FBI Onaylı Parmak İzi Kişilik Analizi

Untitled-1-8-1.jpg

Parmak iziyle kimlik tespitini ilk kez 1850’lerde Sir William Herschel kullandı. Günümüzdeyse parmak izi yalnızca kimlik tespiti için değil, aynı zamanda karakter analizi için de kullanılıyor. Parmak izlerimizin, beynimizin 9 farklı potansiyelini yansıttığı ifade ediliyor. Bu içerikte sizlerle FBI’ın da kabul ettiği üç temel parmak izini paylaşacağım.

1. Döngüsel Parmak İzleri

1-15.png

Avuç içi karakter analiz uzmanı Noel Jaquin’e göre bu türden parmak izleri “muhtemel konsantrasyon eksikliğine bağlı zihinsel ve duygusal esnekliğe” işaret etmekte. Eğer ki bu parmak izine sahipseniz; açık yürekli, sakin, kendi halinde, başkalarına yardım etmeyi seven ve dost canlısı bir karakteriniz var. Aynı zamanda hayal gücünüz epey yüksek!

2. Dairesel Parmak İzleri

2-12.png

Eğer ki bu parmak izine sahipseniz baskın bir kişiliğiniz var demektir. Bu tür insanlar ne kadar soğuk ve bencil görünse de karakter olarak özgürlüklerine düşkün yapıya sahiplerdir. Kendi fikirlerinde oldukça inatçı olabilirler. Aynı zamanda oldukça yeteneklidirler, başarı odaklı hareket ederler. Kendilerine bir iş verildiğinde o işi sonuna kadar götürürler. Toplumda “yalnız kurt” denilen kişiler işte.

3. Eğrisel Parmak İzleri

3-10.png

Bu tür bir parmak izine sahip olanlar ise cesaretli ve güvenilir insanlardır. Bazen pramatik olabilirler ve bu onları inatçılığa sürükleyebilir. Ancak dostlarına karşı sadakatleriyle bilinirler. Genellikle sanatçı bir kişiliğe sahiplerdir ya da tam tersi, ortaları yoktur. Ve kendilerinden oldukça eminlerdir. Bu nedenle değişime adapte olmakta zaman zaman problem yaşarlar.