Bu 10 Hayvan Sık Sık Karşınıza Çıkıyorsa Güçlü Kehanetler Getiriyorlar Demektir.

KAPAK-3.jpg

Eğer bu hayvanlardan herhangi biri sık sık yolunuzu çıkıyorsa, antik kültürlere ve Eski bilgilere göre sizi güçlü kehanetler sunar.

1. BAYKUŞ

baykus-otmesi-olum-habercisi-midir-h1454682860-473d62.jpg

Belki de baykuşlar bazı şeyleri bilirler ve bize neyin geldiği konusunda uyarır gibi görünürler bu uyarı iyiye de işaret olabilir kötüyede. Baykuşlar birçok tanrı ve tanrıça ile ilişkilendirilmiştir ancak en güçlü birliklerden biri Antik Yunan’da Bilgelik Tanrıçası Athena (Minerva) ile ilgilidir.

Bir Baykuş ortaya çıktığında, Baykuş’un gelmeye hazır olması için bizi hazırlamaya çalışması gibi bir sonraki adımlarına daha fazla dikkat edilmeli (kötü olmak zorunda değil ama kesinlikle çok önemli ya da hatta hayat değiştiriyor).

Eğer bir Cadıysanız, bir Baykuş’un görünümü muhtemelen büyümüzün güçlü olduğu anlamına gelir ve çağırdığımız enerjilere çok dikkat etmeliyiz. Akıllıca seçmeliyiz!

Baykuşlar kötü şans alametleri ya da kıyamet alametleri değildir (Eğer iki baykuşun kavga ettiğini ve bir evin üzerine bağırdığını görürsek olabilir)

Onlar büyük haberlerin Habercileridir. Baykuşlar Kraliyet kuşları olarak kabul edilir, bu nedenle onları görmek başarı alametleri olarak da kabul edilebilir.

2.ÖRÜMCEK

resized_97c0c-3cd53518thumbs_b_c_9701c9b74c1540a539dea7a58644f07f.jpg

Örümcekler de bilgelik tanrıçası Athena ile ilişkilendirilmiştir. Örümcekler kutsal hayvanlar olarak kabul edilir  çünkü onların ağları hepimizin birbirleriyle ve doğayla bağlantılı olduğunu sembolize eder.

Bununla birlikte, bir Örümcek’in görünümü, Baykuşlar ile aynı anlama sahip değildir. Örümcekler bir arkadaşımızı  hatırlatmaya çalışıyorlar.

Antik çağda Örümcekler bir arkadaş için (geçmişten veya yakın bir arkadaşdan) kehanetlerdi. Kısa bir süre sonra bize yeni bilgiler verecek olan bu arkadaşla tanışacağız anlamına gelir.

Genel olarak, Örümcekler iyi bir geleceğin ve şansın taşıyıcılarıdır.

3. KEDİ

bana-mi-baktin.jpg

Bir nedenden dolayı bir kedi dikkatinizi çektiğinde günlük rutininizin sokak düşüncesiyle yürürsünüz. Bunun önemli olduğuna inanmayı reddediyorsunuz ama bir sebepten dolayı kedi sizi takip ediyor ve sizi geri döndürmeyi daha da zorlaştırıyor. Kedi sezginin kişileştirmesidir. Bir kedinin hiçbir yerden ve bir sebepten dolayı ortaya çıktığı ve yardım edemeyeceğiniz, ancak garip ve sevimli hareketlerini fark etmeniz kalbinizi dinlemeniz gerektiği anlamına gelen bir  kehanettir.

Kediler, Bast, Freya ve Brigid gibi güçlü ve bilge Tanrıçalarla ilişkilidir. Kediler, şimdi dinlemeniz gereken gizli büyülü ve ruhsal güçlerinizi sembolize eder. Kedilerin renkleri önemli:

Beyaz Kediler: Romantik ilişkilerde doğurganlığı ve değişimi sembolize eder

Turuncu Kediler: farklı varoluş düzlemlerini ve manevi yolculukları sembolize eder

Kara Kediler: Şansın (iyi veya kötü) ve Bilgeliğin değişimini sembolize eder

4. KARGA/KUZGUN

752x395-2-milyon-tllik-tesisi-kargalar-istila-etti-1523274572675.jpg

Bu yaratıklar, ölüm ve kara büyücünün habercisi olmanın kötü şöhretine sahiptir. Ancak, bazen kötü haberleri beraberinde getirmelerine rağmen, gerçeğin kişileştirilmesidir. Tanrının kutsal kuşu olan karga / kuduz, Bilgelik ve büyünün büyük Mısır tanrısıdır. Dahası, Karga / Kuzgun, Apollo (Güneş Tanrısı), Hera (Tanrıların Kraliçesi) ve Asclepius (Tıp Tanrısı) için kutsaldır.

Bir Karga görmek, gerçeğin yakında size maruz kalacağı anlamına gelir. Eskiler, bu bilgiyi almaya hazır değilseniz, bilgeliğin elde edilemeyeceğine inanırlar. Bir Karganın görüşü, şu an hazır olduğun ilahi onaydır! Yakında gerçekten önemli bir şey öğreneceksiniz.

