Hayallerinizi Gerçekleştirmenize Yardımcı Olmak İçin Görselleştirmenin Anahtar Olduğunu Biliyor Muydunuz

 

Üçüncü göz çakranızın ne kadar güçlü olduğunu biliyor muydunuz? Görselleştirmenin hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak anahtar olduğunu biliyor muydunuz?

Niyetimiz + Eylemlerimiz = Yaptıklarımız

Çevremizdeki dünyayı görselleştirme ve daha iyi bir yer yapma söz konusu olduğunda bu ana formüldür.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, enerjimizi görselleştirerek bir şeyi gerçekleştirmesi için yönlendirmek söz konusu olduğunda, Göz Çakrası fikrinin enerjilendirilmesinden sorumludur.

Yukarıda sunulan formülü analiz edelim.

Hepimiz niyetlerin yalnızca onları gerçekleştirecek hiçbir şey yapmazsak düşünceler olduğunu biliyoruz. İyi ya da kötü olsun, eylemler olmadan görselleştirmelerimiz sade fikirlerden başka bir şey değildir.

Şimdi, formülün ikinci kısmı.

Eylemlerimiz hem fiziksel hem de zihinsel olarak en önemlisidir. Önceki günden itibaren bazı çalışmalara devam etmek için sabahları kalkma şeklimize benzer şekilde, günlük görselleştirme uygulayarak bir niyeti gerçekleştirmeye odaklanıyoruz.

Bunu akılda tutarak, görselleştirme söz konusu olduğunda anlamak için hayati bir şey var.

Üçüncü Göz Çakrası – Görselleştirme ve Materyalleştirme

Görselleştirmeyi zihinsel bir işlev olarak kullanıyor ve hedeflerimizi gerçekleştirmesini bekliyoruz.

Bununla birlikte, belirli eylemlerde bulunmazsak, başka bir deyişle, bunun gerçekleşmesi için çalışmazsak, yaratılış gerçekleşmez.

Niyetleriniz evren ile mükemmel bir şekilde hizalandığında, tüm varlığınız görselleştirdiğiniz şeylerin zaten gerçekleşmiş olduğu izlenimi altındadır, dolayısıyla evren onları gerçekleştirmesi için çalışacaktır.

Başka bir deyişle, hedefleriniz / hayalleriniz / dilekleriniz açıksa ve onların gerçek olduğuna kesinlikle inanıyorsanız, evren sizin için onları gerçekleştirmenin bir yolunu bulacaktır.

Bu pratik olarak görselleştirmenin kök değeridir. Ve ister inanın ister inanmayın, hayatınızın birçok alanında başarılı olmanıza yardımcı olacak son derece güçlü bir tekniktir.

Ancak, Niyetleriniz + Eylemleriniz = Yaptıklarınız formülünü doğru uygulamazsanız, hayalleriniz gerçekleşmeyecektir.

“Tamam, peki ya, görselleştiremezsem ve olması gerektiği gibi olmasına izin verirsem?” Diye sorabilirsiniz.

Gerçek şu ki, görselleştirme sunmanın birçok faydası var. Beyninize iyi titreşimler gönderen, başarı ve mutluluğu mümkün kılan bir tekniktir. Aynı zamanda alt bilincinizi ve iç kuvvetinizi harekete geçiren bir tekniktir.

Ancak, hepsinden önemlisi, görselleştirme, içinizde derin bir bağlantı kurabilmek için güçlenen ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde gerçek benliğinizi güçlendirir.

Evrenin, hayallerinizi gerçekleştirme arzunuza karşı hiçbir şeyi olmadığını anlamalısınız, ancak, diğer her şeyde olduğu gibi, sonuç alabilmek için enerjiye yatırım yapmalısınız.

Başka bir deyişle, istediğiniz şeyler için çalışmak zorundasınız.

Görselleştirme Nasıl Kullanılır ve Hedeflerinize Nasıl Ulaşılır

Görselleştirmeyi gerçekleştirme ile çarpıştırmak ve hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için atılması gereken üç önemli adım var.

Adım 1 – Her şeyden önce, hedeflerinizi zaten başarıldıkları şekilde görselleştirmelisiniz. Sessiz bir yerde oturmak, gözlerinizi kapatmak ve sadece başarıya giden yolu hayal etmek tüm tekniğin omurgasını oluşturuyor. Bu teknik aynı zamanda geleceğe yönelik “zihinsel koruma” olarak da bilinir ve hedeflerinize ulaşılırsa hissedeceğiniz duyguları gerçekten deneyimleyerek onunla bağlantı kurar. Çünkü zihninizde, hedeflerinize zaten ulaştınız.

Adım 2 – Bir sonraki aşama en derin arzulara ve hedeflere âşık olur, böylece kalbinizde büyürler. Bu, elde etmek istediğiniz şeylerin sizin için gerçekte ne anlama geldiğini anlamak için önemlidir.

Adım 3 – Her gün olduğu gibi, her gün hedefinize göre çalışmak bir seçimdir, ancak hayallerinizi gerçekleştirmeniz için çok önemlidir. Ve hayallerinizin gerçekleşmesine ne kadar çok enerji verirseniz, o kadar erken bir gerçek olurlar.

Görselleştirme ve materyalizasyon sürecinde size yardımcı olacak birçok kaynak var. Bununla birlikte, bir değişim ancak gerçekleşecek kadar size kalmış olup, arzularınızı görselleştirmek ve onlara taahhüt etmek, en büyük hayallerinizin gerçekleşmesi için ilk adımdır.