Hayatta Kazanman Gereken 10 Yetenek

Spirituality-1.png

Çok yazı okumuşsundur. Şöyle olmalı böyle yapmalı diye! Bu yazı onlardan biri değil. Bu hayata bakışını değiştirecek fikirlerle dolu bir yazı. Hayata bakışını değiştirmek, yeni bir çerçeveden bakmak sana büyük imkanlar kazandıracaktır.

1- Anlayış Kazanmak.

Bir olay yaşandığında anlayışla olaya bakmak önemlidir. Bu yöntem tartışmaları bitirir. Ancak anlayış ile pek çok olayı çözebilirsiniz.

2- Empati Kazanmak

Neden mi? Empati… Karşındaki kişiyi anlamak dahası kendini onun yerine koyacak yeteneği kazanmak sana geniş bir çerçeveden bakma imkanı kazandıracaktır. Bu sayede düşüncelerinde bir adım önde olacaksın.

3- Öğrenme İsteği Kazanmak

Dikkat edersen çoğu zaman kendini tekrar ettiğini göreceksin. Bunu yaptığında ise gelişim duracaktır. Monotonlaşmış aktivitelerini değiştir ve yeni şeylere izin ver.

4- Gülümseme Kazanmak

Çoğu zaman asık suratlıysan bunu kesinlikle göz ardı etme. Yapılan araştırmalar gülümsemenin insanlar üzerinde çok olumlu etkisi olduğunu gösteriyor. Kısaca bir şey söylerken yüzünüze hafif bir tebessüm kondurursanız çok faydasını görürsünüz.

5- Büyük Resmi Algılama Yeteneği Kazanmak

Hayata ve olaylara genellikle mevcut açılardan bakar ve o kadar bilgi ile yorum yaparız. Ama olaylarda büyük resme odaklanırsak bunun çok faydasını görürüz.

6- Azim Kazanmak

Azim bazen hırs ile karıştırılabilir ama hırs daha yıkıcıdır. Azim ise doğru olandır. Azim kazanırsanız yaptığınız işlerde büyük başarılar elde edebilirsiniz.

7- Motivasyon Kazanmak

Kendinizi motive edecek şeyleri keşfederek başlayın. Motivasyonunuzu kaybettiğinizde hayatınızda başarı oranı düşecektir.

8- Mücadele Ruhu Kazanmak

Bu hayattaki en önemli şeylerden biri budur. Neden mi çünkü her denemende başarıyı yakalayamazsın ve bazen düşersin. Eğer mücadele ruhun yoksa tekrar ayağa kalkamazsın.

9- Olduğun Kişiyi Kazanmak

Değişmen gerekmiyor. Aksine gelişmen gerekiyor. Bu ise olduğun kişiyi anlayıp kabul ettiğinde olur. Kendini bilmeden ve anlamadan hiç bir adım seni istediğin yere götürmez.

10- Hayal Kurma Yeteneği Kazanmak

Bu hayatta gerçekleri oluşturan en büyük güçlerden biri hayallerdir. Büyük icatlar birer hayaldi mesela. Microsoft hayallerine bir garajda başladı. Disney de öyle… Hayal kurun ve bunları gerçekleştirecek gücün sizde olduğunu unutmayın.

Kaynak:bilgierdemdir