisyon B

Bu şekilde oturanlar hayalcidir. Hayal güçleri kuvvetlidir ve hayalleriyle yaşarlar. Bu kişiler arkadaşları ve iş arkadaşları arasında çok samimi olarak görünürler. Maceracıdırlar, seyahat etmeyi severler ve yeni arkadaşlıklara açıktırlar. Değişiklik yapmak için yeni yılı beklemezler. Akıllarına gelen fikri hemen uygularlar. Bu tür kişiler yaşadıkları şehri, eşlerini veya işlerini hızlıca değiştirebilirler. Aynı yerde uzun süre bulunmaktan sıkılırlar.

Pozisyon C

Böyle oturan kişiler konsantre olmakta güçlük çekerler. İnsanların kaos olarak gördükleri şey onlar için hayatın normal bir olayıdır. Kendilerine has tarzları vardır. Rahatlarına düşkündürler ve canlarının kıymetini bilirler.

Pozisyon D

Bu pozisyonda oturanlar dakik, zeki ve iyi davranışlara sahiptir. Kişiler düşüncelerini ve duygularını kendilerine saklarlar. Her şeyi herkesle paylaşmayı sevmezler. İnsanlarla yüzleşmekten korkmazlar. Ancak doğruları savunmak isterken kırıcı olabilirler.

Pozisyon E

Bu tür insanlar genelde kariyerlerine odaklanırlar ve hayatın amacını para kazanmak olarak görürler. Aile kurmak için acele etmezler. İdealleri yüksektir ve gerçekleştirmek için olağanüstü şeyler yaparlar.

Kaynak: ceotudent