5. GEYİK

resized_29e16-ed0baa245808d6be06da5.jpg

Bu harika büyüleyici boynuzlu yaratıklar, Ay Tanrıçası, Artemis  için kutsaldır. Artemis’in onları çok sevdiğine inanılıyordu ki  yanında yakın arkadaşı olarak birisi vardı. Artemis, sevgili hayvanları ve ağaçları ile Ormanda yalnız olmayı seven tek bir Tanrıçadır.

Bir geyik görmek, göklerin neler yaşadığını bildiğinin ve bu sorunlarla karşı karşıya kalmanın zarafet, saflık ve saygınlık açısından bir semboldür. Geyikler avlanırken bile kafalarını yukarıda tutuyorlar. Geyik gibi ol. Ayağa kalk ve iç güzelliğini kaybetmeden sorunlarla yüzleş. Hayatın güzel bir Savaşçısı ol.

6. TAVŞAN

55ea29bcf018fbb8f86f1492.jpg

Bu kabarık şakacı yaratıklar, kıştan sonra çok sayıda göründükleri gibi baharın kendisini sembolize ederler. Tavşanlar kolayca ve hızlı bir şekilde ürerler ve bu nedenle bir tavşan görme doğurganlık ve bolluk bir alamet olarak kabul edilir. Çimlerin içinde oynamayı, kazmayı ve değerli yemekleri aramayı severler.

Ayrıca, bazı periler veya iyi Cadıların dönüştürülmüş olduğuna inanıyoruz tavşan görmenin gerçekten şanslı olduğuna inanılıyor. Bir tavşan senin yolundan geçerken şans değişikliği geliyor demektir.

7. KERTENKELE

kertenkele_586fc62bda386_XL.jpg

Sağduyulu ama güçlü, sessiz ama vahşi, kertenkeleler hayal dünyasını simgeliyor.  Eğer bir kertenkele dikkatinizi çekerse, rüyalarınız sizin için gerçekten harika bir şey ortaya çıkarabileceğinden, gece saatinize daha fazla dikkat etmeniz gereken bir aldatmacadır. Daha organize olmaya çalışın. Bir rüya defteri alın ve hayal geçmişinizi yazmaya başlayın. Büyük bir gerçeği ortaya çıkarmak üzeresiniz.

Simyacılar kertenkelelerin son derece şanslı yaratıklar olduğuna inanırlardı ve birinin görüşü onların çalışmalarının doğru yolda olduğuna dair bir sözdü. Bu nedenle, kertenkeleler yolunuzu geçiyorsa işiniz muhtemelen ilahi güçler tarafından kutsanmıştır.

8. YILAN

215799.jpg

Yılanlar da şeytan ve köleleri ile bağlantılı olduğu gibi çok kötü bir üne sahip. Nadiren yılanlar kötü büyü barındıran olmasına  rağmen, bu genellikle doğru değildir. Yılanlar doğa anayı ve doğanın büyüsünü sembolize eder.

Bir yılan görmek, insanoğlunun içimizde çok güçlü güçleri gizlediğimizi hatırlatır.Tüm Dünya bu güçlü doğal fenomenleri kucaklıyor. Ancak tutkularımıza hakim olmalıyız ve tüm bu içgüdüsel enerjiyi gerçekten yaratıcı bir şeye yönlendirmeliyiz. Yılanlar büyük bilgelik ve gücün sembolleridir.

9.YUSUFÇUK

yusufcuk-bocegi.jpg

Parlak renkli, kanatlanmış mucizeler genellikle suyun yakınında gizlenirler.

Yusufçuklar da periler olarak bilinen adil olanlar ile doğrudan bağlantılıdır. Yusufçuklar genellikle doğanın ruhlarıdır.

Yusufçuklar da meleklerin yardımıyla bize hayatımıza devam etmek için gereken gücü ve bilgeliği vererek bize yardım etmek için burada olan atalarımızın ruhları olabilir.

Yusufçuklar doğanın nimetlerinden ve hayatın burada sona ermediğini hatırlatırlar. Biz ölümsüzüz ve asla PES etmemeliyiz!

10. UĞURBÖCEĞİ

ugur-bocegi.jpg

Bu harika yaratıklar iyi şansı sembolize eder. Ne zaman ortaya çıksalar hayatın fethini simgeledikleri için  iyi bir şey olacaktır. Uğurböceği her göründüğünde bizi neşelendirmek ve  ne kadar acı hissetsek de, bunun bir dönüm noktası olduğunu ve yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerektiğini anlamamıza yardımcı olur.

Uğurböceği sevinç Elçisidir. Bir ugurböceği gördüklerinde çocukların (ruhsal güçlere karşı çok daha duyarlı olan) nasıl tepki verdiklerini gözlemleyin. Hemen neşelenip bir tane buldular diye bağırmaya başlarlar! Evet, bu bir tesadüf değildir. Uğurböcekleri iyi haber ve iyi şansın manevi güçleridir. Neşelenin! İyi galibiyet!