RUHSAL UYANIŞ YAŞADIĞINIZI GÖSTEREN 10 İŞARET

Genellikle “uyanıklık hali” olarak adlandırılan ruhsal uyanış, insana daha gelişmiş ve daha iyi bir yaşam görüşü sağlar. Genellikle aşkınlıktan, daha bilinçli bir duruma gelir, bu da bir insanı daha bilinçli hale getirir ve yaşamı yeni ve heyecan verici bir şekilde işlemelerine izin verir.

Ruhsal bir uyanışın yaşamınızı değiştireceği birçok yol vardır.

1. ARTAN ALGI

Ruhsal olarak uyanık olan bir kişi, bildiğimiz gibi dünyanın daha net ve daha saf bir versiyonunu yaşayacaktır. Özellikle doğayı ve dünyamızın sağlaması gereken doğal harikaları takdir ediyorlar. Ruhsal olarak uyanık bir kişi hayvanlar ve dünya ile güçlü bir bağlantı hissedebilir. Bu, bir kişinin duyarlılığını arttırır. Ayrıca ruhsal olarak uyanmış insanlar “kendilerini daha canlı” hissetmeye başlar.

2. ZAMAN DAHA AZ ANLAMA SAHİPTİR

Ruhsal olarak uyanık olduğunuzda, zamana odaklanmanız değişir. Geçmişe ve geleceğe daha az odaklanmanızı sağlar ve şimdiki zamanda daha fazla yaşamanızı sağlar. Uyanış geçmiş hatalardan muafiyet sağlar ve hayatı sınırlandırmadan ya da dağılma korkusu olmadan yaşamanıza izin verir. Bu duygu ile zaman unutulur ve daha az önemli hale gelir.

3. BİR VARLIĞIN FARKINDALIĞI

Yoğun bir ruhsal uyanışla, içinde ve çevresinde yaşayan bir varlık hissi gelir. Bazı insanlar ruhun güçlü olduğunu düşünüyor, fakat bizden farklı değil. Diğerleri bunun Tanrısal bir varlık olduğuna ve farkında olup olmamamızdan bizi çevrelediğine inanıyor.

4. İÇ BARIŞ

Neredeyse sürekli bir meditatif durumda olmak gibi. Kafanızdaki tüm beyaz sesler azalır ve huzurlu bir sükunete, yalnızca ruhsal bir uyanışla bulunabilecek bir sessizliğe yol açar. Her zaman kafalarımızı gereksiz dağınıklıklarla dolduruyoruz ve odaklanmada olumsuz düşüncelere ve zorluklara yol açabiliyoruz. Bazıları bu konuşmacıların kafalarını tamamen temizlerken, diğerleri müdahaleci düşüncelerinden kopuk olduklarını ve bu nedenle de huzur bulduklarını bildirdi.

5. ARTAN EMPATİ

Manevi uyanışın güzelliklerinden biri, genellikle keşfedilen daha yumuşak tarafımızla olan bağlantıdır. Ruhsal bir uyanıştan sonra, bu duygularla temasa geçip pozitifliği kanalize etmek için kullanırız. Diğerlerinin duygularına karşı daha cömert, daha şefkatli ve daha anlayışlı hale geliriz.

6.DUYGUSAL VE FİZİKSEL OLARAK DAHA İYİ OLMA

Uyanıklık bize paha biçilmez bir özellik sunar – refah. Hayat aniden bir rüya olmasa da, manevi bir uyanış yaşayanlar her anlamda daha iyi durumdadır. Kaygı ve belirsizlikten kurtulmamıza yardımcı olur ve sıkıntı, nefret ve öfkeyi geride bırakarak daha olumlu duygular yaşarız. Uyanıklık aynı zamanda hepimize ilham verir ve üzüntü zamanlarında bile sahip olduklarımız için şükrederiz.

7. ÖLÜM KORKUSU AZALDI

Ölüm tahmin edilemez, bu yüzden biz insanlar olarak ondan çok korkuyor gibiyiz. Çok geride bıraktığımız anlamına gelir, bu da yaşamaya devam etmemiz için bize ilham veriyor. Manevi bir uyanış, bunun neden önemli olmaması gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır. Evrenin merkezi olmadığımızı fark ettik. İnandığımız kadar önemli değiliz ve dünya biz olmadan dönmeye devam ediyor. Ayrıca ruhlarımızın vücudumuzdan daha uzun kaldığını ve bir parçamızın her zaman yaşayacağı zaman ölümden korkmaya gerek olmadığını fark ettik.

8. KİMLİĞİNİZ DEĞİŞİR

Kalabalığa karışmak kolaydır ve bazen de arzu edilir. Bizi daha büyük resmin bir parçası yapmak için kendimize etiketler veriyoruz, ancak içinde olduğumuz kişiden uzaklaşıyoruz. Mesleklerimiz veya politik duruşumuzla tanımlanmıyoruz. Bunu ruhsal bir uyanış sırasında keşfederiz. Egolarımızı ve korkularımızı bırakıyoruz ve kendimize kim olduğumuzu söylüyoruz.

9.ARTAN AHLAK

Uyanan biri daha yüksek bir ahlak duygusu yaşayacak, etik kurallara göre daha fazla hareket edecek ve daha iyi insanlar olacaklar. Uyanıklık yaşayan biri, tipik şefkatli davranışlara bağlı kalacak ve bir insana asla farklı davranmayacak.

10. İLİŞKİLER DEĞİŞİR

İnsanlar, arkadaşlarını veya aile üyelerini ruhsal olarak uyanık buldukları zaman yeni yollarla tepki verirler. Bazıları, yeni uyanmış arkadaşlarıyla daha derin ve anlamlı bir ilişki yaşarken, bencilce yaşamanın bencilce bir yolu olduğuna inanıyor. Bu, ruhsal olarak iyileştirilmiş bir kimsenin yeni bulunan empatisini ve çatışmaların üstesinden gelme ve daha iyi bir yaşam sürdürme yeteneklerinden kaynaklanmaktadır.