Doğum Ayınız Boyunca Nelerden Kaçınmalısınız

Görünüşe göre herkes size doğum ayınız boyunca beklenmesi gereken şeyleri söylüyor, ama nelerden kaçınmanız gerektiğini söylemiyor. Burada doğum ayınız boyunca nelerden kaçınmanız gerektiğiniden bahsedeceğiz.

1.OCAK

Aynı eski rutininize düşmekten kaçının. Bu rutin, özellikle zor günlerde sizi aşağı sürükleme eğiliminde olabilir. Yeni şeyler deneyerek (hatta küçük şeyler) aynı eski rutininize düşmekten kaçınmak, yaşamın daha aydınlık tarafını daha fazla keşfetmenize yardımcı olacaktır.

2.ŞUBAT

Çok yüksek beklentilerden kaçının. Bir insandan, işden veya sizin için önemli bir şeyden beklentilerinizi almak her zaman iyidir, ancak onları çok yükseğe koymak hayal kırıklığına neden olabilir. Sevdiğiniz şeylere olan inancınızı koruyun ama kimsenin ve hiçbir şeyin mükemmel olmadığını unutmayın.

3.MART

Eski alışkanlıklardan kaçının. Geçmişin geçmiş olması için her zaman bir sebep vardır. Bırakması zor bir alışkanlıktan vazgeçtiğinizde, ne kadar gurur duyacağınızı unutmayın! Eski alışkanlıklara tekrar devam etmeye değmez ve yankıları çok stresli olur. Siz şu anda iyi yoldasınız böyle devam edin.

4.NİSAN

Olumsuzluktan kaçının. Bu, olumsuz insanlardan, yalnızca olumsuz deneyimlerinizin olduğu yerlerden ve başa çıkmak için çok üzücü olan şeylerden kaçınmak anlamına gelir. Sadece ne olduğunu görmek için kendinizi kötü bir ilişkiye sokmaya değmez. Size neşe getiren şeyleri takip edin, neşe gelecektir.

5.MAYIS

İş yerinde, evde veya okulda, sizden faydalanan herkese hayır deyin. Sizden çok ihtiyacı olan bir başkası tarafından vurgulanmanız için hiçbir sebep yok. Başa çıkacağınız kendi sorunlarınız var ve bu konular dikkatinizi hak ediyor. Başınızı dik tutun ve kendinize sevdiğiniz birine davrandığınız gibi davranın.

6.HAZİRAN

Pasif saldırganlıktan kaçının. Konuşmadan bir şey ya da birisi tarafından rahatsız edilme tuzağına düşmeyin. Bir sesiniz var ve onu kullanmalısınız. Kimseyle yüzleşmek zorunda değilsiniz, ama çok fazla suçlama kullanmadan aklınızda ne olduğunu sakin bir şekilde söyleme zamanı geldi. Güçlüsünüz ve bunu yapabilirsiniz.

7.TEMMUZ

İçgüdülerinizin size kötü bir fikir olduğunu söylediği herhangi bir şeyden kaçının. Bir yere gitmeniz gerektiğini hissetmiyorsanız, oraya gitmeyin. Buna “içgüdü” denmesinin bir nedeni var ve duygularınızın ne zaman değerli olduğunu bilmelisiniz.

8.AĞUSTOS

Kendinizi ihmal etmekten kaçının. Kendinize iyi bakın. Sağlıklık yemeklerle beslenin, dinlenmeye, eğlencenin tadını çıkarmaya ve kendinizi şımartmaya zaman ayırın. Uzun bir banyo yapın. Zaman geçip gidiyor, bundan daha fazlasını hak ediyorsunuz!

9.EYLÜL

Erteleme yapmaktan kaçının. Yapılması gereken bir şey varsa, yapın. Bittiğinde daha iyi hissedeceksiniz. İster tıbbi, ister işle ilgili bir şey, ister sadece ertelediğiniz bir gezi olsun, artık düşünmek zorunda kalmayacağınız zaman rahatlayabileceğinizi bileceksiniz. Bu engelleri aşın. Yapmanız gerekenleri yapın ve kendinizi tekrar özgür hissedin.

10.EKİM

Kolay yoldan kaçının. Bir paket cips almak yerine akşam yemeğinde güzel bir yemek yapın. Arkadaşınıza veya partnerinize, söylemek biraz zor olsa bile, söylemek istediğiniz her şeyi söyleyin. Zorlu yola çıkın ve neler yapabileceğinizi öğrenin… bunu yapabilirsiniz!

11.KASIM

Aynı hataları yapmaktan kaçının. İlk kez öğrendiniz ve şimdi daha iyi biliyorsunuz. Bir şeyin kolay ya da tanıdık olması, doğru olduğu anlamına gelmez. Sizinle iletişim kurmaya çalışan eski kişileri geri aramayın. Hayat size bir şey öğrettiğinde, onu kalbinize götürün ama kimsenin mükemmel olmadığını unutmayın.

12.ARALIK

Akış ile gitmekten kaçının. Her zaman istediğin ama denemekten korktuğunuz şeyleri yapın. Çalışmak için farklı bir rotaya gidin. En küçük şeyleri bile değiştirmek, beklemeyeceğiniz bir şekilde size enerji verecektir.